Wymień swoje wady i zalety – rozmowa kwalifikacyjna, gotowe przykłady i lista, co mówić?

Wymień swoje wady i zalety - rozmowa kwalifikacyjna, gotowe przykłady i lista, co mówić (1)

Poszukiwanie pracy jest zawsze bardzo stresującym zadaniem dla każdego. Nie ma znaczenia, czy to będzie nasza pierwsza praca zaraz po szkle, czy kolejne miejsce pracy z posiadanym już wieloletnim doświadczeniem. Rozmowa kwalifikacyjna stresuje każdego, ponieważ nigdy nie wiemy jakie pytania zostaną nam zadane. 

Wiele osób przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną pije ziołowe herbatki lub wspomaga się ziołowymi wyciągami, które koją nasze nerwy. Pracodawcy podczas takich spotkań za każdym razem są bardzo wymagający, ponieważ chcą zatrudniać najlepsze osoby. Warto się dobrze przygotować, najlepszym rozwiązaniem będzie spokojnie przespana noc oraz treściwe śniadanie, aby nasza głowa dobrze pracowała. 

Sprawdź również – pytania do prawda czy wyzwanie.

Pytania zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być często podchwytliwe, ponieważ osoby zajmujące się rekrutacją szukają pracowników, którzy mają otwarty umysł i nie dać się ich zaskoczyć. Z tego powodu opisujemy najczęściej zadawane pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, którego możecie być pewni. Wymień swoje wady i zalety, chyba każdy się spotkał z takim pytaniem. Jest to klasyk podczas rozmów o pracę. 

Wymień swoje wady, wymień swoje zalety, wymień, wady i zalety lista przykładów. To wszystko znajdziecie w poniższym artykule. 

Wymień swoje wady

Rozmowa kwalifikacyjna nie jest prostym oraz miłym doświadczeniem. Niestety nie jest to luźne, towarzyskie spotkanie. Podczas takich spotkań musimy się zaprezentować z najlepszej strony przed potencjalnym pracodawcą, co dla wielu jest ogromnym wyzwaniem, nie przez brak kwalifikacji, powodem jest towarzyszący stres. 

Lista pytań, na jakie musimy odpowiedzieć, jest długa, co powoduje dodatkowe napięcie, ponieważ nigdy nie jesteście w stanie przygotować się na każde pytanie. W trakcie przygotowań do rozmowy kwalifikacyjne jednego pytania możecie być pewni. 

Wymień swoje wady. 

Takie pytanie dla wielu osób jest bardzo niewygodne, ponieważ jak mówić o swoich wadach, kiedy staracie się o pracę?

Wielu rekruterów użyje tego pytania, aby sprawdzić, jak poradzisz sobie ze sformułowaniem elokwentnej odpowiedzi, która będzie na temat oraz postawi cię w dobrym świetle. 

Wymień swoje wady i zalety - rozmowa kwalifikacyjna, gotowe przykłady i lista, co mówić (1)

W rzeczywistości pytanie o wady nie jest trudne. Warto zastanowić się wcześniej nad odpowiedzią. Przed rozmową znasz najważniejsze dane dotyczące potencjalnego miejsca pracy, dlatego w zdaniu o swoich wadach możesz nawiązać do czegoś, co nie będzie wpływało na twoją pracę w tym miejscu. 

Wymień swoje zalety

Rozmowa o pracę za każdym razem kończy się na pytaniu o zalety. Wymień swoje zalety. Pytanie teoretycznie proste, jednak co powiedzieć, żeby osoba rekrutująca nie pomyślała, że jesteśmy próżni?

Wszystkie dotychczasowe osiągnięcia zapisane zostały już w CV, dlatego niekiedy ludzie mają problem z odpowiedzią. Wasze doświadczenie zawodowe oraz sukcesy będą dobrze znane osobie, która będzie z wami rozmawiała. 

W kwestii zalet warto, jest się skupić na ofercie pracy, na którą odpowiedziałeś, ponieważ tam zawsze są zamieszczane wymagania. Dodatkowo każdy zawód wymaga innych umiejętności oraz zainteresowań. Na pytanie o zalety możecie wspomnieć o kilku cechach dedykowanych do pracy, jaką chcecie zdobyć. 

Jeżeli będziecie na rozmowie kwalifikacyjnej, która wiąże się z pracą w zespole, warto wspomnieć o znakomitym odnajdywaniu się w grupie, o elokwencji, umiejętności rozsądnego kierowania zespołem. 

Nigdy nie rozgadujecie się, mówiąc o swoich wszystkich zaletach, które sprawdzają się w życiu prywatnym, ponieważ w taki sposób znudzicie osobę rekrutującą, przez co w pewnym momencie nie będzie już was słuchała i z pewnością praca w tym miejscu stanie pod znakiem zapytania. 

Wymień swoje wady i zalety – rozmowa kwalifikacyjna

Pytanie wymień swoje wady i zalety, na rozmowie kwalifikacyjnej zawsze pada, pozornie proste pytanie, ponieważ każdy zna samego siebie i takie pytanie nie powinno sprawiać kłopotów. 

W rzeczywistości wiele osób nie wie, jak odpowiedzieć na pytanie o wady i zalety. Każdy chce wypaść jak najlepiej więc jak mówić o wadach. Nasze zalety nie zawsze będą ważne dla pracodawcy. 

W sytuacji, kiedy padnie pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, aby wymienić swoje wady i zalety warto skupić na się na jakiejś sytuacji, która pomogła wam osiągnąć zawody sukces. W kwestii wad zawsze sformułujcie to w taki sposób, aby od razu podać rozwiązanie, jakie opracowaliście na poprawienie tego.

Jedną bardzo ważną sugestią dotyczącą odpowiedzi na pytanie o wady i zalety na rozmowie kwalifikacyjnej jest mówienie prawdy, nigdy nie kłam na swój temat, ponieważ to bardzo szybko wychodzi. 

Wady i zalety – przykłady, lista

Dla wszystkich osób, które przygotowują się do rozmowy o pracę, poniżej przedstawiamy listę przykładowych zalet oraz wad. 

Wady lista:

  1. Problem ze swobodnym mówieniem po angielsku 
  2. Chaotyczna praca 
  3. Ogromny stres przed publicznymi wystąpieniami
  4. Strach przed lataniem samolotem
  5. Zbyt dosadnie przyjmuję do siebie krytykę

Zalety lista:

  1. Elastyczność
  2. Umiejętność podejścia do problemów w indywidualny sposób
  3. Szczerość oraz uczciwość
  4. Umiejętność nawiązania więzi z miejscem pracy
  5. Znakomita wiedza o danym produkcie
  6. Optymizm oraz entuzjazm, szukanie pozytywnych cech w każdej sytuacji
  7. Ogromne pragnienie uczenia się nowych rzeczy.

Jak widzicie poradzenie sobie z pytaniem, wymień swoje wady i zalety, na rozmowie kwalifikacyjnej nie jest takie trudne.

Reklama