Horizon Zero Dawn – Starożytna zbrojownia i ogniwa, jak zdobyć najlepszy pancerz?

Horizon Zero Dawn to popularna gra akcji z widokiem zza pleców czyli TPP. Gra zawiera w sobie elementy RPG oraz otwarty, sandboksowy świat, mechanika gry jest zbliżona do Wiedźmin 3. Świat w Horizon Zero Dawn jest osadzony w klimacie post apokaliptycznej przyszłości, w świecie występują mechaniczne dinozaury. Gra swoją premierę miała na konsole Playstation 4 i na Xbox. Niespełna po czterech latach tytuł trafił na PC. Gra Horizon Zero Dawn została opracowana przez studio projektowe Guerilla Games, studio to ma w swoim portfolio taki tytuł jak Killzone.

Cała akcja rozgrywki Horizon Zero Dawn ma miejsce w dalekiej przyszłości, w której maszyny przejęły kontrolę nad całym światem, a garstka nieświadomych ludzi gromadzą się w skupiskach i zamieszkują niebezpieczne regiony. Cały świat opanowały inteligentne maszyny inaczej zwane „zwierzęta”. Gracz rozpoczyna rozgrywkę w Horizon Zero Dawn wcielając się w postać Aloy, młodą wojowniczkę, która za wszelką cenę pragnie poznać własne pochodzenie. Ta pozycja oferuje olbrzymią ilość zadań pobocznych, tak jak w Assassins Creed i wątek Czciciele Bogowie Morza Egejskiego, dlatego w dzisiejszym wpisie omówimy misję w Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia, omówimy dokładnie jak wykonać misję i gdzie znajdują się wszystkie ogniwa udostępniając naszym użytkownikom mapę ze wskazówkami.

Horizon Zero Dawn – Starożytna zbrojownia

Misja w Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia zostaje odblokowana, w momencie kiedy ukończy się misję Kurhan z głównego zadania fabularnego. Ukończenie misji Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia umożliwia zdobycie jednego z najlepszych pancerzy w całej grze, oczywiście misja nie należy do łatwych bowiem trzeba zebrać ogniwa, poniżej znajduje się mapa ogniw. Zbroja ta charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na obrażenia fizyczne i dodatkowo zyskuje się bonus w postaci szybkiej regeneracji umiejętności niewidzialności przed maszynami.

Rozpoczynając misję w Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia warto korzystać z mapy, należy udać się w pierwszej kolejności we wskazane miejsce, region ten jest Ci znany z tego względu, ponieważ swoją przygodę zaczynało się w tamtym miejscu. Zadanie te rozpoczynamy od wejścia do wąwozu, w tym przypadku należy uważać, ponieważ można spaść w przepaść. Przechodząc warto rozejrzeć się za półkami skalnymi, to dzięki nim można zejść na dół. Po zejściu na grunt dalszą drogę musimy przepłynąć wpław.

Po chwili docieramy do starych ruin. Kontynuując misję starożytnej zbrojowni udajemy się do podświetlonego wejścia, a następnie skręcić w prawo. Na końcu zobaczysz pięć holograficznych zamków, należy im się dokładnie przyjrzeć. Na jednym z dostępnych zamków należy wykonać odpowiednią interakcję. Oczywiście, jeżeli w zadaniu Podarunek przeszłości udało Ci się pozyskać wcześniej ogniwo. W przypadku gdy nie wykonałeś tej misji, należy wrócić do tej lokalizacji i za pomocą focusa odnaleźć właściwe ogniwo. Jak odnaleźć w takim razie brakujące ogniwo? Poniżej znajduje się mapa, ogniwo znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie stalagmitów, można je usunąć używając włóczni.

Horizon Zero Dawn – ogniwa mapa

Jesteśmy już w posiadaniu jednego ogniwa, jednak nie wystarczy nam taka ilość, w związku z tym kolejne ogniwa do misji Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia znajdują się w bunkrze Wszechmatki. Bunkier ten zlokalizowany jest na początkowej lokacji, na południu, poniżej mapa zawiera dokładne informacje. Po przejściu przez drzwi, należy dotrzeć do komnaty na bazie okręgu, skręcamy w prawo i od razu w lewo. Kierujemy się do zniszczonego szybu wentylacyjnego. Przechodząc przez szyb trafi ostatecznie do małego pomieszczenia, a w nim znajduje się kolejne ogniwo, poniżej mapa.

Jesteśmy już w posiadaniu dwóch ogniw, w ten sposób możemy zabrać się za naprawę holozamku. Prawidłowe ustawienie holozamków, patrząc od lewej strony to:

  • Góra
  • Prawo
  • Dół
  • Lewo
  • Góra

Po odblokowaniu wejścia w misji Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia, ukazuje się naszym oczom zbroja, niestety jest utrzymywany przez specjalistyczne blokady. W pomieszczeniu, obok zbroi, leży dziennik po prawej stronie. Należy zaznajomić się z zawartością tego dziennika, po czym przejść do drugiego pomieszczenia. Tam okazuje się, że potrzebne będą trzy ogniwa, aby usunąć blokady ze zbroi. Przystępując do poszukiwań kolejnych ogniw potrzebnych do ukończenia misji Starożytna zbrojownia, najlepiej ukończyć misję Ustronie stwórcy. Wykonując tę misję, na szczycie wieży znajdują się ogniwa. Jeżeli wypełniłeś zadanie, należy wrócić do tej lokalizacji (mapa lokalizacji poniżej), jednak nie jest to łatwe zadanie, bowiem należy być przygotowanym na kilkanaście minut wspinaczki. Zbroja jako nagroda za ten trud i za wykonanie misji w Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia, jest tego warta

Kolejne ogniwo do misji Starożytna zbrojownia najlepiej zdobyć w trakcie zadania Kurhan, czy nawet po zakończeniu tej misji. W rezultacie należy wejść ponownie do ruin, wcześniej nie są one dostępne, a wejście zablokowane. Po wykonaniu łamigłówki z holozamkami, należy wejść do pomieszczenia z poniższej mapy.

Ostatnie dostępne ogniwo zdobędziemy wykonując misję Góra, która upadła. Podczas misji wchodzimy do bunkra, schodzimy za pomocą szybu w windzie niżej, idziemy szybem do momentu, aż dotrzemy do jaskini. Będąc w jaskini należy zejść po linie i w pewnym momencie, obrócić się i wyskoczyć na fragment skały. Po tej skale należy wspiąć się na sam szczyt, na górze znajduje się wejście do pomieszczenia, w środku znajduje się ostatnie ogniwo do misji Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia.

W ten sposób udało nam się zebrać wszystkie dostępne ogniwa, korzystając z dostępnej mapy. Wracamy do ruin naprawić holozamki. Pamiętaj o tym, aby holozamki ustawić w odpowiedniej kolejności, czyli kolejno od lewej:

  • Prawo
  • Lewo
  • Góra
  • Prawo
  • Lewo

Podchodzimy do zbroi i należy wykonać interakcję, aby zabrać przedmiot i zakończyć misję. W taki sposób uzyskaliśmy najlepszą, starożytną zbroję i skończyliśmy jednocześnie misję Horizon Zero Dawn Starożytna zbrojownia. Ważne! Zbroja znajduje się w ekwipunku, w skrzyni z trofeami. Po otwarciu, zbroja wyląduje w tabelce z ubiorami.

Reklama