Jak chronić wnętrze przed promieniami słońca – praktyczne wskazówki.

jak-dobrac-zaslony-do-firany

Światło słoneczne ma dla nas ogromne znaczenie. Jest najkorzystniejsze dla oczu, pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz produktywność. Lista naukowo potwierdzonych zalet naturalnego światła jest o wiele dłuższa. Nic więc dziwnego, że zwykle szukamy najróżniejszych sposobów na wpuszczenie do domu jak największej ilości światła dziennego. Ostre promienie słoneczne mogą być także problematyczne. Jeśli do twojego pokoju wpada zbyt wiele słońca, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Markizy

Zamontowanie markizy to wygodny i niedrogi sposób na ograniczenie ilości światła słonecznego w pokoju. Wiele modeli pozwala na regulację kąta pochylenia – dzięki temu zyskujemy kontrolę nad naturalnym oświetleniem. Markiza zapewnia także ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia, a w razie potrzeby można ją całkowicie zwinąć. 
Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest funkcja dekoracyjna. Praktyczna markiza doda mieszkaniu uroku zarówno oglądana od wewnątrz, jak i od zewnątrz. 

Zasłony zaciemniające

Najchętniej montowane w sypialniach, szczególnie tych z oknami wychodzącymi na wschód. Wystarczy zaciągnąć zasłony, aby całkowicie odciąć dopływ światła dziennego do pomieszczenia. Trwała tkanina o gęstym splocie nie pozwoli słońcu obudzić cię wcześniej, niż tego zachcesz. Tego typu zasłony są całkowicie nieprzejrzyste, dzięki czemu unikniesz także ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Podobnie jak markiza, zasłona zaciemniająca pomoże ci utrzymać w pokoju komfortową temperaturę.
Warto wiedzieć, że zasłony zaciemniające nie muszą wcale być czarne lub granatowe. Produkowane są w szerokiej gamie barw, a nawet wzorów! Z łatwością dopasujesz je do swojego wnętrza. 

Firany

Jeżeli światło słoneczne wpadające do pokoju cię oślepia i utrudnia wykonywanie codziennych czynności, ale nie chcesz z niego rezygnować, firanki mogą być odpowiedzią na twoje problemy. Półprzezroczysta firana zmiękczy i rozproszy światło. Pomieszczenie będzie bardziej równomiernie oświetlone, a przebywanie w nim stanie się komfortowe. Jasna, zwiewna tkanina potrafi również optycznie powiększyć pomieszczenie i nadać mu wizualnej lekkości. Doskonale pasuje zarówno do małego, jak i dużego pokoju.
Korzystanie z rozproszonego światła dziennego ma nie tylko pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie, ale również na wysokość rachunków za prąd! Właśnie dlatego firany najlepiej sprawdzą się w kuchni, gabinecie czy salonie – wszędzie tam, gdzie spędzamy sporo czasu w ciągu dnia.

Rolety

Przed intensywnym słońcem możemy chronić się za pomocą rolet. To bardzo popularne rozwiązanie, a ogrom dostępnych modeli zapewnia różny stopień ochrony przed światłem czy wysoką temperaturą. Wśród najchętniej wybieranych obecnie wariantów wymienić można rolety rzymskie oraz rolety dzień-noc. Te pierwsze cenione są szczególnie za estetyczny wygląd – nakładające się na siebie fałdy materiału sprawiają, że pomieszczenie wygląda ekskluzywnie i stylowo. Modne rolety dzień-noc są wykonane z ułożonych naprzemiennie, poziomych pasów tkanin o różnej przezroczystości. Daje nam to spore możliwości kontroli nad wpadającym do domu światłem. Intrygujący wygląd tych rolet najlepiej pasuje do wnętrz nowoczesnych. 

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Reklama