Jak obstawiać piłkę nożną u bukmachera?

jak-obstawiac-pilke-nozna-u-bukmachera-pzbuk

Na polskim rynku znajduje się coraz więcej legalnych bukmacherów, więc nic dziwnego, że otwierają przed graczami nowe możliwości. Nie zmienia się jednak najpopularniejsza dyscyplina, jaką jest piłka nożna. Co musisz wiedzieć na temat obstawiania w poszczególnych ligach?

Jakie zakłady są dostępne?

Na początek trzeba poruszyć kwestię podstaw, czyli tego, co można obstawiać u bukmachera PZbuk. Obecnie praktycznie do każdego meczu bukmacherzy online przygotowują po kilkaset propozycji, szczególnie jeśli mowa o najbardziej popularnych rozgrywkach na świecie, jak chociażby Premier League, La Liga, czy też Liga Mistrzów. Mowa o polskich bukmacherach, więc żaden z nich nie zapomina również o Ekstraklasie, która cieszy się ogromną popularnością.

Cechą wspólną, która łączy wszystkie ligi jest dostępność rynków głównych, czyli zakładów na 1, X, 2. W tym przypadku możesz określić, czy mecz zakończy się wygraną gospodarza, gościa, czy też padnie remis. Poza rynkami głównymi jest jeszcze multum możliwości i można powiedzieć, że prawdziwa analiza zaczyna się właśnie tutaj.

Over/Under to kolejny bardzo popularny rynek w zakładach piłkarskich. W tym przypadku możesz typować, czy w meczu padnie powyżej X goli, czy też poniżej. Podobnie ma się kwestia z zakładami na BTTS/BTTS (nie) – w tym przypadku decyzja, którą masz do podjęcia, polega na tym, czy w meczu będzie bramka z obu stron, czy też nie.

Interesującą opcją są również handicapy, czyli zakłady, które są często stosowane u bukmachera, gdy spodziewasz się dominacji jednej ze stron. Na starcie poprzez handicap możesz dodać drugiej drużynie wirtualną bramkę, dzięki czemu, aby Twój zakład zakończył się powodzeniem – nie wystarczy wygrana 1:0, a 2:0 lub więcej – w zależności od wybranej linii z oferty bukmachera.

U polskich bukmacherów dostępne są także zakłady specjalne i typy na rzuty rożne, czy też kartki.

Sprawdź również – Budowa stadionów w Katarze i śmierć pracowników – odsłaniamy szokującą prawdę

Jak obstawiać piłkę nożną?

Obstawianie piłki nożnej nie jest łatwym zadaniem, ale jest kilka czynników, na które musisz zwracać uwagę.

Pierwszą są kontuzje, czyli w analizie warto spojrzeć, jak prezentuje się skład zespołu, który chcesz obstawiać. Czy są w nim jakieś zawieszenia lub urazy, które realnie mogą wpłynąć na szanse na zwycięstwo?

Miejsce rozgrywania rywalizacji to również aspekt, o którym nie możesz zapomnieć. Nie bez przyczyny jest dostępne wiele statystyk, które pokażą Ci dysproporcję pomiędzy występami danego zespołu na swoim boisku i na wyjazdach.

O kilka cennych porad zapytaliśmy typera obstawiającego Ekstraklasę u bukmachera: „W tym sezonie drużyną, której warto zaufać, jest Wisła Płock, ale tylko w meczach domowych. Z reguły bukmacherzy proponują wysokie kursy na wygrane tej drużyny, a Nafciarze są czwartą najlepszą ekipą w meczach domowych. Żółte kartki w Ekstraklasie warto obstawiać w zależności od sędziego. Szymon Marciniak z reguły ma wyżej postawioną linię tolerancji od innych arbitrów”.

Jeśli interesujesz się zakładami bukmacherskimi albo po prostu rozrywką, to zajrzyj tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autorka tekstu: Kamila Bischof – kiedyś redaktorka portalu Zagranie.com, obecnie związana z agencją tnbt digital. Od samego początku w branży iGaming, zajmuję się dostarczanie artykułów dotyczących zakładów bukmacherskich. Na linkedin – www.linkedin.com/in/kamila-bischof.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Reklama