Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na Instagramie

Nasze czasy napędzają nas do rejestracji na coraz to większej ilości portalach społecznościowych. Napędzamy się i zakładamy kolejne konta. Jednak z upływem czasu możemy dojść do wniosku, że dane konto nie jest nam już potrzebne. Wtedy chcemy usunąć konto, ale nie zawsze wiemy jak. 

Tak jest właśnie w przypadku Instagrama i Snapchata. Założenie konta jest proste, jednak usunięcie konta na Instagramie, nie należy do łatwych. W dzisiejszym artykule zdradzimy sekretny sposób na usunięcie konta na Instagramie i odpowiemy na pytanie, jak usunąć konto na Instagramie? 

Jak usunąć konto na Instagramie?

W takim razie, jak usunąć konto na Instagramie? Jeżeli zdecydujemy się na kategoryczne usunięcia konta na Instagramie, mamy na myśli bardzo prostą i szybką operację. Jednak założyciele portalu pozwalają nam szybko założyć konto, ale do usunięcia konta na Instagramie potrzebujemy więcej czasu. Brzmi trochę dziwnie, bo planując usunięcie konta na Instagramie, do głowy przychodzi nam wejście w ustawienia, kliknięcie usuń, potwierdzenie naszej decyzji i to wszystko. Jednakże nie jest to takie proste. Na co jeszcze zwracać uwagę podczas usuwania konta na Instagramie?

Usuwanie konta Instagram

Co musicie wiedzieć na samym początku, to fakt, iż konta na Instagramie nie usuniecie z poziomu Smartfona. A zdecydowanie większość osób używa Instagrama na telefonie. Tak więc usuwanie konta na Instagramie wymusza na nas korzystanie z komputera. Po zalogowaniu się na konto Instagrama otwieramy drugą kartę w przeglądarce i wpisujemy adres instagram.com/accounts/remove/request/permanent. Następujący link pozwoli nam na rozpoczęcie procedury usuwania konta na Instagramie. 

Pojawi się komunikat, który poinformuję, jakie będą konsekwencję usunięcia konta. Wszystkie zamieszczane zdjęcia oraz filmy, zebrane komentarze zostaną trwale usunięte. Operacje jest nieodwracalna. 

Jak usunąć konto na IG?

Po wykonaniu powyższych czynności Instagram podczas procedury usuwania konta IG będzie próbował namówić nas na tymczasowe zawieszenie konta, do czego podeśle nam osobny link. Rezygnując z tego rozwiązania, przechodzimy na stronę, usuń konto IG. Wybieramy opcję z menu obok „dlaczego chcesz usunąć konto”. Konieczne jest ponowne podanie hasła. Odpowiedź, dlaczego chcemy usunąć konto IG, jest konieczna. Bez podania przyczyny cała operacja będzie unieważniona. Nasz trud pójdzie na marne, a konto na IG nie zostanie usunięte. 

Jak usunąć konto na Instagramie

Nie musicie się obawiać tego kroku, ponieważ Instagram podpowiada przyczyny, które spowodowały podjęcie decyzji, jaką jest usunięcie konta IG. Po wybraniu idealnego dla nas powodu, Instagram ponowienie będzie próbował nas namówić na zmianę zdania. Zasugeruje nam inne rozwiązania, które nie będą kategorycznym usunięciem konta IG. Pamiętajcie, jeżeli chcecie usunąć konto IG – namowy Instagrama to tylko chwyt, aby wpłynąć na naszą wolę, oraz doprowadzić do naszej rezygnacji. 

Tutaj twórcy aplikacji dobrze przemyśleli swoje działania. Po tak długiej procedurze, która nie jest jeszcze ostatnim punktem, wiele osób zrezygnuję z usuwania konta na Instagramie. Będąc wytrwałym i chcąc dokończyć proces usuwania konta IG pora na następne kroki. 

Jak usunąć Instagrama?

Instagram jest świetnie przemyślaną aplikacją. Jeżeli zaznaczysz powód rezygnacji z dalszego korzystania „obawy dotyczące prywatności”, dalszym krokiem ze strony IG będzie przedstawienie możliwości ustawienia konta jako prywatne, jak zablokować innego użytkownika, możliwość skutecznej walki w sytuacji zaatakowania naszego konta. To są starannie przemyślane kroki. Więc, jak usunąć Instagrama? Musimy być cierpliwi i dalej stanowczo podtrzymywać decyzję o usunięciu Instagrama.

Po wybraniu powodu, dla którego chcesz usunąć Instagrama, jeszcze raz zostaniemy poproszeni o podanie hasła do naszego profilu. Po wpisaniu hasła pojawi się ogromny czerwony przycisk z napisem „USUŃ TRWALE MOJE KONTO”. Napis nie jest przypadkowy, czytając informację z sugestią braku odwrotu, kolejny raz zastanowimy się, czy jesteśmy pewni, aby usunąć Instagram. 

Ważną informacją jest kilka faktów. Po usunięciu Instagrama nasze zamieszczone materiały znikną, w sytuacji ponownej chęci założenia IG nie będziemy mogli ponownie wrócić do poprzedniej nazwy. Jak sami widzicie, usunięcie konta na Instagramie wymaga sporej cierpliwości, ale trzymamy za Was kciuki, jeżeli zdecydujecie się na taki krok. 

Reklama