Śmierdzący komin? Podpowiadamy jaką folię w płynie wybrać!

Folia w płynie na śmierdzący komin

Żyjemy w czasach, w których innowacyjna technologia rozwija się w niezwykłym tempie, w ten sposób na rynku pojawiają się różne rozwiązania, które udoskonalają codzienne funkcjonowanie. Powstaje wiele różnych, ciekawych i zaskakujących produktów, które przyczyniają się do wzrostu komfortu naszego życia. Przede wszystkim nauka dostarcza nam rozwiązania, dzięki którym jesteśmy wstanie poradzić sobie z pojawiającymi się problemami życia codziennego, dodatkowo poprawiają i pomagają w osiągnięciu pożądanego komfortu. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest rozwiązanie, które pomaga nam w zwalczeniu śmierdzącego komina, czyli folia w płynie na komin, która powoli zyskuje na popularności wśród konsumentów.

Folia w płynie do ściany kominowej, to dość świeże rozwiązanie, które oparte jest na żywicy syntetycznej, dodatkowo jest to materiał, który znajduje również zastosowanie w trakcie wykonywania różnych prac budowlanych. Niniejszy artykuł będzie poświęcony temu, aby przyjrzeć się bliżej zastosowaniu i działaniu folii w płynie na śmierdzący komin, sprawdzimy również, jakie są inne sposoby na tego rodzaju problem z kominem. 

Folia w płynie na śmierdzący komin

Z pewnością większość osób, które posiadają w swoich domach komin, zmaga się z problemami, które dotyczą tego, że wydziela się śmierdzący odór z komina. W tym przypadku najczęstszą przyczyną powstawania tego problemu jest to, że przewód komina jest nieszczelny. Oczywiście nie warto się tym załamywać, ponieważ istnieje wiele sposobów na śmierdzący komin, jednym z nich jest folia w płynie, która skutecznie pomaga w niwelowaniu tego problemu. Jak się stosuje folię w płynie? Przede wszystkim należy zacząć od skucia tynku po to, aby dostać się do cegieł, które tworzą konstrukcję komina. Istotne jest to, aby wszystkie łączenia oraz cała ściana była dokładnie oczyszczona, oraz pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń.

W momencie, gdy mamy przygotowaną powierzchnię warto zastosować specjalistyczny preparat służący do czyszczenia kominków, następnie warto zastosować mastykę ognioodporną. Po odczekaniu dłuższej chwili, przystępujemy do nałożenia folii w płynie na komin. Jeżeli jednak pomimo zastosowania folii w płynie problem ze śmierdzącym kominem nie ustaje, powinniśmy sprawdzić, oraz dokładnie ocieplić komin na strychu.

Sposób na śmierdzącą ścianę kominową

Czy istnieją jeszcze inne sposoby na śmierdzącą ścianę kominową w naszym domu? Kolejnym, dość popularnym sposobem na śmierdzącą ścianę kominową jest zastosowanie masy uszczelniającej. Czym tak naprawdę jest masa uszczelniająca, i kiedy najlepszej ją zastosować? Przede wszystkim jest to preparat, który przyczynia się do tego, że zwiększa się gęstość materiału, w tym przypadku jest ona zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż stosowanie folii w płynie. Chodzi tutaj o to, że poprzez nałożenie grubszej warstwy, uzyskamy skuteczniejszą izolację ściany kominowej. Mimo tego, zestawiając folię w płynie z masą uszczelniającą, warto wymienić to, że folię zdecydowanie lepiej się nakłada na ścianę, do tego celu potrzebujemy jedynie czystego pędzla. Dodatkowo wykorzystując folię w płynie mamy możliwość montażu ogrzewania podłogowego.

Największą zaletą stosowania masy uszczelniającej jest to, że wykazuje ona lepszą przyczepność, czyli w przypadku, gdy zależy nam na tym, aby położyć w przyszłości warstwę izolacyjną , masa uszczelniająca nam to umożliwi, z kolei folia w płynie już nie. 

Folia w płynie – zastosowanie

W takim razie, jakie inne zastosowania ma folia w płynie, którą stosuje się na śmierdzący komin? Folia w płynie może być wykorzystywana również do uszczelniania ubytków, które powstają również na podłodze, dodatkowo wykazuje również takie właściwości, które zabezpieczają powierzchnię przed panującymi czynnikami zewnętrznymi. Folia w płynie zyskuje pozytywne opinie również w trakcie montażu płyt OSB, ponieważ wykazuje właściwości chroniące przed powstawaniem wilgoci – w rezultacie również chroni przed pleśnią oraz innymi grzybami. 

Folia w płynie znajduje również swoje zastosowanie na takich powierzchniach, jak beton, tynk, czy płyty gipsowo-kartonowe. Ciekawostką jest fakt, że jest to preparat, który idealnie nadaje się do zabezpieczania płytek przed pęknięciami. Należy jednak pamiętać o tym, że folie w płynie powinno się wykorzystywać do zastosowań wewnętrznych, z zachowaniem odpowiednich warunków, również na zewnątrz – czyli ważne jest to, aby w trakcie nakładania na zewnątrz folii w płynie, kontrolować temperaturę. Odpowiednią temperaturą do stosowania folii jest temperatura od 10 do 30 stopni Celsjusza. Producenci ostrzegają, aby nie stosować folii w płynie przy ujemnych temperaturach. 

Reklama