Bez stanika do szkoły na wf – czy chodzenie bez stanika jest zdrowe?

Bez stanika do szkoły na wf - czy chodzenie bez stanika jest zdrowe (1)

Zmieniające się trendy w modzie pozwalają na zabawę ze stylizacjami, dobieranie różnych kontrowersyjnych dodatków, odkrywanie znacznie większej ilości ciała. Kiedyś każdy zwracał uwagę na strój osób dookoła oraz na własny wygląd. Jeżeli ktoś odstępował od otoczenia, był zawsze surowo oceniany. Dziś mało kto zwraca uwagę na to, jak chodzą ubrani inni. Panująca obecnie zasada towarzyszy głównie wygodzie. 

Sprawdź również – wyzwania do gry w butelkę.

Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które nosiły kiedyś praktycznie codziennie wysokie obcasy, ołówkowe spódnice, gorsety. Dziś wiele kobiet nawet nie ubiera biustonosza, ponieważ tak jest im wygodnie. 

Rozwijając temat nienoszenia biustonosza, przyglądamy się krążącemu na forach pytaniu, czy chodzić na wf bez stanika? Sprawdzamy zatem, bez stanika na wf, bez stanika do szkoły forum. Odpowiadamy, czy chodzenie bez stanika jest zdrowe oraz podpowiadamy, jak nosić bluzki bez stanika. 

Bez stanika na wf

Bardzo często pojawia się pytanie, czy zaryzykować i ćwiczyć na wf bez stanika? Takie pytanie z całą pewnością jest zadawane przez dziewczyny, które posiadają mały biust. Każda kobieta o większym biuście doskonale zdaje sobie sprawę, że wykonywanie jakiegokolwiek ćwiczenia bez odpowiedniego zadbania o piersi jest męczarnią. Ćwiczenie na wf bez stanika nie tylko męczy dziewczyny o większym biuście. Dziewczyny posiadające mniejsze piersi także po dłuższym wysiłku nie będą się czuły komfortowo. Po godzinnych zajęciach jest duże ryzyko, że będą odczuwały ból.

Kolejnym czynnikiem, który odradza ćwiczenie na wf bez biustonosza, jest zdrowie. Mało która kobieta wie, że podczas samego chodzenia bez stanika piersi mogą naciągać się do 4 cm. Niestety grawitacji nie oszukacie, a włókna kolagenowe, które są jedynymi podtrzymywaczami biustu, przy częstym chodzeniu bez stanika będą się rozciągać. Podczas zajęć wf bez biustonosza naciąganie się włókien jest jeszcze większe, dochodzi nawet do 14 cm. Obniżenie się kolagenowych włókien jest niestety nieodwracalne, pomocny będzie jedynie zabieg chirurgiczny. 

Bez stanika do szkoły na wf - czy chodzenie bez stanika jest zdrowe (1)

Najlepszym rozwiązaniem na lekcje wf bez biustonosza jest założenie sportowego topu. Wtedy piersi są należycie podtrzymywane, nie ma ryzyka, że doznacie jakiś uraz, a możecie się pozbyć codziennego stanika, który na zajęcia sportowe nie zawsze jest wygodny. A jak podchodzić do tematu pójścia bez stanika do szkoły. Sprawdzamy jakie opinie pojawiają się na forach. 

Bez stanika do szkoły – forum, opinie

Pójście do szkoły bez stanika na forach jest różnie odbierane. Z całą pewnością opinie zachęcające do takiego zachowania są pisane przez bardzo odważne osoby, ponieważ takie zachowanie może być bardzo źle odebrane przez nauczycieli. 

Na forach znajdziecie wpisy, które jasno wskazują, że dla własnego komfortu lepiej nie praktykować takich zachowań. Bez stanika możecie chodzić w wakacje na plaży, do szkoły lepiej jest ubierać bieliznę. Spędzenie całego dnia w szkole bez biustonosza może będzie wygodne, jednak mogą pojawiać się różne komentarze takiego zachowania, nie zawsze pochwalające pójście do szkoły bez stanika. Jeżeli biustonosz będzie odpowiednio dobrany, takie pytanie nie będzie zadawane. Dla wyjaśnienia tej kwestii poniżej opisujemy, czy chodzenie bez stanika jest zdrowe.

Czy chodzenie bez stanika jest zdrowe?

Temat chodzenia bez stanika w ostatnim czasie jest bardzo często poruszany. Wiele młodych dziewczyn podczas upalnych dni decyduje się na ubranie topu bez biustonosza. Tylko, czy chodzenie bez stanika jest zdrowe?

Jeżeli decydujecie się na chodzenie bez biustonosza, warto takie działa stosować raz na jakiś czas. Z medycznego punktu chodzenie bez stanika nie wpływa na nasze zdrowie, jednak przy częstym rezygnowaniu z biustonosza, piersi mogą tracić jędrność. Jeżeli kobieta boryka się z problemem asymetrii biustu, chodzenie bez biustonosza nasila problem. 

Dodatkowo jak już wcześniej wspominaliśmy kolagenowe włókna, są wtedy nadmiernie obciążone. W piersiach nie ma żadnych innych mięśni, które odpowiadają za podtrzymywanie biustu, dlatego, jeżeli kobieta rozciągnie swoje włókna, ratunkiem jest tylko zabieg chirurgiczny. Chodzenie bez stanika z pewnością jest zdrowsze od chodzenia w źle dobranym biustonoszu, który uciska oraz blokuje swobodny przepływ krwi. 

W dalszej części artykułu podpowiadamy jak prawidłowo nosić bluzki bez stanika, nie obciążając biustu. 

Jak nosić bluzki bez stanika?

Wakacje pozwalają na noszenie krótkich topów, bluzek z wiązaniami na placach oraz sukienek z odkrytymi plecami. Jednak nie zawsze dobrym pomysłem jest noszenie bluzki bez stanika. Czasami lepiej jest sprawdzić jak nosić bluzki bez stanika, tak aby nie było to widoczne oraz aby nie obciążało to biustu. 

Noszenie bluzki bez stanika jest dobrym pomysłem przy zastosowaniu nakładek na piersi. Działanie takich nakładek jest rewelacyjne, piersi są uniesione oraz przez cały czas podtrzymywane. Dodatkowo nikt nie zorientuje się, że kobieta zrezygnowała z biustonosza.

Kolejnym fajnym rozwiązaniem jest użycie silikonowych miseczek. Nakładane są tylko na piersi, co pozwala na odkrycie placów, bez narażania piersi na zbyt długie działanie grawitacji, której niestety żadna kobieta nie oszuka.

Reklama