Jak oderwać i skuć płytki bez uszkodzenia? Oto prosty sposób!

Jak oderwać i skuć płytki bez uszkodzenia?

Remont pochłania sporo czasu. Jednym z trudniejszych zadań, jest skuwanie płytek. Czasem spotykają nas takie sytuacje, że trzeba odkuć tylko jedną lub kilka płytek, aby dostać się do przewodów lub rur, które uległy awarii. Takie działanie wymaga od nas niezwykłej cierpliwości, dokładności i skrupulatności, ponieważ podczas ich skuwania nie może dojść do uszkodzenia. Jak skuć płytki bez uszkodzenia? Odpowiedź na to pytanie poznasz w tym artykule.

Porady – jak skuć płytki bez uszkodzenia?

W takim razie, jak skuć i oderwać płytki bez ich uszkodzenia? Na forach budowlanych widnieje wiele pytań odnośnie tego, jak skuć płytki bez uszkodzenia. Niestety jest to dość trudne zadanie. Do jego wykonania potrzebne będą niezbędnych narzędzi, jak młotek, przebijak, nóż z wymiennym ostrzem, śrubokręt z płaską końcówką, w tym przypadku warto wykorzystać narzędzia Parkside. Czasem zdarzają się sytuacje, że nie obędzie się bez użycia wiertarki bądź łoma budowlanego. Jak oderwać płytki bez uszkodzenia? Poznałeś już zestaw narzędzi, które zdecydowanie ułatwią pracę związaną ze skuwaniem i odrywaniem płytek bez ich uszkodzenia, czas na poznanie pierwszego etapu pracy.

Początkowy krok to usunięcie fugi, która zlokalizowana jest dookoła płytek. Do tego zadania przyda Ci się nóż, bądź śrubokręt. Jest to proces, który zapobiegnie uszkodzeniu sąsiednich płytek. Jeśli płytka, którą chcesz oderwać jest wadliwa, to stuknij młotek w środek płytki. Powinna podzielić się na drobne elementy, których z łatwością się pozbędziesz. Resztki usuniesz młotkiem i przebijakiem. Pamiętaj o tym, aby pracę zaczynać od środka, a kończyć na krawędziach. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak oderwać płytki bez ich uszkodzenia.

Jak oderwać płytki bez uszkodzenia? – przydatne informacje

Jak oderwać płytki bez uszkodzenia? Jak zdjąć płytki bez uszkodzenia? Wiele osób szuka odpowiedzi na te pytania, ponieważ łatwo jest doprowadzić do pęknięcia kafelek bez odpowiedniej wiedzy. Jeśli chcesz oderwać płytki na małej powierzchni, to młotek powinien wystarczyć. Jeśli jednak planujesz wykonać pracę na większych powierzchniach to dobrze jest zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Ułatwi to Twoją pracę, zaoszczędzając tym samym czas i energię. Jak oderwać płytki bez uszkodzenia dzięki młotowiertarce? Pamiętaj, aby dopasować młotowiertarkę do wykonywanej czynności. Potrzebna będzie odpowiednia moc, prędkość obrotowa, energia oraz częstotliwość pojedynczego udaru.

Przed zakupem warto jest wziąć w ręce sprzęt i sprawdzić, czy nie czujemy dyskomfortu podczas chwytania. To ważne, abyś czuł, że chwyt jest pewny i stabilny. Zredukuje to powstające drgania, jak i zmniejszy prawdopodobieństwo spowodowania niechcianego ruchu. Jeśli boisz się, że podczas użytkowania młotowiertarka zaklinuje się w podłożu, warto jest zainwestować w model posiadający funkcję zmiany obrotów głowicy. Jak sytuacja wygląda w przypadku, gdy mamy zamiar zdjąć płytki bez uszkodzenia na innej powierzchni?

Jak zdjąć płytki bez uszkodzenia na innej powierzchni?

Jeśli chcesz zdjąć płytki bez uszkodzenia np. w łazience to zacznij od zabezpieczenia elementów wyposażenia tego pomieszczenia, czyli umywalki, wanny, kabiny prysznicowej. Jeśli skuwasz płytki w całej łazience i nie chcesz uszkodzić płytek, uprzedzamy, że jest to ciężka i żmudna praca, która może kosztować Cię sporo nerwów. Usunięcie pojedynczej płytki lub kilku sztuk nie jest aż tak uciążliwe.

Im więcej płytek chcesz usunąć, tym lepiej zabezpiecz sprzęty w ich pobliżu. Może dojść do sytuacji, w której proces nie powiedzie się, płytka spadnie, niszcząc przy tym umywalkę albo płytki podłogowe. Jest to także kwestia zachowania czystości. Czym lepiej zabezpieczysz powierzchnię łazienki, tym mniej będzie sprzątania po całym procesie. Nawet usunięcie kilku płytek może narobić sporo bałaganu. Pył może przedostać się w powietrzu do innych pomieszczeń. Pamiętaj, aby w miarę możliwości zmieniać obuwie bądź wycierać podeszwy i zamykać drzwi. 

Jak zdjąć płytki bez uszkodzenia na innej powierzchni? Jeśli płytki są przyklejone na słaby klej lub po prostu są bardzo stare to nie powinieneś mieć większych problemów. Do ich usunięcia powinna wystarczyć Tobie szpachla. Zadbaj o to, aby dokładnie usunąć resztki kleju. Wpłynie to na lepszą przyczepność przyklejanej na nowo płytki. Im bardziej wyrównana powierzchnia, tym lepiej. Powierzchnia pod nałożenie świeżego kleju powinna być jak najlepiej przygotowana. Podczas prac remontowych, warto na bieżąco sprzątać i umieszczać gruz w workach. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

Reklama