Jak podłączyć pada Xbox One do PC?

Jak podłączyć pada Xbox One do PC przez Bluetooth

Nie od dziś wiadomo, że rozgrywka prowadzona za pomocą kontrolera, czy pada nie odbywa się tylko na konsolach, ale można je używać również w trakcie gier w ulubione tytuły na PC, taki pad będzie stanowił alternatywę zamiast klawiatury czy myszki komputerowej. W takim razie jak podłączyć pada Xbox One do PC Windows 10 przez Bluetooth, czy do laptopa bezprzewodowo? W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak to zrobić.

Jak podłączyć pada Xbox One do PC przez Bluetooth?

Wiele aktualnie dostępnych na rynku padów do Xbox One mają wbudowaną możliwość podłączenia pada do PC przez Bluetooth, czy do konsoli. Ta funkcja jest niezwykle wygodna, ponieważ tak naprawdę nie wymaga się stosowania i zaopatrywania się w dodatkowe adaptery, czy kable USB. W tym przypadku, aby prawidłowo sparować pad Xbox One z PC, który ma wgrane oprogramowanie Windows 10, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak podłączyć pada Xbox One do PC przez Bluetooth? Przede wszystkim na wstępie, należy upewnić się, czy Twój PC oraz pad Xbox One ma wgraną odpowiednią aktualizację oraz to, czy mają najnowszą wersję oprogramowania. Na stronie producenta znajduje się informacja o tym, aby korzystać z rozszerzonej wersji Windows 10 Anniversary Edition, ponieważ jest to bezawaryjna wersja kompatybilna z padem Xbox One. Przechodząc dalej, pierwszą czynnością jaką należy wykonać, jest włączenie pada Xbox One, w tym przypadku wystarczy przycisnąć logo Xboxa na padzie. Następnie po włączeniu, należy uruchomić parowanie urządzenia do PC, wystarczy przytrzymać przycisk przez dwie sekundy.

W ustawieniach na PC, należy odnaleźć urządzenie Bluetooth i wybrać odpowiednią pozycję. W między czasie pamiętaj o tym, aby interfejs Bluetooth w trakcie parowania był włączony. Na koniec wybierz funkcję kontrolera bezprzewodowego dla Xbox One i sparuj.

Jak podłączyć pada, kontroler Xbox One do PC?

Większość dostępnych gier PC można grać za pomocą pada bezprzewodowego Xbox One, nie używając w ogóle klawiatury ani myszki komputerowej. Taki pad można podłączyć do PC z oprogramowaniem Windows 10 na wiele sposobów m.in. używając do tego kabel USB, specjalny adapter bezprzewodowy, przez Bluetooth, czy nawet istnieje możliwość podpięcia do laptopa. Niektóre urządzenia stacjonarne są również wyposażone w funkcję Xbox Wireless, ta funkcja umożliwia podłączenie pada Xbox One bezpośrednio bez stosowania adaptera . W takim razie jak podłączyć pada Xbox One do PC?

W tym przypadku warto pamiętać o tym, że jeżeli mamy zamiar używać pada Xbox One bezprzewodowego dla konsoli, po jego użyciu z PC, należy przeprowadzić synchronizację pada z Xbox One. Można to wykonać postępując zgodnie z poniższą instrukcją. W pierwszej kolejności należy użyć przycisku auto synchronizacji bezprzewodowej, albo wybrać kabel USB. Ciekawostką jest to, że pad bezprzewodowy Xbox, który jest dostarczany wraz z konsolą, ma wbudowaną funkcję, która umożliwia błyskawiczne podłączenie pada Xbox One oraz przełączanie pomiędzy aktualnie sparowanymi urządzeniami Bluetooth, a Xbox One czy urządzeniem stacjonarnym PC. Więc jaki jest ostateczny krok na to, jak podłączyć pada Xbox One do PC?

W momencie, w którym kontroler konsoli jest podłączony do urządzenia Bluetooth, należy w tym przypadku dwukrotnie nacisnąć odpowiedni przycisk parowania, a następnie kontroler automatycznie przełączy połączenie do wbudowanej funkcji Xbox Wireless. Oczywiście, jeżeli chcesz powrócić do wcześniejszego zesparowanego urządzenia, należy ponownie nacisnąć przycisk parowania, aby otworzyć odpowiedni tryb. Pad Xbox wyszuka ostatnio używane urządzenie. W przypadku, gdy kontroler nie wyszuka prawidłowego urządzenia w pobliżu, zostanie bez zmian podłączony z poprzednim urządzeniem.

Sprawdź również – Sposoby na darmowe spiny i zakręcenia Coin Master – forum 2022, jak je zdobyć bez weryfikacji?

Jak podłączyć pada Xbox One do PC bezprzewodowo?

Adapter bezprzewodowy Xbox One do PC z oprogramowaniem Windows 10, jak prawidłowo podłączyć taki kontroler? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Na początku należy uruchomić PC, a następnie podłączyć w odpowiednim miejscu bezprzewodowy adapter. Po tej czynności, należy uruchomić pad Xbox One, następnie wystarczy przytrzymać przycisk na kontrolerze Xbox i czekać do momentu, aż przycisk zacznie migać. Cały proces podłączania pada Xbox One do PC bezprzewodowo będzie miało miejsce, w momencie, kiedy przyciśniemy odpowiedni przycisk parowania zarówno na adapterze i padzie.

Tak jak już wcześniej opisywaliśmy, większość urządzeń PC jest w posiadaniu funkcji Xbox Wireless. Dzięki tej funkcji nie trzeba korzystać ze specjalnych adapterów bezprzewodowych. W takiej sytuacji, jeżeli chcemy podłączyć pada Xbox One do PC bezprzewodowo, wystarczy przytrzymać przycisk Xbox na padzie i postępując analogicznie przytrzymać przycisk parowania. Oczywiście należy na PC w ustawieniach dodać urządzenie, czyli pad Xbox One, który chcesz podłączyć. Ciekawostką jest to, że można jednocześnie dodać, aż osiem kontrolerów Xbox One, albo cztery pełne zestawy słuchawkowe.

Jak podłączyć pada Xbox One do PC Windows 10?

Podłączenie pada Xbox One do PC, czy do laptopa jest dziecinnie proste, jeżeli jesteś w posiadaniu komputera, który jest oparty na systemie operacyjnym Windows 10. Oczywiście łatwo jest się domyślić, że najnowsze wersje oprogramowania Windows 10, wydane przez Microsoft, otrzymują największe wsparcie i oferują użytkownikom komputerów, wiele nowych możliwości oraz funkcji. Jak podłączyć pad Xbox One do PC Windows 10? Wyróżnia się w tym przypadku trzy najpopularniejsze metody.

·        Podłączenie pada Xbox One kablem USB, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, istnieje możliwość podłączenia, aż ośmiu padów.

·        Podłączenie pada przy pomocy adaptera bezprzewodowego, w tym przypadku za pomocą funkcji Xbox Wireless, albo zewnętrznego adaptera.

·        Bezprzewodowe podłączenie poprzez interfejs Bluetooth. Na stronie producenta znaleźć można informacje o tym, aby korzystać tylko z jednego kontrolera jednocześnie.

Jak podłączyć pada Xbox One do PC kablem? 

W takim razie jak podłączyć pada Xbox One do PC zwykłym kablem? Oczywiście wystarczy mieć pod ręką kabel micro USB, który należy podłączyć do pada oraz odpowiedniego portu USB w PC. Ten sposób umożliwia podłączenie, aż ośmiu kontrolerów. Pamiętaj, że podłączając pada kablem, nie musisz zajmować się instalacją dodatkowego oprogramowania, system operacyjny PC, sam wykryje nowe urządzenie i zajmie się jego aktualizacją oraz instalacją.

Jak podłączyć pada Xbox One do laptopa?

Kolejnym często zadawanym pytaniem jest to, jak podłączyć pada Xbox One do laptopa? Zapomnij w tym przypadku o kablu HDMI, bowiem do laptopa będziesz potrzebować kabel USB. Jeżeli chcesz podłączyć pada Xbox One na 2 osoby do laptopa, postępuj analogicznie tak jak w przypadku PC, wystarczy podpiąć kabel do odpowiedniego portu USB. Po podpięciu system w laptopie automatycznie zaktualizuje oprogramowanie. Oczywiście, aby otrzymać jak najlepszą kompatybilność, zaleca się stosowanie oryginalnych kabli, które są dołączone do każdego kontrolera Xbox One.

Co się dzieje w przypadku, kiedy laptop ma nieaktualny system operacyjny. Jak podłączyć laptopa Xbox One do starszego oprogramowania, Windows 8? W tym przypadku niestety podłączenie bezprzewodowe nie jest możliwe, należy podłączyć się kablem.

Reklama