Jak zrobić skuteczną pułapkę na muchy domowej roboty?

Jak zrobić skuteczną pułapkę na muchy domowej roboty

Jest to bardzo częste pytanie zadawane przez każdego domownika. Przez cały rok, głównie od początku wiosny do późnej jesieni, każdy z nas spotyka się z problemem latających much po naszym domu lub mieszkaniu. Mucha to uporczywe stworzenie, które niekiedy osiąga duże rozmiary, wydaje głośne dźwięki i stają się prawdziwą zmorą. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale właśnie te niewielkich rozmiarów stworzenia, mogą być nośnikami niezwykle groźnych chorób. Mucha znajdująca się w domu, której nie pozbywamy się, może być niebezpieczeństwem dla wszystkich domowników ze względu na to, że przenosi wiele bakterii. Muchy ze względu na rozmiary, to stworzenie, które ciężko wyeliminować, ponieważ przemieszcza się w bardzo szybkim tempie po całym mieszkaniu.

Kolejnym niezwykle powszechnym rodzajem są muszki, których potrafi być niekiedy naprawdę dużo, ponieważ bardzo szybko się rozmnażają. Przenoszą zarazki tak samo jak zwykłe muchy, jednak ich głównym problemem jest ilość oraz to, że są mikroskopijnych rozmiarów. Przez to, bardzo często pojawia się problem z ich eliminacją, ponieważ ich ilość bywa przytłaczająca, dodatkowo muszki przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, ponieważ wlatują do uszu, nosa, oczu. W związku z tym pojawia się pytanie, jak zrobić pułapkę na muchy domowej roboty?

Muchy wabi najczęściej jedzenie. Pozostawiony na wierzchu posiłek jest największym celem każdego owada tego rodzaju. Muchy wabi głównie jedzenie, które jest zepsute. W związku z tym, warto zabezpieczać pożywienie chowając je do odpowiednich pojemników, opróżniajmy również kosze na śmieci regularnie oraz pozbywajmy się odchodów z kuwet naszych zwierząt domowych, ponieważ to wszystko jest przysłowiowym lepem na muchy. Dodatkowo nie zostawiajmy owoców na wierzchu. Małe muszki, o których wspomnieliśmy wcześniej, często nazywa się muszkami owocówkami. Te muszki wabione są przez wydzielający się sok z owoców, do których ogromnymi grupami przylatują i infekują produkt. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak zrobić pułapkę na muchy?

Pułapka na muchy domowej roboty

W takim razie, jak zrobić pułapkę na muchy? Jeżeli chcemy uniknąć problemu w postaci dużej ilości much w naszych domostwach, warto zainwestować lub zrobić samemu pułapkę na muchy domowej roboty. Najczęściej w sklepie występują one w formie lepów na muchy. Takie produkty mają na celu przyciągnąć te małe stworzenia, a tym samym uwięzić i unieruchomić je. Często jednak możemy spotkać się z opinią wielu klientów, którzy twierdzą, że pułapki nie działają, a problem tych nieznośnych stworzeń wciąż nie ustępuje. W tym artykule pokażemy wam kilka sposobów na pułapkę na muchy domowej roboty.

Podamy kilka przykładów, tak, abyś mógł spróbować każdego z nich i wybrał ten najskuteczniejszy. Zaoszczędzisz trochę pieniędzy i pozbędziesz się upierdliwego problemu. Dodatkowo pułapki na muchy domowej roboty nie wymagają zakupu specjalnych materiałów, ani dużo czasu na przygotowanie ich.

Domowa pułapka na muchy z butelki

Do pierwszych domowych metod zalicza się butelkę. Przede wszystkim butelka jest idealnym materiałem na stworzenie pułapki na muchy, ale i również na inne owady. Przedstawimy wam kilka sposobów na wykorzystanie jej. Plastikową butelka to odpad, który generuje każdy z nas codzienne. Te sposoby nie wymagają naprawdę wiele pracy i czasu, a efekt jest z pewnością warty tego wszystkiego. Każda pułapka opiera się na zasadzie, że muszka, bądź mucha może wejść do butelki, ale nie może już z niej wyjść. Jak zrobić taką domową pułapkę na muchy z butelki?

Pierwszym sposobem jest wykorzystanie butelki, banana i cukru. Butelkę należy przeciąć na pół. Na spód drugiej części wsypać cukier i włożyć wyciśnięty miąższ z banana, można również zastanowić się nad prymulką. Banan wydziela silny zapach oraz charakteryzuje się właściwościami, które przyciągają te dwa rodzaje much. Górną część butelki nakładamy na zapełnioną cukrem i bananem, jednak do góry nogami. W ten sposób tworzy się lejek, dzięki któremu mucha może wejść do środka, ale już nigdy nie wyjdzie. Jest to świetna pułapka na muchy domowej roboty, ale i również na inne owady. Taką domową pułapkę na muchy z butelki należy ustawić najlepiej na parapecie i czekać cierpliwie na efekty.

Inną możliwością tego domowego sposobu na pozbycie się much jest mieszanka cukru zalanego octem. Na tej samej zasadzie, jak w przykładzie opisanym powyżej tworzymy pułapkę na muchy. Te składniki również posiadają właściwości podobne do banana, co skutecznie potrafi przyciągnąć owady i je uwięzić.

Kolejnym sposobem, do którego możemy wykorzystać butelkę, jest najpopularniejsza pułapka – czyi wykorzystanie octu i płynu do mycia naczyń. Do przekrojonej butelki nalewamy octu, następnie dodajemy kilka kropel płynu do naczyń. Folią nakrywamy górną część połowy butelki, zabezpieczając ją gumką recepturką. Następnie na folii robimy małe dziurki, tak aby muszki mogły wejść, ale nie mogły już wyjść. Jest to świetny sposób głównie na małe, upierdliwe muszki. Ten sposób można również zrobić z użyciem słoika, zamiast butelki. W ten sposób zapoznałeś się z pułapkami na muchy domowej roboty, które z pewnością przyczynią się do wyeliminowania problemu, w dalszej części wpisu omówimy, jak zrobić lep na muchy domowej roboty.

Lep na muchy domowej roboty

Kolejnym sposobem na pułapkę na muchy jest stworzenie domowego lepu. Brązowy papier należy pociąć na szerokie paski. Na każdym z nich należy zrobić dziurkę, która będzie znajdowała się na jednym z końców. Następnie w garnku wymieszaj wodę z cukrem i miodem, dopóki nie uzyskasz gładkiej konsystencji. W momencie, gdy stworzony przez nas syrop będzie już chłodny, należy zamoczyć w nim wcześniej przygotowane papierki. Lep na muchy domowej roboty jest gotowy, gdy paski papieru wyschną. Teraz wystarczy tylko czekać na efekty!

Reklama