Jaki kabel HDMI do PS4 wybrać?

[Reklama]
[Reklama]

Wybór właściwego kabla HDMI do PS4, czy Xbox bywa niekiedy, wbrew pozorom trudnym zadaniem bez znajomości odpowiednich oznaczeń. Dzięki transmisji HDMI możemy w bezkompromisowy sposób przesyłać cyfrowo sygnały audio i video. Cała metoda przesyłania sygnału za pomocą kabli HDMI miały miejsce około 16 lat temu. Z biegiem lat wiele rzeczy ulega zmianie, w takim razie, jaki kabel HDMI do PS4 będzie odpowiedni? W dalszej części wpisu przede wszystkim podpowiemy, jaki kabel wybrać do telewizora czy monitora. Oczywiście na wstępie warto określić, w jaki dokładnie sposób funkcjonuje przesyłanie danych za pomocą kabla HDMI do PS4, dlaczego warto wybrać je, i jakie dokładnie parametry powinien spełniać taki kabel.

Kabel HDMI najczęściej jest odpowiedzialny za połączenie m.in. PS4 do monitora czy telewizora. Oczywiście poza konsolami wymienia się również odtwarzacze Blu-ray, DVD i komputery, wszystkie te urządzenia, które są wyposażone i posiadają unikalny port HDMI. W 2003 roku nastąpiła wielka rewolucja w świecie elektroniki takich kabli, które przyczyniły się do większych zmian. Obecnie wyróżnia się wiele interfejsów HDMI. Wszystkie te różnią się jakością przesyłania sygnału. Przede wszystkim kable HDMI w zależności od jakości mogą kosztować nawet 5 złotych, oczywiście znajdą się też takie, które mogą kosztować i 100 złotych. Cena zależna jest w głównej mierze o materiałów, które zostały wykorzystane do produkcji takiego kabla HDMI. W dalszej części sprawdzimy, jaki kabel HDMI do PS4 wybrać.

Kabel HDMI do PS4 – który wybrać?

Na pierwszy rzut oka zapoznając się z oznaczeniami kabli HDMI, wydają się niezrozumiałe. Oczywiście to wszystko to tylko pozory, ponieważ wybranie odpowiedniego kabla HDMI do PS4 jest niezwykle proste. W ten sposób wyróżnia się dwie kategorie takich kabli HDMI, wersja przewodu i standardu. W pierwszym przypadku takie kable oznacza się cyframi od 1 do 2, w ten sposób informują o tym jakie znajduje się gniazdo HDMI w konsoli. Na rynku przeważnie dostępne są kable z oznaczeniami 2, które są kompatybilne z poprzednimi wersjami kabli. Dodatkowo kabel 2.0 gwarantuje nam wysoką jakość przesyłania danych, która może sięgać nawet maksymalną rozdzielczość czyli 4096×2160 p i najlepszą jakość koloru czyli 48-bit.

Sprawdź również – Sposoby na darmowe spiny i zakręcenia Coin Master – forum 2022, jak je zdobyć bez weryfikacji?

[Reklama]

W takim razie, jaki kabel HDMI do PS4 wybrać? Jeżeli jesteś bądź wkrótce będziesz posiadaniu PS4 i telewizora 4k, to warto w tym przypadku dobrać odpowiedni kabel HDMI. Najzwyklejsze kable HDMI wersji 1.4 wyświetlą obraz w rozdzielczości 4k, ale będzie ono wynosić ponad 30 klatek na sekundę, co może nie zadowalać niektórych z nas. W związku z tym, jaki wybrać kabel HDMI do PS4, aby można było cieszyć się grą na 60 klatkach na sekundę? Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, należy zaopatrzyć się w kabel HDMI premium z oznaczeniem 2.0. Oczywiście najczęściej w skład zestawu PS4 znajduje się taki kabel, więc nie musicie go kupować.

Linki dla dzieci - porównaj na Ceneo.pl [Reklama]
[Reklama] Linki dla kobiet na Ceneo

Wojciech Kamiński

Na portalu eFakty24.pl ciągle się rozwija w roli redaktora. Ukończył studia ekonomiczne i budownictwo. Jest na bieżąco z pojawiającymi się nowinkami technologicznymi i trendami modowymi. Poza  rolą redaktora, w wolnym czasie uwielbia spędzać czas na wnikliwej eksploracji Internetu oraz preferuje wymagające gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *