Poradnik do zadania Skarb Hrabiego Reuvena – Wiedźmin 3: Dziki Gon

wiedźmin 3 skarb hrabiego reuvena (3)

W świecie Wiedźmin 3, a dokładniej w 1275 roku,  postać o imieniu Dijkstra (pseudonim Hrabia Reuven) jest niezwykle wpływową osobą i znajduje się wysoko w Hierarchii bossów miasta Novigrad. W trzeciej odsłonie wykonujemy dla Hrabiego wiele zadań. Jednym z nich jest zadanie o nazwie „Spisek”, w tej misji mamy możliwość pozbycia się króla Radowida V brutalnego króla Redanii, który w trakcie trwania wojny popadł w szaleństwo.

Tak jak już wcześniej Hrabia Reuven jest jednym z czterech bardzo wpływowych osób w mieście Novigrad. Poza Dijkstrą wymienia się Króla Żebraków, Tasaka i Skurwiela Juniora. Razem z Dijkstrą w Wiedźmin 3, Geralt przeżyje wiele przygód. Jednym z takich ciekawych zadań jest w Wiedźmin 3 Skarb Hrabiego Reuvena. W dalszej części wpisu omówimy dokładnie szczegółowo jak dokładnie wykonać to zadanie.

Wiedźmin 3 – Skarb Hrabiego Reuvena

 Misja w Wiedźmin 3 Skarb Hrabiego Reuvena aktywuje się po wykonaniu misji Spis Cudzołożnic. W ten sposób pojawi się informacja z dalszymi instrukcjami. W pierwszej kolejności należy udać się do łaźni, która znajduje się w centrum miasta Novigrad. W łaźni należy spotkać się z Hrabią Reuvenem – Dijkstrą. Przed wejściem, należy zapukać do drzwi i przekonać strażnika, aby ten je otworzył. W tym miejscu wymagany poziom to 12. Będąc już w środku, należy podejść do szafki, która znajduje się po prawej stronie,  należy schować w niej wszystkie ciuchy i uzbrojenie, po tej czynności wracamy do Happena, z kole on zaprowadzi nas do Hrabiego.

W trakcie dialogu w Wiedźmin 3 łaźnia zostaje zaatakowana przez nieznanych napastników. Zaraz potem pojawia nam się scenka, a po niej rozpoczynamy walkę z wrogiem. Oczywiście jesteś półnagi, a całe uzbrojenie zostawiłeś wcześniej, dlatego  otrzymasz zwykły oręż, aczkolwiek pamiętaj, że możesz wspomagać się znakami, po pokonaniu wszystkich napastników podejdź do Hrabiego Reuvena, aby z nim porozmawiać. Oczywiście Geralt tak naprawdę nie wie, że to Dijkstra i dopiero się o tym dowiaduje. W trakcie rozmowy z Sigim, należy wypytać o Jaskra, po rozmowie schodzimy do tajnego przejścia. Tam wyjaśnia nam to, że został okradziony, a skarb Hrabiego Reuvena przepadł.

wiedźmin 3 skarb hrabiego reuvena (3)

 Na miejscu znajduje się troll, który pełni rolę strażnika, okazuje się , że został uśpiony. Na miejscu, należy sprawdzić za pomocą wiedźmińskich zmysłów pomieszczenie. Po głębszej analizie Geralt dochodzi do wniosku, że użyto w pomieszczeniu ładunków wybuchowych. W międzyczasie otrzymujemy od Hrabiego Reuvena antidotum na pleśń Popsa, warto go wypić przed wejściem do kanałów. Przechodząc przez tunel pojawią się utopce. Dochodząc do samego końca tunelu należy z niego wyjść, dotrzesz do kanałów na zewnątrz.

Przy basenie znajduje się srebrna przykrywka i olej, który unosi się na wodzie. Kontynuując zadanie w Wiedźmin 3 Skarb Hrabiego Reuvena, wracamy do Dijkstry i opowiadamy mu o wszystkim. Dochodzicie do wniosku, że ładunek wybuchowy został podłożony z poziomu jednego z basenów.  Wracacie do łaźni, a w niej zaczynasz śledztwo. W następnej scenie Happen przynosi nam listę gości, okazuje się, że zamachowcem jest osoba o imieniu Henckel.

Skarb Hrabiego Reuvena – jak przejść?

Kontynuując zadanie w Wiedźmin 3 Skarb Hrabiego Reuvena, opuszczamy łaźnię i udajemy się do domu, wcześniej wspomnianego Henckla. Dom ten znajduje się na zachód od centrum Novigradu. Na miejscu niszczymy drzwi mieczem albo znakiem Aard, a następnie wchodzimy do środka podążając za śladami. Na pierwszym piętrze znajduje się notatka i pusta butelka po winie, której warto się przyjrzeć, jeżeli nie możesz jej znaleźć, nasz Wiedźmin posiada zmysły, dzięki którym z łatwością namierzysz ją. Po odnalezieniu butelki otwieramy tajne drzwi.

W środku znajduje się pomieszczenie Jaskra, a w niej znajduje się plama oleju na podłodze i list na skrzyni. W pewnym momencie słyszymy kroki, okazuje się, że na parterze spotykamy Hrabiego Reuvena i Triss Merigold. W ten sposób informujemy ich o tym, że za przywłaszczenie odpowiedzialny jest naczelnik straży Menge. Dijkstra zaleca nam, abyśmy włamali się do koszar straży. Po zakończonej rozmowie udajemy się kapliczki, która znajduje się w dzielnicy portowej. Na miejscu czeka na nas Triss, która wyjaśni nam cały plan. Plan w tej części zadania w Wiedźmin 3 polega na tym, aby skuć czarodziejkę i dostarczyć Mengenowi. W ten sposób dostajecie się do środka koszar, będąc na miejscu pojawia się scenka, w której możemy polubownie załatwić sprawę, albo za pomocą miecza.

Skarb Hrabiego Reuvena – łowcy czarownic

Kontynuując zadanie w odnalezieniu skarbu Hrabiego Reuvena znajdujemy się w koszarach łowców czarownic. Wcześniej wspominaliśmy o dwóch opcjach, mamy do wyboru walkę, jeżeli ją wybierzemy, musisz być przygotowany na to, że stoczysz niezwykle wymagająca i trudną walkę z całym garnizonem. Z kolei, jeżeli chcemy polubownie załatwić sprawę, musimy przekonać łowców do  tego, aby zaprowadzili nas do Mengego. W międzyczasie Triss będą torturować łowcy czarownic, a ty finalnie wylądujesz u Mengego. Rozpoczynamy rozmowę, w trakcie niej, aby nie dopuścić do walki, musimy wybierać takie odpowiedzi, aby rozmawiać z nim jak najdłużej, w ten sposób dowiadujemy się o tym, że Jaskier jest w więzieniu i czeka na egzekucję. W trakcie rozmowy, możemy również podpytać o skarb Hrabiego Reuvena, w ten sposób pada informacja o tym, gdzie można go znaleźć. Oczywiście możemy przekazać informacje Hrabiemu Reuvenie, o tym gdzie znajduje się skarb, w zamian za to otrzymamy od niego wsparcie w dalszej części gry.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Po zakończonym dialogu, Triss pozbywa się Mengego, należy przeszukać jego ciało i odnaleźć klucze, dzięki którym opuścimy to miejsce. W trakcie ucieczki Triss podpadli koszary. Po wyjściu  z obozu, podejdzie do nas człowiek Hrabiego Reuvena. Udajemy się z nim na spotkanie i dowiadujemy się o tym, że człowiek ten przejrzał nasz plan z Jaskrem. Przekazujemy mu klucz, który znaleźliśmy przy Mengenie, następnie otrzymujemy zapłątę. Na samym końcu wracamy do Priscilli, które znajduje się w karczmie i kończymy misję w Wiedźmin 3 Skarb Hrabiego Reuvena.

Reklama