Czy Fortnite jest za darmo?

Czy Fortnite jest za darmo?

Fortnite, z pewnością większość osób kojarzy ten tytuł z grą Battle-royal. Przede wszystkim jest to pozycja skierowana pod rozgrywkę multiplayer, która cała mechanika polega na grze Player-vs-Player. Ten tryb gry najczęściej kojarzy się nam z potyczkami drużynowymi, jednak ostatnio stały się popularne gry Battle-Royale, które są oparte na samodzielnej grze. To wszystko oferuje nam Fortnite.

Sama gra została stworzona przez studio gamingowe Epic Games, na ich nowatorskim silniku. Tytuł przeniesie nas w zagorzały wir walki, na dość dużej wielkości arenę. Jedynym zadaniem jest przeżyć, w ten sposób wygrywamy rozgrywkę. Pojawia się dość dużo zapytań od graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji wypróbować tej gry, czy Fortnite jest za darmo? W dalszej części odpowiemy na to pytanie i sprawdzimy jak grać.

Fortnite – jak zacząć grać?

W takim razie czy Fortnite jest za darmo? Przede wszystkim warto omówić na wstępie, w jaki sposób wygląda rozgrywka. Po zalogowaniu się, Fortnite zada nam pytanie odnośnie tego, jaka rozgrywka nas interesuje. W tym przypadku gra oferuje swoim graczom tryb Battle-Royale oraz tryb Pve, czyli rozgrywkę, w której musimy ratować świat. Na wstępie warto podkreślić fakt, że ten drugi tryb jest dostępny tylko i wyłącznie dla tych graczy, którzy wsparli twórców.

Oczywiście zdecydowana większość graczy w Fortnite wybiera tryb Battle-Royale, czyli rozgrywka oparta na PVP. Po wyborze trybu, zostajemy przeniesieni do poczekalni, w tym miejscu zostajemy poinformowani o modelu naszego bohatera, dodatkowo znajduje się tam informacja o Karnetach Bojowych, wyzwaniach, item shopie, szafce, rankingu graczy oraz to czy należą się się jakieś przedmioty za darmo z okazji eventów. Po prawej stronie widnieje tabelka, która zawiera informacje o aktualnym stanie waluty – czyli V-dolce. Oczywiście możesz sprawdzić tutaj, jak zdobyć V-dolce za darmo. W tej samej części znajduje się również chat, w którym możesz komunikować się z pozostałymi graczami czy znajomymi. Z kolei po lewej stronie znajduje się progress sezonowy i dzienny. W dalszej części wpisu odpowiemy na pytanie czy Fortnite jest za darmo.

Sprawdź również – Sposoby na darmowe spiny i zakręcenia Coin Master – forum 2022, jak je zdobyć bez weryfikacji?

Czy w Fortnite można grać całkowicie za darmo?

W takim razie udało nam się dołączyć do pierwszej rozgrywki w Fortnite, po kliknięciu w graj zostajemy przeniesieni do rozgrzewki, czyli do areny, w której znajdują się inni gracze. W tym miejscu czekamy na to, aż gra skompletuje odpowiednią ilość graczy. Zazwyczaj trwa to kilka minut. W momencie, gdy gra uzyska odpowiednią ilość graczy, zaczyna się odliczanie, po odliczeniu zostajemy przeniesieni na pokład Battle Busa. W nim będziemy przelatywać nad całą areną, w tym przypadku warto z góry mieć określony cel do którego chcemy się udać. Oczywiście na początku warto wybierać te regiony, w których znajduje się duży budynków, ponieważ łatwiej będzie uzbierać odpowiedni ekwipunek. Z pewnością ciekawi was to czy Fortnite jest za darmo, poniżej znajdziesz odpowiedź.

Po zrzucie z Battle Busa lecimy do najbliższych budynków. Naszym kolejnym zadaniem jest znaleźć ekwipunek i przetrwać na arenie pełnej wrogów. Oczywiście ciężko w tym przypadku obrać strategię czy taktykę na przetrwanie, dlatego że takich sposób jest niezliczona ilość, na to wszystko ma również wpływ wiele czynników. W trakcie trwania rozgrywki, należy uważać na burzę, która zamyka obszar całej areny z biegiem czasu, dlatego w tym przypadku należy cały czas się przemieszczać.

W takim razie czy Fornite jest za darmo? Przede wszystkim Fortnite to gra, która jest oparta na modelu free-to-play, czyli odpowiadając na pytanie, tak jest w pełni darmowa i każdy chętny może ją pobrać za darmo. Posiadacie konsoli często zadają pytania o to czy można grać w Fortnite na Xbox One bez golda, w tej części wpisu odpowiadamy na to pytanie. Oczywiście w grze znajduje się sklep premium, w którym możemy za V-dolce nabyć różne przedmioty oraz ulepszenia w postaci skórek. Warto podkreślić, że Fortnite jest w pełni darmowy i nie ma tutaj czegoś takiego jak Pay2Win, owszem można nabyć za realną gotówkę różne ulepszenia, ale nie wpływają one w żaden sposób na rozgrywkę, a jedynie na wygląd.

Reklama