Tablet Amazon Fire 7 – opinie i recenzja, czy warto kupić?

Tablet Amazon Fire 7 - opinie i recenzja, czy warto kupić (1)

Linia tabletów Amazona otrzymuje regularne aktualizacje oprogramowania i pojawia się wiele ciekawych modeli, a wśród nich wyróżnić można model Amazon Fire 7, który zdecydowanie zasługuje na to, by uplasować się na każdej liście rankingach tabletów dzięki temu, że jest solidnym, niezawodnym sprzętem, który jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

W rzeczywistości Amazon Fire 7 kosztuje obecnie około jednej dziesiątej wartości iPada Air marki Apple i chociaż można uczciwie powiedzieć, że wypada na drugim miejscu w każdym innym porównaniu między tymi dwoma model, to jest to ważna uwaga dla tych osób, którzy szukają tańszej alternatywy tabletów. Możemy założyć, że posiadanie takiego tabletu za równowartość około 280 złotych sprawia, że ​​jest to świetna opcja dla każdego, kto już zainwestował w urządzenia z Amazon, warto również dodać, że tablet Amazon Fire 7 to idealna alternatywa e-booków.

Mimo wszystko pojawia się w tym tablecie kilka wad, w tym m.in niska wydajność, w tym przypadku na nic się zdały się dziwactwa systemu Fire OS, inną kwestią jest również niezbyt duża rozdzielczość, która wynosi 1600×1200, z pewnością nie jest to tablet dla osób, które korzystają z takich urządzeń do oglądania filmów. Pomimo tego tablet Amazon Fire to ciekawe i funkcjonalne urządzenie, które jest warte swej ceny. Jakie jeszcze pojawiają się opinie?

Amazon Fire 7 – funkcjonalność

Amazon Fire 7 miał swoją ostatnią aktualizację i modernizację modelu w obecnym roku, ale można uczciwie powiedzieć, że na pierwszy rzut oka raczej nie dostrzega się tych różnic. Podczas gdy wiele tabletów wygląda podobnie między iteracjami, wydaje się, że Amazon ciągle wykorzystuje te same obudowy, ale wprowadzał do środka nowe komponenty i oprogramowanie – jeśli utrzymuje tak niską cenę, na kogo mamy narzekać?

Jakie funkcje posiada tablet Amazon Fire 7? Wokół wyświetlacza znajdują się dość grube ramki, a w jednym z nich znajduje się centralna kamera o rozdzielczości osiągającą prawie 2 megapikseli. W obudowie Amazon Fire 7 znajduje się gniazdo kart MicroSD, które umożliwia na dodanie 1 TB miejsca, natomiast po przeciwnej stronie znajduje się pojedyncza kratka głośnika.

Na tylnej części tableta znajduje się pojedynczy, mały aparat (poniżej 2 MP), a na jednym końcu znajduje się wiele przycisków – z regulatorem głośności, przyciskiem blokady/zasilania i portem ładowania USB-C. Amazon Fire 7 posiada również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, te wszystkie funkcje i dodatki sprawiają, że Amazon Fire 7 to tablet, który zyskuje dość przychylne opinie na forum.

Amazon Fire 7 – wydajność urządzenia

Jak już wspomnieliśmy, Amazon Fire 7 nie zapewni wysokiej jakości oglądania filmów w podróży, ani nie zastąpi laptopa lub droższego tabletu – ale sprawdzi się dość dobrze do codziennego użytku i przy prostszych zadaniach.Jeśli preferujesz gry, które funkcjonują w 3D, bardzo możliwe, że pojawią się trudności z płynnością, ale uruchamianie aplikacji takich jak przeglądarka internetowa, własna aplikacja zakupowa Amazon, czy czytanie książek – to chleb powszedni dla Fire 7. Jeśli jednak planujesz korzystać z wymagających aplikacji, zalecamy wybranie opcji Amazon Fire 7 32 GB lub podłączenie dodatkowej karty SD.

Osoby posiadające model z 2019 roku, nadal będą cieszyły się znacznym wzrostem wydajności w przypadku modelu z obecnego roku – natomiast warto podkreślić fakt, że dalej jest to oprogramowanie z Fire OS. Opinie na forum dość mocno odnoszą się do systemu operacyjnego tabletu Amazona i wskazują, że poprawił się on nieznacznie.

Dla każdego, kto jest nowicjuszem w korzystaniu z tabletów, głównym nieporozumieniem jest to, że sklep z aplikacjami nie jest tak w pełni funkcjonalny, jak oferty Google lub Apple. Oczywiście Amazon Fire 7 posiada aplikacje takie jak Netflix, ale należy podkreślić, że własny zestaw aplikacji Google jest w większości nieobecny. W związku z tym uważamy, że Amazon Fire 7 nie jest dobrze wyposażony, aby stać się maszyną wykorzystywaną komercyjnie.

Jeśli chodzi o oglądanie filmów lub programów telewizyjnych, tablet zapewnia przeciętne doświadczenie. Niższa rozdzielczość wyświetlacza nie jest dużym problemem na tablecie tej wielkości, ale posiadanie tylko jednego głośnika może sprawić, że dźwięk może stać się zbyt niewyraźny. 

Sprawdź również – Drukarka Canon PIXMA TR150 – opinie i recenzja, czy warto kupić?

Amazon Fire 7 – jak długo wytrzymuje bateria?

Jak długo wytrzymuje bateria w Amazon Fire 7? Dużym krokiem naprzód w stosunku do poprzednich modeli jest żywotność baterii tabletu Amazon Fire 7 z 2022 roku. W naszych testach jakościowych, które polegały na przeglądaniu stron internetowych, mediach społecznościowych i oglądaniu wideo, bateria wytrzymała prawie 11.5 godzin użytkowania, zanim musieliśmy go ponownie naładować – znacząca poprawa, biorąc pod uwagę, że bateria modelu z 2019, wytrzymywała około 9.5 godzin użytkowania.

Niestety ładowanie pozostaje wciąż wolne – zasilacz potrzebuje około 3.5 godziny, aby zasilić Fire 7 do samego końca.

Amazon Fire 7 – cena

Jak wspominaliśmy w tej recenzji, cena Fire 7 znacznie ułatwia przeoczenie jego niedociągnięć. Nie oznacza to, że byłby to zły tablet, gdyby kosztował więcej, ale istnieje pewien argument, że jeśli szukasz czegoś bardziej wydajnego, warto postawić na coś droższego z lepszym oprogramowaniem.

Modele 16 GB kosztują około 280 złotych, natomiast wersja z 32 GB to tylko niezbyt duża różnica – około 320 złotych. Oczywiście należy uwzględnić to, że cena może ulec zmianie w najbliższej przyszłości.

Sprawdź również – Samsung S20 FE – co to za telefon, opinie na forum, dane techniczne

Amazon Fire 7 – opinie na forum

Własne recenzje Amazona dotyczące tabletu Fire 7 wynoszą obecnie 4,3 gwiazdki na 5. Opinie najczęściej odnoszą się do tego, że tablet spełnia podstawowe funkcje i jest to idealna opcja dla osób, które lubią korzystać z tabletów, jako z e-booków bądź do przeglądania stron internetowych. 

Kluczowe pozytywne opinie od osób, które podzieliły się swoimi doświadczeniami na forum, podkreślają najczęściej stosunek jakości do ceny, łatwość użytkowania i dość sporą żywotność baterii, chociaż wielu zauważyło rozdzielczość sub-HD.

Jeden z recenzentów Amazon dość precyzyjnie podsumował to urządzenie, nazywając Fire 7 „Przyzwoicie tanim tabletem”.

Amazon Fire 7 – czy warto kupić?

Jeśli szukasz taniego 7-calowego tabletu do surfowania po Internecie, robienia zakupów i przeglądania mediów społecznościowych, to Amazon Fire 7 zdecydowanie jest wart polecenia. Jest niewielkich rozmiarów, robi to, czego potrzebujesz i nie podrażni zbytnio twojego portfela.

Jeśli jednak szukasz dodatkowych funkcji, subtelniejszego ekranu, większej mocy i bardziej rozbudowanego sklepu z aplikacjami, warto poszukać innych modeli.

Jeśli ta recenzja zniechęciła Cię do zakupu tabletu Amazon Fire 7, warto pamiętać, że będziesz miał w tym przypadku trudności ze znalezieniem czegokolwiek innego w tym przedziale cenowym. Na przykład iPad Mini marki Apple, prawdopodobnie najbardziej „kieszonkowy” tablet premium, kosztuje około 2500 złotych.

Amazon oferuje również większe wersje Amazon Fire 7, z Fire HD 8, czy Fire HD 10. Wszystkie te modele nadal działają jednak z Fire OS, co niestety nie wpływa na lepszą wydajność.

Na koniec warto przyjrzeć się również Lenovo Tab M7 jeżeli szukasz innej alternatywy. Jest podobnych rozmiarów i jest dość przystępny cenowo, można go nabyć za mniej niż 450 złotych, ale działa na Androidzie, co oznacza, że ​​ma dostęp do znacznie szerszej gamy aplikacji.

Reklama