Geneza “Zyzz’a” – kim był Aziz Shavershian, co się z nim stało?

Geneza Zyzz’a – kim był Aziz Shavershian, co się z nim stało?

Lata 2008-2012 to dla wielu osób okres, w którym dopiero zapoznawano się z tym, co można znaleźć w Internecie. W tamtych czasach nie każdy miał swobodny dostęp do sieci tak, jak ma to miejsce w obecnych czasach. Takie marki, jak Facebook i Youtube dopiero raczkowały w Polsce, natomiast Instagram i TikTok w ogóle nie istniało w tamtych czasach. Wszelkie nowe osobistości i gwiazdy Internetu pojawiały się tylko i wyłącznie na YouTube i to właśnie tam zyskiwały rzesze fanów. Dość ciekawą osobą, o której dzisiaj pomówimy jest legendarny „Zyzz” czyli Aziz Shavershian, który zabłysnął w sieci. Do tej pory wiele osób miło go wspomina, jednak pada pewne pytanie, kim był „Zyzz” i kiedy umarł, jaka była jego geneza?

Sprawdź również – kim jest Rafał Zaorski Trader i Spekulant?

Mimo upływu tak wielu lat, „Zyzz” pozostał w pamięci wielu osób i stał się swoistą ikoną siłowni. Co tak naprawdę można powiedzieć o tej niezwykle ciekawej młodej osobie, która zabłysnęła w sieci nie tylko dzięki swojej imponującej sylwetce, ale i również osobowości? Z pewnością wielu z Was zdążyło się już zapoznać z motywacyjnymi nagraniami, w których „Zyzz” Aziz Shavershian zachęca i motywuje do tego, aby ćwiczyć i pracować nad rozwojem swojej sylwetki. W sieci pojawia się wiele różnych filmików, w tym m.in. „Legacy” czy „Aesthetics”, które pobiły rekordy popularności, a wiele osób, które dopiero zaczynają przygodę z siłownią traktują go, jak pewnego rodzaju prekursora siłowni.

Mimo tak wypracowanej popularności „Zyzz’a” Aziza Shavershiana nie ma już z nami w tym świecie, kiedy umarł dokładnie? Kim był, jaka była jego geneza? Na te i wszystkie inne pytania, odpowiemy w dalszej części wpisu.

Kto to „Zyzz” Aziz Shavershian – kim był?

W takim razie kto to „Zyzz” Aziz Shavershian i czym tak naprawdę zabłysnął? Cofając się wstecz, zacznijmy od początku. Przede wszystkim „Zyzz” Aziz Shavershian był pochodzenia Kurdyjskiego, natomiast urodził się wczesnym rankiem w Rosji, a dokładniej w jej stolicy – Moskwie, w 1989 roku. W życiu „Zyzza” Aziza Shavershiana już od wczesnych lat pojawiały się lekkie zawirowania, ponieważ mimo, że urodził się w Rosji, zamieszkał ostatecznie w Australii ze swoją rodziną i to właśnie tam dorastał, kształcił się i rozwijał swoją pasję, jaką była siłownia.

Zatem kim był „Zyzz” Aziz Shavershian? Warto wspomnieć o tym, że zanim zyskał taką dużą popularność w sieci, „Zyzz” był zwykłym nastolatkiem, tak właściwie niczym się nie wyróżniał wśród swoich rówieśników, natomiast większość swojego wolnego czasu najzwyczajniej w świecie poświęcał na granie w gry MMORPG. W tym okresie „Zyzz” był znany z tego, że grał w jak na tamte czasy bardzo popularną pozycję „World of Warcraft” i to właśnie w tej grze powstała geneza jego pseudonimu – czyli „Zyzz”. Wiele osób wskazuje, że to właśnie grając w „World of Warcraft” narodziła się w nim chęć do tego, aby dokonać transformacji swojego ciała. Aziz wtedy nie miał jakiejkolwiek styczności z siłownią, natomiast w grze sterował masywną i muskularną postacią, to z kolei zmotywowało go do działania.

Geneza Zyzz’a – kim był Aziz Shavershian, co się z nim stało?

Jak wskazują różne doniesienia, „Zyzz” postanowił sprzedać swoje konto w „World of Warcraft” i zainwestować w karnet na siłownię. W ten sposób otwarła się brama do wielkiej przemiany, która czekała na „Zyzz’a” Aziza Shavershiana. Rozpoczynając swoją przemianę na siłowni, postanowił, że będzie to wszystko dokumentował po to, aby upublicznić innym jego motywację. W odpowiedzi na pytanie „Kim był, kto to „Zyzz” Aziz Shavershian”, można powiedzieć, że jest symbolem panującego wciąż trendu, który zyskał miano estetycznej kulturystyki. W sieci krąży wiele zdjęć „Zyzz’a” i jego niezwykłej metamorfozy. Bez dwóch zdań można stwierdzić, że „Zyzz” wyróżniał się niezwykle wymodelowaną sylwetką, która charakteryzowała się precyzyjnym tonusem mięśniowym. Popularność „Zyzz” Aziz Shavershian trwała przez 4 lata, a dokładnie od 2007 do 2011 roku. Z kolei w 2011 roku zboczył z właściwej trasy i stał się aktywnym celebrytą i imprezowiczem.

Przeglądając archiwalne nagrania w sieci, a dokładniej na YouTube zauważyć można, jak bardzo „Zyzz” był zdeterminowany w swoim działaniu. Obecnie mimo, że umarł, wciąż można zauważyć rosnące zainteresowanie wokół „Zyzz’a” Aziza Shavershiana. Wiele osób podkreśla, że „Zyzz” niezwykle ciężko pracował nad tym, aby osiągnąć taką niebiańską sylwetkę. W pewnym momencie, dzięki uzyskanej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu, „Zyzz” oferował usługi, jako trener personalny w jednej z siłowni w Australii. Z biegiem czasu jego popularność wybiła się ponad szczyty i stał się tzn. „celebrytą” w świecie kulturystyki i fitness. Mimo wszystko w Internecie krążą wciąż pewne teorie spiskowe, które nawiązują do tego, że osobowość „Zyzza” była wykreowana w celu zarobkowym. Ciężko jakkolwiek tutaj ocenić tego rodzaju pogłoski. Przede wszystkim „Zyzz” zachwycał wszystkich swoją formą.

 „Zyzz” mimo młodego wieku, był wzrostu 187 cm, z kolei jego waga, w szczytowej formie była na poziomie 104 kilogramów. Z pewnością wiele osób zastanawia się jaka była wartość tkanki tłuszczowej w jego ciele, po wnikliwej analizie wszystkich dostępnych informacji, w najlepszej formie tkanka tłuszczowa „Zyzza” wynosiła ~8%. W dalszej części wpisu przedstawimy Wam okoliczności śmierci i kiedy umarł dokładnie „Zyzz”.

„Zyzz” – kiedy umarł?

Tak, jak już wspomnieliśmy wyżej, „Zyzz’a” nie ma już z nami, zatem pojawia się pytanie, kiedy umarł, jakie były jego okoliczności śmierci? Mimo, że „Zyzza nie ma już z nami od 10 lat, jego duch wciąż pozostaje z nami i napędza niejedną osobę do tego, aby dokonać metamorfozy swojego ciała. Dla wielu osób jego śmierć była pewnego rodzaju tragedią i szokiem, bowiem z pewnością każdy z nas zna to uczucie przywiązania do innej osoby, a tu nagle okazuje się, że z dnia na dzień nie ma już tej osoby z nami. Kiedy umarł dokładnie „Zyzz”?

Aziz Shavershian zmarł dokładnie w południe 5 sierpnia 2011 roku w jednej z dość ekskluzywnych hoteli we wschodniej Azji – Tajlandii. Do dnia dzisiejszego krąży wiele plotek odnośnie jego śmierci, oficjalnie wskazuje się, że był to atak serca. Nie ma co ukrywać, że „Zyzz” należał do osób, które w 2010-2011 roku, aż nadto wyczerpywał swoje zdrowie w maksymalny sposób. Jedni mówią o tym, że zbytnio przesadzał z niebezpiecznymi substancjami, inni z kolei wskazują, że nadużywał alkoholu, w dyskusji pojawiały się również głosy, że szprycował się zbyt silnymi sterydami anabolicznymi, natomiast inni mówią o tym, że nie oszczędzał się i miał styczność, z każdą wcześniej wymienionych substancji tworząc wybuchową i zabójczą mieszankę.

Do śmierci „Zyzza” przyczyniła się również wrodzona wada serca, z którą urodził się „Zyzz” Aziz Shavershian. Nieodpowiednie podejście do tych wszystkich używek, brak jakiejkolwiek samokontroli spowodowały to niezwykle przykre zajście. Oczywiście wersja oficjalna odnośnie jego śmierci mówi jasno, że było to zatrzymanie akcji serca, jednak do dnia dzisiejszego pojawiają się osoby, które mają pewne wątpliwości co do tego.

„Zyzz” – czym było „Aesthetics”?

Aziz Shavershian „Zyzz” dzięki swojej niezwykle dużej popularności postanowił wykorzystać okazję do tego, aby stać się pewnego rodzaju ikoną subkultury kulturystyki w Australii, w związku z tym zaczął popularyzować „Aesthetics”. Jego sława i wielotysięczne rzesze fanów sprawiło również okazję do zarobku, „Zyzz” nie tylko dobrze wyglądał, ale wyróżniał się również przedsiębiorczością. W ten sposób założył markę własną o nazwie „Protein of the Gods”, pod szyldem, której zaczął sprzedawać białko i inne suplementy, a nawet był w posiadaniu własnej linii ubrań.

Geneza Zyzz’a – kim był Aziz Shavershian, co się z nim stało?

Zaledwie po upływie kilku miesięcy, „Zyzz” stworzył biblię kulturystyczną, która miała swoją premierę 17 maja w 2011 roku, zaledwie kilka miesięcy przed jego śmiercią. „Zyzz” zawsze powtarzał, że to właśnie dzięki sieci i mediom społecznościowym udało mu się zbudować markę własną.

“Zyzz Legacy” – geneza i dziedzictwo

Mimo tego, że „Zyzz” zmarł 10 lat temu, wciąż pojawia się sieci pt. „Zyzz Legacy”. Ciekawostką jest również fakt, że na podstawie zebranych danych, które zostały przygotowane przez Sydney Morning Herald, śmierć „Zyzz’a” Aziza Shavershiana była niezwykle głośnym tematem w Australii i w 2011 był jednym z najczęściej wyszukiwanych tematów. 

Geneza „Zyzz’a” jest wciąż interesująca i nie ma miesiąca, w którym ktoś, kto zaczyna przygodę z siłownią nie zaznajomi się z materiałem znajdującym się w serwisie YouTube o nagraniem pt. „Zyzz Legacy” – czyli inaczej na język Polski – „Dziedzictwo Zyzza”. Filmy te przedstawiają nie tylko urywki z życia Aziza Shavershiana, ale i również przedstawiają go, jako osobę silną, zmotywowaną i zdeterminowaną do działania i zmiany nad sobą. W serwisie YouTube powstaje miesięcznie kilkaset klipów o „Zyzz”, większość z nich ciągle bije rekordy popularności. Na podstawie temu można wysnuć wniosek, jak mocno „Zyzz” wykreował się, jako osoba godna naśladowania.

Świat Internetu ciągle się rozrasta, pojawiają się w nim nowe osoby, gwiazdy i celebryci, jednak „Zyzz” postawił bardzo wysoko poprzeczkę. Obecnie ciężko jest ją przeskoczyć komukolwiek. Wiele osób zastanawia się co było przyczyną tej rekordowej popularności, co sprawia, że tak wiele osób o nim pamięta? Pojawiają się różne osoby, które starają się naśladować swojego mentora, jednak bezskutecznie. „Zyzz” Aziz Shavershian był i jest w naszej pamięci, być może to właśnie jego śmierć przyczyniła się do tej wyjątkowości?

Reklama