JSW Bankier forum – giełda, akcje, dyskusja na temat wyceny

JSW Bankier forum – giełda, akcje, dyskusja na temat wyceny

Inwestowanie na giełdzie wbrew pozorom należy do dość ryzykownych i niebezpiecznych przedsięwzięć, do których należy podchodzić z dość należytą ostrożnością i odpowiednim przygotowaniem. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby nie stracić kapitału, na który się pracowało wiele lat i poświęciło się mnóstwo wysiłku. Słyszy się wiele różnych historii, które opowiadają o osobach, które dorobiły się pokaźnego majątku na giełdzie, natomiast warto tutaj podkreślić, że aby ktoś mógł zarobić, kilka osób musi przy tym stracić, a w tym przypadku takich osób jest cała rzesza.

W Polsce wyróżnia się wiele spółek z dość ciekawym potencjałem, najlepsze spółki plasują się w WIG20 – czyli w rozwinięciu „Warszawski Indeks Giełdowy”. Znajduje się tam dwadzieścia Spółek Akcyjnych, które posiadają największą kapitalizację, czyli posiadają największy majątek. Znaleźć tam można PKN Orlen, KGHM, PKO BP, czy JSW – Jastrzębska Spółka Węglowa. To właśnie o tej ostatniej spółce sobie dzisiaj porozmawiamy. Sprawdzimy czym dokładnie zajmuje się JSW, jaką posiada kapitalizację, ile jest akcji na giełdzie, a następnie sprawdzimy, co dokładnie można znaleźć na jej temat na JSW Bankier forum dyskusyjnym.

Jastrzębska Spółka Węglowa – WIG20

W takim razie czym wyróżnia się JSW S.A, która jest notowana na WIG20, co wskazują komentarze, które pojawiają się na forum Bankier? Przede wszystkim zacznijmy od samego początku. Jastrzębska Spółka Węglowa jest notowana na Polskiej Giełdzie już od 2011 roku, czyli przeszło już ponad 11 lat, od pierwszej sesji, w której akcje kosztowały na otwarciu 140.50 złotych. JSW już od samego początku wprawił forum Bankiera w gorącą dyskusję na temat tego, czy jego wycena jest rzetelna. W tamtym roku zauważyć można było dość spore zainteresowanie wokół tej spółki, ponieważ zastąpiła ona CEZ S.A.

JSW to spółka, która zajmuje się wydobywaniem węgla koksowego, czyli inaczej surowca energetycznego, który jest wykorzystywany do produkcji przemysłowej. Mówi się o tym, że obecnie JSW jest jednym z największych spółek, które właśnie zajmuje się wydobywaniem tego surowca – węgla koksowego typu 35. JSW jest w posiadaniu pięciu dość sporych kopalń, które zajmują się wydobyciem węgla kamiennego, wyróżnia się m.in.:

  • Borynia-Zofiówka,
  • Budryk,
  • Jas-Mos,
  • Krupiński,
  • Pniówek.

Poza kopalniami węgla kamiennego, do JSW przynależą również Grupy Kapitałowe, są to m.in. Koksownia Przyjaźń i Kombinat Koksochemiczny Zabrze. Do głównych zadań tych Grup Kapitałowych zalicza się produkcję koksu.

Przed rozpoczęciem konfliktu na Ukrainie, JSW oraz cała branża węglowa była powoli spisywana na straty, głównie chodziło tutaj o kwestie ekologiczne, na ten temat JSW na forum Bankiera aż wrzało. Dopiero w momencie wybuchu wojny, cała branża przeszła całkowitą zmianę, a to wszystko przez zmiany i nałożone sankcje. Węgiel zyskał popularność, a kurs akcji spółek węglowych poszybował w górę, teraz warto wspomnieć o tym, że węgla zaczyna brakować, pojawiają się problemy z dostępnością, a cena za tonę węgla przekracza 3000 złotych, co będzie dalej?

Sprawdź również – Budowa stadionów w Katarze i śmierć pracowników – odsłaniamy szokującą prawdę

JSW Bankier – forum

Zanim przejdziemy do omówienia co można znaleźć na temat JSW na forum Bankiera, warto słów kilka poświęcić na omówienie tego, czy dokładnie jest platforma Bankier.pl. Przede wszystkim jest to serwis informacyjny, który porusza głównie kwestie związane z akcjami, giełdą i finansami. Bankier forum działa już od 22 lat, poza forum dyskusyjnym, Bankier oferuje swoim użytkownikom wiele ciekawych funkcji i narzędzi, które ułatwiają m.in. pozyskiwanie i gromadzenie danych odnośnie akcji i funkcjonowania giełdy.

Najciekawszą opcją, poza rzetelnymi informacjami, jest forum dyskusyjne Bankiera, na którym gromadzi się mnóstwo akcjonariuszy różnych spółek, głównie z WIG20 i w tym JSW. Taka forma forum dyskusyjnego ma pewne wady i zalety. Chodzi tutaj bowiem o to, że jako akcjonariusze najszybciej można zdobyć informacje głównie właśnie w takich miejscach. Wyobraźcie sobie, że inwestujecie dość spory kapitał w zakup akcji np.: JSW. Niestety jesteście zwykłymi osobami, które po prostu chciały ulokować w „bezpieczny” sposób ciężko zarobione pieniądze i nie posiadają dostępu do płatnych funkcji i narzędzi, które informowałyby nas o zaistniałych sytuacjach, jakie mają miejsce na rynkach finansowych. W ten sposób wpisujemy w wyszukiwarce „JSW forum Bankier” i przechodzimy do sekcji forum dyskusyjnego, aby zaczerpnąć trochę świeżych informacji na temat określonej spółki, w tym przypadku – JSW.

Niestety dziennie na takim forum Bankiera JSW pojawia się masa informacji i wątków. Problem polega na tym, że w tym miejscu ciężko odróżnić prawdę od kłamstwa, bowiem znajduje się tam masa irytujących użytkowników, którzy najzwyczajniej w świecie chcą drugiej osobie uprzykrzyć życie. Oczywiście spośród tak wielkiego spamu znaleźć tam można różne przecieki informacyjne, które czasami mogą pomóc w podjęciu słusznej decyzji odnoszących się do tego, co robić z posiadanymi akcjami. Warto na koniec dodać, że forum Bankiera ma swoich moderatorów, którzy trzymają się sztywnych zasad i tym samym dbają o należyty porządek.

Sprawdź również – Spekulant i trader Rafał Zaorski – wiek, kim jest, Wikipedia, wykształcenie

JSW giełda, akcje Bankier – forum

Poza forum dyskusyjnym na Bankier, w sekcji każdej spółki m.in. JSW, znaleźć można dość obszerne informacje o każdej spółce z WIG. Przede wszystkim znajduje się tam szczegółowe podsumowanie spółki, podstawowe dane odnoszące się do profilu i zakresu prac, jakim zajmuje się dana spółka, Jaki jest akcjonariat, kto pełni władze, ile osób jest zatrudnionych i wskazywane są wyniki finansowe. Poza tym ciekawą funkcją jest również zakładka „Komunikaty”, w których pojawiają się istotne informacje na temat danej spółki.

Forum Bankier jest często kojarzone z miejscem przepełnione nienawiścią i pogardą dla osób trzecich. Jeżeli jesteś zdecydowany skorzystać z tego forum dyskusyjnego, powinieneś pamiętać o tym, że może być wyśmiewany i zlinczowany praktycznie za nic. Na forum Bankiera znajduje się spora ilość „trolli”, dla których przyjemnością jest wprowadzanie w błąd różnych, nieświadomych tego osób. Oczywiście poza tym, pojawia się garstka osób, które dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami odnośnie funkcjonowania giełdy.

Reklama