Wiedźmin 3: Racja stanu- jak zabić Radowida?

Wiedźmin 3: Racja stanu- jak zabić Radowida?

Radowid, bo o nim dzisiaj mowa, urodził się w 1255 roku. Był synem króla Redanii, ówczesnego Vizimira II i królowej Hedwig z Malleore. Radowid mimo, że był jedynym synem tego małżeństwa, to jednak był najmłodszym dzieckiem. 

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Miał on dwie siostry Milenę i Dalimirę, jedna z nich rozpoczęła naukę magii w Aretuzie, z kolei druga oddała się w pełni kapłaństwu, i w ten sposób Radowid został sam.

Kim jest Radowid?

Po 9 latach od narodzin, Radowid został oficjalnie zaręczony z córką Cesarza Emhyra – księżniczką Cirillą. Ciri była wnuczką potężnej królowej Calanthe. Po niespełna sześciu miesiącach od zaręczyn, ojciec Radowida zerwał z niejasnych przyczyn zaręczyny. W ten sposób zarówno Radowid jak i Ciri nigdy się nie spotkali. Jak się okazuje kilka lat po tym wydarzeniu rozpoczęła się II wojna z Cesarstwem Nilfgaardu, w ten sam dzień król Vizimir II zostaje zamordowany.

W ten sposób tron obejmuje Radowid przyjmując tytuł „Radowid V”, jednak ze względu na swój wiek (miał dopiero 13 lat) nie mógł samodzielnie rządzić. W rezultacie władzę przejmuje Rada Regencyjna, w której znajduje się Dijkstra i czarodziejka Filippa Eilhart. W dalszej części wpisu opiszemy dokładnie jak zabić Radowida w Wiedźmin 3: Dziki Gon i opiszemy szczegółowo zadanie „Racja Stanu”.

Wiedźmin 3 – Racja stanu

Zadanie o nazwie „Racja Stanu” w Wiedźmin 3 zostaje automatycznie aktywowana podczas dialogu z Dijkstrą, w trakcie zadania „Najciemniej jest pod Latarnią”. Oczywiście w pierwszej kolejności, należy wykonać inne zadanie o nazwie „Spisek”, tutaj dokładnie zostało opisane jak przejść to zadanie. 

W trakcie tego zadania przekazujemy informacje o tym, że Emhyr chce przekazać całe Cesarstwo Cirilli. W rezultacie Dijkstra wyjdzie z inicjatywą i zaproponuje pewien plan na to jak zabić Radowida. Jeżeli chcesz kontynuować musisz mieć minimum 30 poziom doświadczenia.

Jeżeli chcemy brać udział w zamachu na Radowida, kontynuujemy zadanie „Racja Stanu”. Udajemy się w pierwszej kolejności do spichlerzy, które znajdują się w zachodniej części miasta. Po dotarciu we wskazane miejsce, należy zapukać do drzwi, wejść i udać się schodami na górę. Po dotarciu do Dijkstry zostaje nam przedstawiony plan na to jak zabić Radowida. Całe zadanie „Racja Stanu” polega na tym, aby zwabić Radowida we wskazane miejsce, z kolei tam będzie zastawiona na niego pułapka. Istnieje możliwość, aby zrezygnować całkowicie z zadania „Racja Stanu”, wtedy w Wiedźmin 3 zakończenia będą inne.

Wiedźmin 3: Racja stanu- jak zabić Radowida?

Jeżeli potwierdzimy chęć udział w zamachu, to od razu opuszczamy spichlerz i idziemy na przystań, do okrętu, na którym znajduje się Radowid. Po wyjściu z budynku nagle na Twojej drodzę staje Filippa, które odpowiada, że plan spiskowców jest dość naiwny, jednak czarodziejka chce nam pomóc, w ten sposób wręcza nam pierścień ojca Radowida. 

Pierścień jest kluczem do tego, aby Radowid nam uwierzył. Po dotarciu na okręt Radowida przekonujemy króla, aby udał się we wskazane miejsce. Oczywiście robi to, jednak zabiera ze sobą wszystkich dostępnych w mieście żołnierzy. Po dotarciu na miejsce wydaje rozkaz zabicia Wiedźmina. W ostatniej chwili z opresji ratuje nas Roche. Zaczyna się walka (warto być wyposażony w trakcie walki w rynsztunek szkoły Kota), a w niej w ostateczności zostaje zabity Radowid przez Filippę Eilhart.

Jak zabić Radowida ?

Radowid V stał się w pewnym momencie niezwykle brutalny, wystarczyło drobne przewinienie, czy podejrzenie o zdradę i w ten sposób wymierzał brutalną karę. Dodatkowo znienawidził on magię i wszelkiej maści odmieńców, w ten sposób powstała grupa inkwizycyjna Wiecznego Ognia inaczej „Łowcy Czarownic”. 

Radowid charakteryzuje się swoją przebiegłością, w czasie trwania trzeciej wojny z Cesarstwem Nilfgaardu zdradził swoich wiernych sojuszników – Kaedwen. Brutalnie zaatakował królestwo w czasie zimy, tym samym przywłaszczył sobie jej ziemię zabijając króla Henselta. To co można było zauważyć w sadze Wiedźmin 3 to niezwykły geniusz taktyczny Radowida. Potrafił on stawiać w efektywny sposób opór potężnemu przeciwnikowi – Emhyrowi.

 Oczywiście często pada pytanie od graczy, jak zabić Radowida? Istnieje w grze Wiedźmin 3 kilka sposobów na to, aby zabić Radowida. Istnieje tylko jeden sposób na to, aby zabić Radowida, można to zrobić wykonując zadanie „Racja Stanu”.

Reklama