Jaki kabel HDMI do PS4 wybrać?

Jaki kabel HDMI do PS4 wybrać?

Wybór właściwego kabla HDMI do PS4, czy Xbox bywa niekiedy, wbrew pozorom trudnym zadaniem bez znajomości odpowiednich oznaczeń. Dzięki transmisji HDMI możemy w bezkompromisowy sposób przesyłać cyfrowo sygnały audio i video. Cała metoda przesyłania sygnału za pomocą kabli HDMI miały miejsce około 16 lat temu. Z biegiem lat wiele rzeczy ulega zmianie, w takim razie, jaki kabel HDMI do PS4 będzie odpowiedni? W dalszej części wpisu przede wszystkim podpowiemy, jaki kabel wybrać do telewizora czy monitora. Oczywiście na wstępie warto określić, w jaki dokładnie sposób funkcjonuje przesyłanie danych za pomocą kabla HDMI do PS4, dlaczego warto wybrać je, i jakie dokładnie parametry powinien spełniać taki kabel.

Kabel HDMI najczęściej jest odpowiedzialny za połączenie m.in. PS4 do monitora czy telewizora. Oczywiście poza konsolami wymienia się również odtwarzacze Blu-ray, DVD i komputery, wszystkie te urządzenia, które są wyposażone i posiadają unikalny port HDMI. W 2003 roku nastąpiła wielka rewolucja w świecie elektroniki takich kabli, które przyczyniły się do większych zmian. Obecnie wyróżnia się wiele interfejsów HDMI. Wszystkie te różnią się jakością przesyłania sygnału. Przede wszystkim kable HDMI w zależności od jakości mogą kosztować nawet 5 złotych, oczywiście znajdą się też takie, które mogą kosztować i 100 złotych. Cena zależna jest w głównej mierze o materiałów, które zostały wykorzystane do produkcji takiego kabla HDMI. W dalszej części sprawdzimy, jaki kabel HDMI do PS4 wybrać.

Kabel HDMI do PS4 – który wybrać?

Na pierwszy rzut oka zapoznając się z oznaczeniami kabli HDMI, wydają się niezrozumiałe. Oczywiście to wszystko to tylko pozory, ponieważ wybranie odpowiedniego kabla HDMI do PS4 jest niezwykle proste. W ten sposób wyróżnia się dwie kategorie takich kabli HDMI, wersja przewodu i standardu. W pierwszym przypadku takie kable oznacza się cyframi od 1 do 2, w ten sposób informują o tym jakie znajduje się gniazdo HDMI w konsoli. Na rynku przeważnie dostępne są kable z oznaczeniami 2, które są kompatybilne z poprzednimi wersjami kabli. Dodatkowo kabel 2.0 gwarantuje nam wysoką jakość przesyłania danych, która może sięgać nawet maksymalną rozdzielczość czyli 4096×2160 p i najlepszą jakość koloru czyli 48-bit.

Sprawdź również – Sposoby na darmowe spiny i zakręcenia Coin Master – forum 2022, jak je zdobyć bez weryfikacji?

W takim razie, jaki kabel HDMI do PS4 wybrać? Jeżeli jesteś bądź wkrótce będziesz posiadaniu PS4 i telewizora 4k, to warto w tym przypadku dobrać odpowiedni kabel HDMI. Najzwyklejsze kable HDMI wersji 1.4 wyświetlą obraz w rozdzielczości 4k, ale będzie ono wynosić ponad 30 klatek na sekundę, co może nie zadowalać niektórych z nas. W związku z tym, jaki wybrać kabel HDMI do PS4, aby można było cieszyć się grą na 60 klatkach na sekundę? Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, należy zaopatrzyć się w kabel HDMI premium z oznaczeniem 2.0. Oczywiście najczęściej w skład zestawu PS4 znajduje się taki kabel, więc nie musicie go kupować.

Reklama