Jak wytępić i pozbyć się moli spożywczych domowym sposobem?

Jak wytępić i pozbyć się moli spożywczych domowym sposobem (2)

W naszych domach oraz mieszkaniach staramy się dopinać wszystko na ostatni guzik. Starannie dobieramy każdy element, który chcemy umieścić w naszym wnętrzu. Kiedyś nie było tak dużego nastawienia na elegancję i szyk. Dzisiejsze czasy dają nam tak wiele możliwości, że możemy wybrać spośród różnych stylów wykończenia pomieszczeń. 

Sprawdź również – jak pozbyć się jaskółek?

W tak znakomicie wykończonych pomieszczeniach dbamy o porządek, jednak nawet w najczystszych domach czasami mogą pojawiać się problemy z grasującymi i uporczywymi insektami, które mogą przypożyć wiele problemów. W takich sytuacjach czujemy złość, ponieważ pomimo naszych starań coś poszło nie tak. Nie zawsze mamy na to wpływ. 

Niektóre owady mogą się dostać do naszego domu przez okno z sąsiedniego mieszkania lub będą przyniesione ze sklepu. W sklepach nie zawsze zostaną zauważone i tak oto rozpoczynają swoją drogę i zaczynają gościć w naszych mieszkaniach. 

Do takich insektów należą mole spożywcze. Potrafią się świetnie ukryć w suchych produktach. W związku z tym nie zawsze je zauważymy i przynosimy mole spożywcze do domu. Pozbycie się moli z naszego domu może sprawić kłopot, zwłaszcza jak nie mieliśmy wcześniej z nimi do czynienia. W związku z tym w dzisiejszym artykule podamy kilka rad, jak pozbyć się moli spożywczych. Opisujemy jak znaleźć gniazdo moli spożywczych, jak ono wygląda, aby trafnie namierzyć siedlisko insektów. 

Jak powinno wyglądać skuteczne wytępienie oraz zwalczanie moli spożywczych, jakie są domowe sposoby na pozbycie się moli spożywczych oraz jak pozbyć się larw moli spożywczych. Na te i na wszystkie inne pozostałe pytania, znajdziesz odpowiedź w dalszej części wpisu.

Jak wygląda gniazdo moli spożywczych i jak je znaleźć?

W takim razie jak wygląda gniazdo moli spożywczych i jak je znaleźć? W walce z molami spożywczymi bardzo ważne jest, aby działać od wewnątrz, czyli znaleźć gniazdo moli spożywczych. Jeżeli będziecie usuwali pojawiające się na zewnątrz osobniki, walka będzie trwała w nieskończoność. To jak wygląda gniazdo moli spożywczych, dla wielu osób jest niewiadomą, ponieważ nie mamy z nimi częstego kontaktu. 

Jak zatem wygląda gniazdo moli spożywczych? Gniazdo moli spożywczych poznać można po charakterystycznych brudnych, brązowych lub ciemno beżowych kolorach. Przypomina to rozsypane drobinki gliny oraz piasku. Gniazdo moli spożywczych przez fakt, że jest zakładane w suchych produktach, jest zauważalne przez różnice w kolorach. 

Znalezienie gniazda moli spożywczych nie jest takie proste. Możemy sprawdzić wszystkie produkty, takie jak mąka, cukier, kasze, makarony. Jednak powierzchownie możemy go nie zauważyć, ponieważ gniazda moli spożywczych są zakopywane w głąb produktów. Mole zakładają swoje gniazda w miejscach najlepszych do rozwoju larw, czyli tam, gdzie panuje odpowiednia temperatura, jest sucho i mają potrzebne składniki odżywcze. 

Aby znaleźć gniazdo moli spożywczych, należy dokładnie przeszukać wszystkie produkty w kuchni, spiżarni oraz na stryszkach, gdzie przechowujemy suche produkty. Najlepszym sposobem na znalezienie gniada moli spożywczych będzie wysypanie wszystkich suchych produktów. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak wytępić i zwalczyć mole spożywcze.

Jak wytępić i zwalczyć mole spożywcze?

Co zrobić, aby wytępić i zwalczyć mole spożywcze? Temat, jak pozbyć się moli spożywczych co jakiś czas powraca. Jeżeli mole wejdą do naszego domu, niestety ciężko jest zwalczyć mole spożywcze w szybki sposób. Możemy oczywiście wezwać firmę, która się tym zajmuje, jednak wiąże się to z wysokim kosztem. To jak wytępić mole spożywcze nie jest zagadką, jedynie wymaga czasu. 

W pierwszym kroku podczas zwalczania moli spożywczych powinniście idealnie wysprzątać mieszkanie. Odkurzyć należy wszystkie szafki, szczeliny oraz listwy. Niekiedy trzeba także odczepiać listwy przy szafkach, ponieważ tam też mogą znajdować się mole. 

Wytępienie moli spożywczych wiąże się także z wyrzuceniem wszystkich produktów, w których mogłyby się znaleźć ich gniazda bądź nawet pojedyncze osobniki. Jeżeli tego nie zrobicie, istnieje możliwość pozostawienia jaj w pozostawionych produktach i po jakimś czasie problem powróci. 

Jak wytępić i pozbyć się moli spożywczych domowym sposobem (2)

Po dokładnym posprzątaniu oraz pozbyciu się wszystkich narażonych produkt, aby pozbyć się moli spożywczych na dobre warto, jest rozłożyć środki, które odstraszają mole. Możecie je kupić w sklepach ogrodniczych lub ogólnobudowlanych. 

Jeżeli jednak podczas zwalczania moli spożywczych nie chcecie rozkładać w domu gotowych chemicznych trutek, zawsze możecie użyć domowych sposobów, aby pozbyć się moli spożywczych. 

A jak pozbyć się larw moli spożywczych?

Jak pozbyć się larw moli spożywczych?

Larwy moli spożywczych nie zawsze będą widoczne w produktach takich jak ryż, mąka czy cukier. Aby pozbyć się larw moli spożywczych najlepszym sposobem będzie wyrzucenie wszystkich produktów. Jednak nie we wszystkie opakowania mole zdążyły wejść. Dobrym sposobem na pozbycie się larw moli spożywczych jest zamrażanie produktów. Larwy wtedy umierają. Po przesianiu przez sito będziemy widzieli, w których produktach znajdowały się larwy moli spożywczych i te będziemy mogli wyrzucić. 

Jak pozbyć się moli spożywczych domowym sposobem?

Walkę z molami możecie prowadzić na kilka sposobów. Jeżeli zdecydujecie się na domowe sposoby pozbycia się moli, będziecie mogli wybrać jedną z kilku metod. Dodatkowo domowe sposoby na pozbycie się moli spożywczych są bezpieczniejsze dla domowników, zwłaszcza w domach, w których są małe dzieci. 

Po dokładnym wyczyszczeniu szafek oraz pomieszczeń, w których mogły pojawić się mole spożywcze, bardzo dobrym domowym sposobem na mole spożywcze jest przetarcie wszystkich szafek oraz sprzętów roztworem wody z octem jabłkowym. 

Zapach octu odstrasza mole, dlatego nowe osobniki nie przylatują w miejsca zabezpieczone mieszanką.

Kolejnym domowym sposobem na pozbycie się moli spożywczych jest wykorzystanie cytrusów. Znakomicie sprawdzają się pomarańcze i cytryny. Jeżeli porozstawiacie w szafkach oraz na meblach ponacinane owoce mole szybko uciekną. Efekt można wzmocnić goździkami. W domowych sposobach na mole spożywcze nie może zabraknąć wanilii. Mole spożywcze dosłownie nienawidzą tego zapachu. Jeżeli rozpylicie aromat waniliowy po domu oraz w szafkach mole szybko zmienią miejsce bytowania.

Reklama