Czciciele Bogowie Morza Egejskiego – jak ich znaleźć?

Assassin's Creed Odyssey - Bogowie Morza Egejskiego

Assassin’s Creed Odyssey to jedenasta część niezwykle popularnej trylogii i bestsellerowej pozycji w kategorii gier RPG. Pierwsza część Assassin’s Creed swoją premierę miało w 2007 roku. W porównaniu do pierwszych części, miały one formę gier akcji, z kolei omawiana produkcja Assassin’s Creed Odyssey wykonał gwałtowny ruch w stronę RPG, tym samym opierając się na mechanice Wiedźmin 3: Dziki Gon i pewnych aspektach z gry Days Gone DLC. Omawiana część przenosi nas do antycznej Grecji, w której będziemy żeglować i zmagać się z różnymi wrogami, podejmować ciężkie wybory moralne czy brać udział w niezwykle interaktywnych dialogach. Assassin’s Creed Odyssey powstało dzięki firmie Ubisoft.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Przede wszystkim w Assassin’s Creed Odyssey będziemy prowadzić bohatera z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców. Sama gra oferuje nam olbrzymi, otwarty świat, który jest odwzorowuje tereny starożytnej Grecji. Świat gry podzielony jest na wiele pomniejszych regionów, do każdego z nich będziemy mogli się dostać. Attyka, Ateny, Lakonia te wszystkie miasta i tereny udostępnia nam gra. Gra dodatkowo oferuje nam możliwość sterowania statkiem i walkę na morzu. Poza tym w Assassin’s Creed Odyssey mamy do czynienia z różnymi kultami, w tym przypadku z Czcicielami Kosmosa, dlatego poniższy wpis będzie poświęcony jednemu z siedmiu odłamów czcicieli Bogowie Morza Egejskiego.

Assassin’s Creed Odyssey – Bogowie Morza Egejskiego

Morze Egejskie w Assassin’s Creed Odyssey jest niezwykle rozwinięte, znajdują się na niej wiele dużych i pomniejszych wysepek czy zatok. Całe Morze Egejskie w Assassin’s Creed Odyssey urozmaicone są poprzez różne archipelagu Cyklad, olbrzymią ilość pojedynczych wysp m.in. Eubeay czy Chios. Dodatkowo w Morzu Egejskim można wyróżnić trzy największe akweny tj. Morze Trackie, Mirtejskie i Kreteńskie. Na Morzu Egejskim znajduje się duża ilość wrogów, jednym z nich są Czciciele Bogowie Morza Egejskiego w Assassin’s Creed Odyssey.

Assassin's Creed Odyssey - Bogowie Morza Egejskiego

Pierwszy raz styczność z Czcicielami Bogowie Morza Egejskiego będziesz miał w trakcie wykonywania wątku głównej – Legowisko Węża. Po wykonaniu tego zadania w Assassin’s Creed Odyssey odblokowuje się możliwość odnajdywania Czcicieli i eliminowania ich. Za eliminacje i pokonywanie Bogów Morza Egejskiego będziesz wynagradzany dużą ilością punktów doświadczenia, dodatkowo za pokonanie każdego Czciciela otrzymasz pewne elementy, dzięki którym ulepszysz legendarną Włócznię Leonidasa. Czciciele Kosmosa są podzielone na 7 różnych odłamów, w aktualnym wpisie będziemy omawiać wszystkich Czcicieli z gałęzi Bogowie Morza Egejskiego, wyróżnia się sześciu głównych Czcicieli, każdy z nich przebywa na statkach bojowych, w określonych miejscach:

  • Asterion
  • Sokos
  • Ośmiornica
  • Melantos
  • Rekin Mytileński
  • Hydra

Assassin’s Creed Odyssey – Czciciele Bogowie Morza Egejskiego

W Assassin’s Creed Odyssey znajdują się Bogowie Morza Egejskiego, czyli członków niezwykle groźnej i tajnej organizacji, która działa w świecie rozgrywki, w starożytnej Grecji. Celem Czcicieli Kosmosa jest to, aby władać całym światem. Przede wszystkim rolą odłamu o nazwie Bogowie Morza Egejskiego  jest to, aby siać chaos i strach na wodach Morza Egejskiego, floty członków czcicieli Kosmosa to niezwykle wyszkolona i groźna załoga. Warto się odpowiednio przygotować na spotkanie z każdym z tych członków.

Pierwszy Czciciel to Asterion, jego flota najczęściej stacjonuje w północnej części wysp Andros, oczywiście w innych wodach tego obszaru również można go spotkać. Tego Czciciela odłamu Bogów Morza Egejskiego poznasz po zakończeniu misji Legowisko Wężą.

Drugi Czciciel to Sokos, tę postać poznasz w momencie, gdy osłabisz rządy na Melos i podbijesz region, czyli na wyspach Obsydianowych. Sokos pojawia się na statku bojowym podczas finałowej bitwy, wszystkie wskazówki o tym Czcicielu uzyskasz po wyeliminowaniu Asteriona.

Trzeci Czciciel to Ośmiornica. Jego flota pływa po wodach wysp Thira i Anafi, wskazówkę jak do niego dotrzeć otrzymasz po pokonaniu drugiego Czciciela – Sokosa.

Czwarty Czciciel odłamu Bogowie Morza Egejskiego to Melantos. Jego okręt znajduje się w okolicach Mesary, czyli na południowym wschodzie mapy. Wskazówkę jak do niego dotrzeć otrzymasz po pokonaniu Czciciela Ośmiornicy i po wyeliminowaniu herszta w Mesarze.

Piąty Czciciel to Rekin Mytileński. Instrukcja tego jak do niego dotrzeć odblokowuje się w momencie kiedy pokona się Melantosa, dodatkowo należy przeszukać skrzynię, która znajduje się w podwodnych ruinach.

Ostatni Czciciel odłamu Bogowie Morza Egejskiego to Hydra. Ta postać znajduje się na silnym okręcie, który jest broniony przez kilka innych statków, Hydra znajduje się na południowo zachodniej części mapy. Jego prawdziwa tożsamość jest odblokowywana, w momencie kiedy pokonasz wszystkich innych Czcicieli odłamu Bogowie Morza Egejskiego. Ciekawostką jest to, że Hydra zapożyczył nazwę od niezwykle popularnego, starożytnego węża.

Reklama