Podpowiadamy krok po kroku jak się pije Tequile

Jak się pije tequile?

Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest Tequila. Tequila to inaczej zwana wódka meksykańska, która zawiera w sobie od 35 do 55 procent alkoholu. Głównym składnikiem, na którym opiera się cały smak Tequili jest sfermentowany sok agawy niebieskiej. Obowiązuje zasada, iż wódka ta może być produkowana jedynie w miejscach, gdzie rośnie agawa niebieska. Jest to Jasilico i niektóre obszary Guanajuato, Michoacán, Nayarit i Tamaulipas zlokalizowane w Meksyku. Ta żelazna zasada obowiązuje już od XIX wieku. Po raz pierwszy Tequile wyprodukowano w Meksyku przez hiszpańskich konkwistadorów. Sama nazwa tego trunku wywodzi się od nazwy meksykańskiego miasteczka Tequila w stanie Jalisco.

Tequila zyskuje coraz większą popularność, dlatego warto jej spróbować. Przede wszystkim, aby spróbować tego niezwykłego rodzaju alkoholu, należy zapoznać się z pewnymi zasadami takimi, jak z czym się pije Tequile. W tym artykule wyjaśnimy na różne sposoby to, jak się pije Tequile z dziewczyną, z czym pić, i jak smakuje dokładnie ten wyjątkowy trunek.

Jak smakuje Tequila?

W takim razie, jak smakuje Tequila? Zanim przedstawimy wam podstawowe sposoby tego, z czym się pije Tequile, zapoznamy was z rodzajami tego trunku. Głównie dzieli się ona na dwie kategorie, z których możemy wyróżnić wiele rodzajów. Pierwszą opcją jest Tequila Mixito, inaczej mieszana. Zawiera ona w sobie co najmniej 51 procent alkoholu. Składniki opierają się głównie na soku z agawy, a resztę zapełniają cukry trzcinowe. Tequilla Mixito ma dwa odłamy: Blanco oraz Joven. Blanco jest to biały lub srebrny napój. Jest butelkowana bezpośrednio po destylacji lub do maksymalnie dwóch miesięcy w beczkach, które są zbudowane ze stali nierdzewnej. Tequila Joven jest napojem złotym, gdzie w składzie możemy ujrzeć dodatki smakowe, jak i barwniki. Można ją również otrzymać w skutek pomieszania Tequili blanco z Reposado lub Anejo. To, jak smakuje Tequila przeważnie zależy od wybranego gatunku tego trunku.

Drugą możliwością, którą możemy wybrać, jest Tequila Agave, która powstaje tylko i wyłącznie z niebieskiej agawy. Musi być butelkowana w Meksyku. Jest o wiele droższą opcją, niż Mixito, jednak zawiera aż 100 procent składnika z agawy. Z czym i jak pić taką Tequile? Pierwszym odłamem jest Blanco, zawiera ona 38-40 procent. Jak smakuje ta Tequila? Ma bardzo wyraźny i nieskazitelny aromat, który jest charakterystyczny dla agawy. Drugim rodzajem jest Reposado. Smak tej Tequili ma charakterystyczny posmak drewna, smakuje jednak na pewno łagodniej niż Blanco. Anejo ma bursztynową barwę i bardzo bogaty smak, który chwalą sobie najznamienitsi smakosze Tequili. Extra Anejo to trunek najwyższej półki. Wymaga on dojrzewania minimum 3 lata, a Tequila ta smakuje podobno wyjątkowo fantastycznie. W dalszej części wpisu sprawdzimy, z czym i jak się pije Tequile.

Tequila – z czym pić?

Z czym pić Tequile? Najpopularniejszym, przyjętym sposobem na picie Tequili jest komponowanie jej z limonką oraz solą. Zazwyczaj w taki sposób pije się Tequile Mixito. Czy z czymś jeszcze można pić Tequile? Należy potrzeć palec wskazujący limonką, następnie posypać go solą. Zlizać substancje z palca, wypić kieliszek i zagryźć limonką. Podobno ta opcja najlepiej smakuje z Blanco. Jakie są jeszcze inne sposoby na to, jak pić Tequile?

Jak się pije Tequile?

W związku z tym, jak się pije Tequile? Jeżeli ktoś decyduje się na shoty, również Tequila świetnie się w tym sprawdza. Każdy rodzaj można pić w formie shotów jednak najczęściej wybieranym jest Joven. Zaraz po nim Tequila Agave 100%, która jest jednak droższą wersją. Nawet w wersji Blanco rodzaj ten smakuje bardzo przyjemnie. Nie trzeba dodawać wszelkich składników, ani przejmować się z czym pić tą Tequile, aby polepszyć smak. Blanco oraz Reposado pijemy zatem ze specjalnych, wąskich kieliszków zwanych “caballito”. Czy jest jakś pisana zasada odnosząca się do tego, jak pić Tequile z dziewczyną?

Jak się pije tequile?

Jak pić Tequile z dziewczyną?

Oprócz możliwości rozkoszowania się tym trunkiem wykorzystując limonkę i sól lub shotów, Tequile można pić w formie drinków. Jest to dobry sposób na picie Tequili z dziewczyną. Panie preferują delikatny posmak wódki, dlatego jest to odpowiedź na pytanie: jak pić Tequile ze swoją dziewczyną. Do tej formy zażywania alkoholu Blanco jest najczęściej wykorzystywanym napojem, ponieważ jest to najniższy gatunek Tequili. Drinki często są mieszane z Tequilą Joven, ponieważ jest niezwykle intensywna w smaku i aromacie. Słynną wersją drinka jest Margarita, czyli połączenie Tequili z likierem triple sec oraz z sokiem z cytryny.

Jak widzicie, Tequili nie trzeba pić jedynie w najpopularniejszej formie połączenia jej z limonką i solą. Dla każdego się coś znajdzie. Dodatkowo, alkohol ten proponuje nam tak wiele rodzajów i sposobów na kosztowanie go, że warto spróbować każdego i znaleźć ten odpowiedni dla siebie.

Reklama