Drukarka Canon PIXMA TR150 – opinie i recenzja, czy warto kupić?

Drukarka Canon PIXMA TR150 - opinie i recenzja, czy warto kupić (3)

Canon PIXMA TR150 to jeden z najnowszych modeli niezawodnych drukarek marki Canon. To przenośne urządzenie, które działa przez połączenie Wi-Fi, może łączyć się z wieloma urządzeniami naraz, w tym z komputerami domowymi, laptopami, tabletami, a nawet smartfonami, co może zdziwić niejedną osobę. W związku z tym jest to zróżnicowane urządzenie, które posiada mnóstwo praktycznych zastosowań — od drukowania zdjęć, w momencie gdy jesteś na wakacjach, po generowanie wydruków z ostatniej chwili, gdy przebywasz poza domem.

Przede wszystkim Canon PIXMA TR150 to świetne, inteligentne i kompaktowe urządzenie i jest ono uznawane za jedną z najlepszych przenośnych drukarek.

Canon PIXMA TR150 – funkcje

Canon PIXMA TR150 jest wyposażony w szereg przydatnych funkcjonalności, które spełnią oczekiwania każdej osoby, która chce tworzyć wydruki w trakcie podróży. Najlepszą funkcjonalnością, która zyskuje dość pochlebne opinie, jest możliwość drukowania bezpośrednio z tabletu lub smartfonu, co umożliwia łatwy dostęp do zdjęć i natychmiastowe ich drukowanie, bez względu na to gdzie się znajdujesz. W tym celu dostępna jest dedykowana aplikacja Canon PRINT, ale może ona również korzystać z AirPrint na urządzenia Apple i Mopira na Androida. 

To oczywiste, ale TR150 jest również w pełni kompatybilny z systemem Windows 11, więc można go podłączyć do dowolnego laptopa, który obsługuje ten system. Większość zadań drukowania wykonasz za pośrednictwem sieci Wi-Fi, ale istnieje opcja bezpośredniego drukowania bezprzewodowego, która trwa dłużej, natomiast zapewnia elastyczność drukowania w dowolnym miejscu.

Drukarka jest również wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 1,44 cala do wyświetlania komunikatów i informacji o atramencie, ta funkcjonalność również zyskuje dość przychylne opinie. Drukarka jest wyposażona w zgrabny mały ekran, który zawiera wszystkie informacje, jakie są wymagane, i nie zajmuje dużo miejsca, sam ekran nie psuje ogólnej estetyki drukarki. Jak wskazują pojawiajace się opinie na forum, Canon PIXMA TR150 jest bardzo kompaktowy: w stanie zamkniętym ma wymiary 12,7″x7,3″x2,6″, dzięki czemu jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w szufladach i nawet większych elementach bagażu podróżnego. Jego waga waha się w okolicach 2.04 kilograma, w związku z tym jest wystarczająco lekki, aby go nosić w trakcie podróży. Po złożeniu jest również wystarczająco wytrzymały, przez co można go bez problemu transportować. 

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że gdy rozłoży się przednią tacę i podajnik papieru, stanie się on wizualnie większy, ale nadal nadaje się do mniejszych pomieszczeń biurowych. W przypadku, gdy pracujesz w domu i mieszkasz w mniejszej przestrzeni, na przykład w kawalerce, lub Twoje domowe biuro znajduje się w pomieszczeniu pudełkowym, jest to idealnie poręczna drukarka i spełni ona swoje zadanie.

Wiele opinii na forum wskazuje, że Canon PIXMA TR150 jest stosunkowo cichą drukarką – co najlepsze, jest również dostępny tryb “cichy”. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, największą zaletą tej drukarki jest to, że jest bezprzewodowy. Niestety podstawowy zestaw nie zawiera akumulatora. W przypadku, gdy chcemy kupić drukarkę Canon PIXMA TR150 z akumulatorem, należy dopłacić około 550 złotych. Chociaż nie jest to straszna wartość, uważamy, że ta drukarka w tym zestawie jest już droga i traci niektóre ze swoich najlepszych funkcji, jeśli ciągle szukasz gniazdka w trakcie podróży.

Drukarka Canon PIXMA TR150 – jakość druku

PIXMA TR150 może drukować w rozdzielczości do 4800×1200 dpi, co jest wystarczające dla zdjęć z większości telefonów i tabletów, ale nie jest wystarczająco dobre dla wydruków z lustrzanek cyfrowych lub aparatów bezlusterkowych, oczywiście wszystko zależy od tego, jakie wymagania stawiamy wobec drukarki.

W ofercie dostępnych jest pięć ustawień drukowania – zwykły jednostronny A4, A4 bez obramowania, czas do pierwszego wydruku, jednostronny i czarny list/dokument (druk bezbarwny). Są to dość standardowe ustawienia dla nowoczesnych kompaktowych drukarek i – znowu – nie oferuje tych samych opcji, co dedykowane drukarki domowe, ale jest wystarczająco wszechstronny, aby zaspokoić większość potrzeb związanych z podróżami i pracą poza biurem. Ponieważ jest przeznaczony głównie do zdjęć, nie ma opcji drukowania dwustronnego, w związku z tym nie ma możliwości, aby zaoszczędzić na papierze.

Wiele opinii na forum wskazuje to, że ta drukarka jest również dość szybka w drukowaniu. W zależności od ustawień można uzyskać do dziewięciu stron na minutę (w trybie czarno-białym) i pięciu na minutę w pełnym kolorze, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Porównuje się to dobrze z innymi kompaktowymi drukarkami.

Jeśli chodzi o papier, można tutaj zastosować większość standardowych rodzajów, a także kilka bardziej specjalistycznych. Jest kompatybilny z błyszczącym i matowym papierem fotograficznym, a także magnetycznym papierem fotograficznym i papierem makulaturowym. To bardzo wszechstronna drukarka, która cieszy się dobrymi opiniami w sieci. Na tylnej tacy można przechowywać do 50 arkuszy zwykłego papieru o rozmiarze A4, ale oczywiście liczba ta zmniejsza się, jeśli używasz papieru o wyższej gramaturze. 

Inna kwestią jest to, że ​​koszt oficjalnego atramentu Canona do tej drukarki jest stosunkowo wysoki – tusz czarny waha się w okolicach 40-45 złotych. To kolejny powód, dla którego jest to dobra drukarka fotograficzna, ale nie nadaje się do intensywnego użytkowania w domowych warunkach.

W naszych testach kolorowe zdjęcia – odbitki były bardzo imponujące, co warto podkreślić w pojawiających się opiniach. Drukowaliśmy na błyszczących arkuszach 10 x 15 oraz pełnowymiarowych błyszczących arkuszach A4. W obu przypadkach kolory były bogate i żywe, a zakres dynamiczny dobrze zdefiniowany. W rzeczywistości bardzo trudno było dostrzec jakiekolwiek błędy po stronie drukarki, nawet przy użyciu tak dużego formatu papieru A4. Jednak w przypadku niektórych ujęć, w których oświetlenie było jaśniejsze, kolory były nieco przytłumione co jest na minus w tym przypadku.Warto jeszcze dodać to, że zdjęcie, które próbowaliśmy wydrukować, zostało wysłane przez WhatsApp, więc zostałoby ono automatycznie skompresowane. Biorąc to pod uwagę, efekt końcowy nadal wyróżnia się imponującą jakością.

Zarówno w przypadku wydruków kolorowych, jak i monochromatycznych, szybkość była imponująca, a oczekiwanie na wydruk trwało mniej niż pół minuty, nawet w przypadku większych zdjęć.

Drukowanie ze smartfona lub komputera nie ma większego znaczenia po skonfigurowaniu aplikacji lub oprogramowania. Możesz skorzystać z oprogramowania Canon, ale łatwiej nam było po prostu drukować bezpośrednio ze zdjęcia w folderze galerii urządzenia. 

Uważamy, że drukarka Canon PIXMA TR150 jest odpowiednią opcją dla każdego, kto potrzebuje drukować w trakcie podróży zdjęcia bądź inne dokumenty. Być może robienie zdjęć i drukowanie ich na weselu, przyjęciu lub innym wydarzeniu nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. To mimo wszystko uważamy, że Canon PIXMA TR150 to solidny, szybki i wystarczająco wysokiej jakości drukarka. Cała funkcjonalność, jaką oferuje ta drukarka sprawia, że cena, która początkowo wydawała się wysoka, po użyciu wydaje się być atrakcyjną.

Sprawdź również – Sieć Otvarta – opinie na forum, abonament, Internet, nadajniki, co to jest?

Canon PIXMA TR150 – kompatybilność

PIXMA TR150 jest kompatybilna ze wszystkimi routerami, które nadają w paśmie 2,4 GHz i 5 GHz, więc prawdopodobne jest to, że będziesz w stanie uzyskać dobre połączenie w dowolnym miejscu w stosunku do źródła bezprzewodowego. Chociaż jest bardzo niezawodny, garstka recenzji i opinii użytkowników potwierdzała, że pojawiały się przerwy w transmisji podczas dłuższych sesji drukowania. 

Możesz sterować drukarką za pomocą smartfona, co jest miłym akcentem i jest kompatybilna z Alexą i Asystentem Google, co pozwala również na nieograniczone sterowanie głosowe. Nie zalecamy tego, ponieważ jest to bardziej chwyt marketingowy, chociaż może być przydatny, jeśli regularnie uruchamiasz tę samą procedurę drukowania w domu.

Canon PIXMA TR150 – czy warto kupić?

Czy warto kupić drukarkę Canon PIXMA Tr150? Canon PIXMA TR150 to świetna drukarka, jeśli jesteś osobą mobilną i chcesz generować fizyczne kopie zdjęć i dokumentów roboczych. Jest mały, lekki i zapewnia dobrej jakości wydruki na różnych rodzajach papieru i to wszystko w trakcie podróży. Jest tak wiele sposobów łączenia się z urządzeniami, z komputerów domowych, czy tabletów , a połączenie jest – w większości – wystarczająco stabilne, aby drukować. Kosztuje mniej więcej tyle samo, co HP OfficeJet 200 Mobile co jest na plus.

Główną wadą jest brak dołączonej baterii do podstawowego zestawu, umożliwiającej korzystanie bezprzewodowo, oraz fakt, że płacisz tutaj więcej za mniej funkcji w porównaniu ze zwykłymi domowymi drukarkami. Nawet z tymi drobnymi problemami zdecydowanie polecamy PIXMA TR150, jeśli potrzebujesz niezawodnej kompaktowej drukarki i nie masz nic przeciwko płaceniu trochę więcej, aby ją zdobyć, z czystym sumieniem możemy ją polecić każdemu.

Canon PIXMA TR150 – opinie na forum

Canon PIXMA TR150 jest dość specyficzną drukarką, oferującą przenośność z zasilaniem bateryjnym, kompaktowy rozmiar i możliwość szybkiego i cichego drukowania zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz czarno-białych wydruków. To spełnia wiele pól, co przyczynia się do wzrostu popularności i opinii na forach dyskusyjnych. Czy jakakolwiek inna drukarka może mieć jakiekolwiek szanse na dorównanie do Canon PIXMA TR150?

Reklama