Jaką farbę do malowania ścian, drewna i kuchni wybrać?

Jaką farbę do malowania ścian, drewna i kuchni wybrać

Bez względu na to, czy przygotowujemy się do wykonania generalnego remontu w swoim mieszkaniu, czy planujemy wykonać renowację mebli kuchennych, bądź szykujemy się do odświeżenie ścian, zadajemy sobie podstawowe pytanie, jaką farbę do malowania wybrać? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest wcale takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim kolor jest ważną kwestią, jednak najważniejsze jest to, jakie parametry posiada taka farba. Zależy nam nie tylko na tym, aby ściany, meble kuchenne czy może drewniane elementy były pokryte trwałą farbą, ale ważne jest również to, aby farba malarska wykazywała takie cechy, jak odporność na zmywanie, czy szorowanie powierzchni na sucho i mokro. Aby ułatwić wam zadanie związane z tym, jaką farbę do malowania ścian, drewna i kuchni wybrać, przygotowaliśmy praktyczne zestawienie farb.

Jakie są rodzaje farb malarskich?

Jakie są rodzaje farb malarskich? Jest to jedno z najpopularniejszych pytań, które pojawiają się na forach internetowych przez osoby, które przygotowują się do remontu, bądź renowacji mebli. Przede wszystkim na rynku pojawia się niezliczona ilość różnych rodzajów farb malarskich. Zatem na jakie parametry zwracać uwagę podczas wyboru takiej farby? Farby malarskie przeważnie kupuje się zwykłe, bądź przygotowywane w specjalnych mieszalnikach, które również są dostępne w marketach budowlanych, jeżeli chodzi o wybór koloru, to dostępnych jest kilkanaście tysięcy odcieni z kategorii RAL lub NCS. Mimo wszystko pojawia się pytanie, jakie są rodzaje farb malarskich?

Jaką farbę do malowania ścian, drewna i kuchni wybrać

Ze względu na tak olbrzymią ilość farb malarskich, warto pamiętać o tym, że farba farbie nie równa. Ze względu na wykorzystywanie w trakcie produkcji coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych wyróżnia się wiele farb malarskich, które różnią się nie tylko trwałością koloru, czy jakością krycia, ale i również takimi cechami, jak wytrzymałość na zmywanie czy szorowanie. W związku z tym wymienia się takie rodzaje farb malarskich:

·        Farby elewacyjne.

·        Farby do drewna.

·        Emulsje lateksowe.

·        Winylowe farby do wnętrz.

Przy tak dużej różnorodności farb, jak wybrać tę właściwą do danej powierzchni? W dalszej części wpisu podpowiemy, jaką farbą malować drewno, odnowić meble kuchenne i jaka farba do ścian kryje najlepiej.

Jaką farbą malować drewno?

Przedstawiliśmy to, jakie występują rodzaje farb malarskich, w dalszej części publikacji sprawdzimy, jaką farbą malować drewno? Większość dostępnych na rynku farb do drewna bardzo skutecznie kryje naturalne struktury słojów, które występują na drewnie. W tym przypadku jest to bardzo dobry wybór w momencie, gdy planujemy taką farbą malować stare meble wykonane z drewna, w których struktura słojów jest zniszczona.

Zatem jaką farbą malować drewno? Przede wszystkim na rynku pojawia się wiele różnych rodzajów farb do drewna, wymienia się w ten sposób farby wodorozcieńczalne, alkidowe i akrylowe do drewna. Którą farbę wybrać do malowania drewna? W tym przypadku polecamy wybrać farbę akrylową marki Beckers Designe White. Czym charakteryzuje się ta farba? Przede wszystkim jest to farba wodorozcieńczalna wysokiej jakości, która jest wykorzystywana m.in. do malowania drewna, ścian, czy nawet mebli kuchennych. Dodatkowo jest ona bardzo często wykorzystywana do pomieszczeń użyteczności publicznej. Ze względu na swoje wysokie parametry, farba Beckers Designe White tworzy na pokrytej warstwie trwałą powłokę, która jest odporna m.in. na ścieranie i mycie wodą z dodatkami chemicznymi.

Jaką farbą odnowić meble kuchenne?

Co w przypadku, gdy mamy zamiar odnowić różne elementy czy meble kuchenne, jaką farbą to zrobić? Jeżeli chodzi o farby do kuchni bądź do odnowy mebli kuchennych, warto w tym przypadku swój wybór odpowiednio zaplanować. Wybór właściwej farby to klucz, który przyczyni się do uzyskania wymarzonego efektu. W przypadku farby do odnowy mebli kuchennych, warto swój wybór skierować w stronę jasnych odcieni, który z pewnością rozświetli pomieszczenie, w którym znajdować się będą meble kuchenne. W związku z tym, jaką farbą odnowić meble kuchenne?

Warto swój wybór skierować w stronę farby renowacyjnej marki V33. Przede wszystkim farba idealnie sprawdzi się do odnowy mebli kuchennych, a nawet może być wykorzystywana również na płytki ścienne. Warto pamiętać o tym, że farba renowacyjna V33 nie powinna być stosowana na woskowane i olejowane powierzchnie.

Do największych zalet tej farby do odnowy mebli kuchennych zaliczyć można to, że tworzy ona powłokę, która jest nie tylko odporna na plamy kuchenne, czyli gorący tłuszcz, sosy winegret czy plany alkoholowe, ale i również na łagodne detergenty.

Jaka farba do ścian najlepiej kryje?

Wiemy, jaką farbą odnowić meble kuchenne i jaką farbą malować drewno, w dalszej części wpisu podpowiemy to, jaka farba do ścian najlepiej kryje. W obecnych czasach mamy dostęp do wielu farb, które są proste w aplikacji, szybkoschnące, wytrzymałe i trwałe, problem pojawia się wtedy, kiedy przygotowujemy się do wykonania remontu i zadajemy sobie pytania związane z tym, jaka farba do ścian najlepiej kryje. W związku z tym spieszymy z odpowiedzią.

Jaką farbę do malowania ścian, drewna i kuchni wybrać

Na rynku pojawia się niezliczona ilość farb, każda z nich wyróżnia się innymi parametrami. Mimo wszystko większość z nich jest odporna na kurz, czy drobne zabrudzenia. Aby ułatwić wam wybór tej właściwej farby, które najlepiej kryje, wyłoniliśmy faworyta. Jedną z najpopularniejszych farb jest Dulux farba wewnętrzna, która jest stosowana na wiele różnych powierzchni, w tym na tynki cementowe, powierzchnie gipsowe, czy tapety papierowe. Farba wyróżnia się tym, że do jej produkcji wykorzystano najlepszej jakość pigmenty, z kolei emulsja przyczynia się do tego, że kryje lepiej niż większość  farb dostępnych na rynku.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Reklama