Aplikacja Duolingo – rzetelne opinie na forum, recenzja, czy warto?

Aplikacja Duolingo - rzetelne opinie na forum, recenzja, czy warto (1)

Duolingo to jedna z najbardziej znanych platform do nauki języków obcych online. Jest to przede wszystkim bezpłatna aplikacja, zaprojektowana w taki sposób, aby konkurować jakością z płatnymi oprogramowaniami językowymi. Platforma Duolingo zyskała lojalnych użytkowników od czasu jej uruchomienia w 2012 roku i z roku na rok powiększa swoje grono odbiorców zyskując przy tym dość przychylne opinie na forum. Obecnie z Duolingo korzysta ponad 500 milionów użytkowników, ucząc się języków obcych z dostępnych prawie 40 języków. 

Duolingo zdaje sobie sprawę z tego, jak kosztowna może być nauka nowego obcego języka. W rezultacie platforma Duolingo dokłada wszelkich starań, aby oferować szeroką gamę wysokiej jakości kursów i tym samym dotrzymać obietnicy pozostania platformą bezpłatną. Oczywiście jest to niezwykle atrakcyjna opcja zwłaszcza dla uczniów i studentów. Dostępne języki na aplikacji Duolingo sprawiają niekiedy w zakłopotanie, ponieważ można się tam nauczyć hiszpańskiego, niemieckiego, japońskiego czy nawet chińskiego, w związku z tym nic dziwnego w tym nie ma, że platforma zyskuje tak duży rozgłos i pochlebne opinie na forum.

Interfejs platformy jest dość intuicyjny i posiada w pewnym sensie zabawne cechy, dzięki czemu jest łatwy w nawigacji. Oferowane są dwa poziomy członkostwa – plan bezpłatny i usługa premium Duolingo Plus – z których ten ostatni nie ma kluczowego znaczenia dla nauki języka (więcej o tym opowiemy w dalszej części wpisu). 

Zapraszamy do naszej recenzji, w której przedstawimy mocne i słabe strony aplikacji Duolingo, przeanalizujemy również to, jakie pojawiają się opinie na forum i na sam koniec sprawdzimy, czy warto korzystać z tej aplikacji do nauki języków obcych.

Recenzja Duolingo – metody nauczania

Pulpit nawigacyjny Duolingo przedstawia przejrzystą strukturę lekcji w wybranym języku wraz z wykresem tematów do nauki. Zanim zaczniesz naukę, w pierwszej kolejności zostaniesz zapytany o to, jak długo chciałbyś każdego dnia poświęcać swój czas na naukę w aplikacji Duolingo. Od tego momentu platforma będzie zachęcać Cię do utrzymania tego celu, wysyłając subtelne powiadomienia przypominające za pośrednictwem poczty elektronicznej lub aplikacji, wszystko zależy w głównej mierze od tego, co ustawimy w aplikacji. 

Początkujące osoby, które zaczynają przygodę z Duolingo, najczęściej naukę rozpoczną od podstawowych tematów, w tym m.in. pozdrowienia, czy prezentacje. W przypadku osób, które znają podstawy określonego języka, mogą wziąć udział w krótkim quizie i przejść do następnego poziomu. Każdy temat oferuje od dwóch do sześciu lekcji, przy czym każda lekcja opiera się na słownictwie z poprzedniego, aby sprawdzić pozyskaną do tej pory wiedzę. Ta metoda uczenia się w stylu przedziałowym jest przydatna do utrwalania słów i terminów w pamięci poprzez miękkie powtarzanie i skupienie, potwierdzają to z pewnością pojawiające się opinie na forum. Pozwala także użytkownikowi zająć się jednym tematem, co oznacza, że użytkownik ​​nie poczuje się zbyt przytłoczony przekazywanymi informacjami.

Lekcje w głównej mierze składają się z zapisywania wypowiadanych wyrażeń, przeciągania i upuszczania słów w wybranym przez Ciebie określonym języku oraz głośnego powtarzania klipów audio. Element pisany jest szczególnie przydatny do nauki pisowni, podczas gdy klipy audio są idealne do doskonalenia wymowy i konstruowania bardziej złożonych zdań. W aplikacji Duolingo znajduje się również zakładka audio, która uczy aktywnego słuchania rozmów i wybierania kluczowych elementów dyskusji, takich, jak chociażby ceny, liczby, czy miejsca.

Każda lekcja wydaje się dogłębna i przeprowadzana w dokładny sposób, ale nie jest zbyt intensywna ani zbyt powtarzalna – a każdy poziom zawiera małe okienko informacyjne, które może zapewnić kontekst tematu przed rozpoczęciem lekcji. Punkty są zdobywane za zaliczenie każdej lekcji językowej. Im więcej punktów zdobędziesz, tym większą lokatę uzyskasz w tabeli liderów Duolingo dla danego języka w danym dniu – funkcja prestiżu. Działa to jako zachęta do ciągłego pojawiania się na codziennych lekcjach, aby utrzymać dobrą passę i motywację, jak podkreślają wpisy i opinie, jest to całkiem przyjemne rozwiązanie.

Na koniec każdego poziomu użytkownicy otrzymują do wypełnienia krótki quiz, aby upewnić się, że zrozumieli dotychczasowe przerobione tematy. Jeśli w quizie okazuje się, że pojawiają się problemy, możesz wrócić i wykonać lekcję ponownie – zajmuje tylko kilka minut – co w konsekwencji pomaga użytkownikom przejść poziom z większą pewnością. Etapy pośrednie uczą takich tematów, jak chociażby tematyka związana z zakupami, pogodą, czy zdrowiem, wraz z czasami przeszłymi i przyszłymi. Zaawansowane tematy obejmują słownictwo w nauce i medycynie oraz bardziej złożoną gramatykę – w tym idiomy i czas zaprzeszły.

Sprawdź również – Aplikacja Booksy – opinie klientów na forum, jak dodać i wystawić, jak odwołać wizytę?

Jak działa aplikacja mobilna Duolingo?

Bezpłatna aplikacja mobilna jest zgodna z tą samą nawigacją i strukturą lekcji, co w przypadku platformy na komputery stacjonarne. Możesz zarejestrować się za pomocą adresu e-mail lub loginów Facebooka, czy Google, a postępy są aktualizowane zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej, dzięki czemu zawsze wrócisz do miejsca, w którym zakończyłeś swoją ostatnią sesję treningową, a to wbrew pozorom jest rozwiązanie, które zapewnia komfort w nauce, dlatego pojawia się masa pozytywnych opinii na ten temat. 

Różnice między aplikacją mobilną, a witryną na stacjonarnych komputerach jest minimalna. Jednak jednym z najbardziej charakterystycznych różnic jest wybór klipów audio przyjaznych dla początkujących i podcastów na poziomie średniozaawansowanym, które zostały przetestowane dla uczniów języka hiszpańskiego i francuskiego. Każdy 20-minutowy plik audio może być odtwarzany za pośrednictwem aplikacji (lub pobrany, wraz z Plusem, do aplikacji podcastowej, takiej jak Apple Podcasts) i wyposażony jest w tłumacza na język angielski, który zapewnia krótkie streszczenia klipu. Ta funkcja doskonale nadaje się do ćwiczenia umiejętności lingwistycznych.

Główna różnica w funkcjonalności polega na tym, że podczas korzystania z aplikacji, użytkownicy otrzymują na początek pięć serc – w ten sam sposób, w jaki podczas gry wideo traci się życie, jedno serce traci się za każdym razem, gdy nie uda się wykonać ćwiczenia. Kiedy zabraknie serc, nie możesz już brać lekcji, dopóki nie napełnisz ponownie swoich punktów. Trzeba to zrobić, bawiąc się w aplikacji i zdobywając „klejnoty”, które można wymienić na serca, lub czekając przez jakiś czas, zanim spróbujesz ponownie – napełnienie każdego serca zajmuje pięć godzin. W związku z tym zaleca się pracę głównie na stronie internetowej i zapisywanie aplikacji mobilnej na czas podróży. Aby ominąć te ograniczenia, warto rozważyć kupno Duolingo Plus, aby pobierać lekcje do użytku offline. Ponadto serca są automatycznie uzupełniane podczas korzystania z Plusa.

Sprawdź również – Aplikacja TikTok dla dorosłych – jak włączyć, jakie są opinie użytkowników?

Duolingo hiszpański – opinie użytkowników

Duolingo oferuje dwa plany: Duolingo Free i Duolingo Plus. Bezpłatna usługa jest podtrzymywana dzięki przychodom z reklam, co za tym idzie pozostaje szeroka wszechstronna w treści. Opcja Plus, która kosztuje 12,99 USD = czyli 63 PLN miesięcznie, warto również skorzystać ze zniżki i kupić abonament roczny za 79,99 USD = 384 PLN rocznie (lub 47,99 USD = 231 PLN za sześć miesięcy z góry), oferuje kilka prostych dodatków dla tych, którzy głównie korzystają z aplikacji mobilnej, ale w żadnym wypadku nie jest konieczna do udziału w pełnym kursie językowym . Główną zaletą Duolingo Plus jest pobieranie lekcji bezpośrednio z aplikacji mobilnej, aby korzystać z nich w statusie offline. Aplikacja Plus jest również całkowicie wolna od wszelkich reklam. 

W Polsce obecnie największą popularnością cieszy się nauka języka hiszpańskiego, niemieckiego i angielskiego. Opinie użytkowników o formie i metodach nauczania tych języków są naprawdę pozytywne. Najczęściej wskazuje się na komfort w nauczaniu hiszpańskiego i angielskiego i tego, że jest mobilna aplikacji, dzięki której można z niej korzystać praktycznie w dowolnym miejscu, czy to w szkole, czy w podróży.

Aplikacja Duolingo – opinie użytkowników na forum

Nawigacja w menu zawiera forum użytkowników, pozwalające uczniom zadawać pytania, pomagać sobie nawzajem i omawiać swoje doświadczenia związane z nauką, dodatkowo można również wskazywać opinie na forum odnośnie lekcji. Istnieje również tablica wydarzeń udostępniająca szczegóły płatnych samouczków i seminariów, do których użytkownicy są zapraszani. Zakładka „Słowa” zawiera słownictwo, którego nauczyłeś się podczas kursu i wskazuje, czy potrzebujesz więcej praktyki – podczas gdy sklep pozwala „kupić” sobie czas na brak aktywności. 

Funkcja “stories” zawiera skuteczną praktykę ustną i jest obecnie dostępna dla osób uczących się hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i portugalskiego. Tutaj native speaker odczytuje krótką historię, zanim użytkownicy zostaną zachęceni do ponownego przeczytania transkrypcji do mikrofonu, aby ćwiczyć wymowę, jednocześnie odpowiadając na kilka pytań pisemnych, aby ocenić zrozumienie. Historie stają się coraz trudniejsze w miarę postępów. Jak widać aplikacja Duolingo do nauczania języków to naprawdę warta uwagi platforma, która zyskała szereg pozytywnych opinii wśród użytkowników.

Duolingo – czy warto?

Opcje językowe i struktura kursów Duolingo z pewnością sprawia, że aplikacja ta bezproblemui konkuruje z płatnymi platformami do nauczania. Fakt, że kursy są bezpłatne i dostępne zarówno w formie strony internetowej, jak i aplikacji, sprawia, że ​​jest to wysoce dostępna, łatwa w użyciu i integracyjna platforma edukacyjna. Jak pokazano w przypadku funkcji ”stories” i “podcast”, niektóre kursy językowe są bardzo treściwe, co jest na duży plus, tak wskazuje wiele opinii na forum. Warto o tym pamiętać, jeśli chcesz nauczyć się jednego z rzadziej wybieranych języków. Niemniej jednak wszystkie kursy zapewniają solidny materiał do nauki dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. 

Duolingo oferuje kursy w szerokim i zróżnicowanym wyborze języków, dla wszystkich umiejętności – bez konieczności zapisywania się do usługi premium. Co ważne, to cenne narzędzie edukacyjne jest dostępne praktycznie dla każdego.

Największe plusy aplikacji Duolingo:

  • Darmowa aplikacja do nauki z 40 językami w ofercie.
  • Przejrzysta struktura nauki i plan lekcji.
  • Przydatne dla początkujących i zaawansowanych.
  • Aplikacja kładzie duży nacisk na umiejętności ustne na bardziej popularnych kursach językowych.
  • Przystępna cena subskrypcji Duolingo Plus.
Reklama