Katarzyna Wajda – kim jest, wiek, wzrost, mąż, Matthew Wajda, rodzice, dzieci

Katarzyna Wajda - kim jest, wiek, wzrost, mąż, Matthew Wajda, rodzice, dzieci (1)

Jeżeli ciekawi was kim jest Katarzyna Wajda? Czy ma męża i dzieci oraz, czy Andrzej Wajda to jej rodzina ro zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Katarzyna Wajda – kim jest? 

Katarzyna Wajda z domu Wianecka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zadebiutowała w filmie „Jesteś Bogiem” gdzie wcieliła się w postać Justyny Łuszcz żony tragicznie zmarłego rapera „Magika” lidera grupy Paktofonika. Katarzyna Wajda lata młodości spędziła za granicą i w 2005 roku wróciła do Polski. Aktorka dynamicznie rozwija swoją karierę i cieszy się coraz to większą popularnością, można oglądać ją w takich serialach jak „Przyjaciółki”, „Kruk”, „Stulecie winnych”, „Na Wspólnej” oraz w ostatniej najnowszej produkcji Netflixa „Odwilż” gdzie wciela się w charyzmatyczną policjantkę. 

Przy okazji tematu Katarzyny Wajdy nie sposób pominąć jej sławnego nazwiska, bo zapewne nie raz zastanawialiście się, czy spokrewniona jest z wielkim reżyserem Andrzejem Wajdą? Otóż odpowiedź brzmi tak, to jest wuj jej męża. Aktorka nie mówi o sobie za wiele, jednak dużo ciekawych informacji można dowiedzieć się z jej konta na Instagramie i tak na przykład, wiemy, że ulubionym kolorem Katarzyny Wajdy jest butelkowa zieleń, że w wolnych chwilach szyje na maszynie, że lubi śpiewać, tańczyć. Jej pasją jest także malarstwo i w młodości rozważała nawet studia na ASP. 

Sprawdź również – Jan Monczka – kim jest, wiek, żona, rodzina, dzieci, Wikipedia

Katarzyna Wajda – wiek, wzrost 

Katarzyna Wajda urodziła się w Poznaniu 2 lipca 1986 roku jednak dzieciństwo i lata młodości spędziła za granicą w Stanach Zjednoczonych. W Seattle w stanie Washington skończyła szkołę podstawową oraz liceum jednak od małego interesowało ją aktorstwo i uczęszczała do teatru dziecięcego Młodzi Polanie przy polskim Domu Kultury. Po ukończeniu liceum Katarzyna Wajda postanowiła wrócić do Polski i zacząć studia aktorskie i tak się stało, w 2005 roku rozpoczęła naukę na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 2010 roku obroniła tytułu magistra. 36-letnia Katarzyna Wajda zdobywa coraz większą popularność dzięki ciekawym rolom oraz za sprawą charakterystycznego wyglądu zostaje zapamiętana. Ma 162 cm wzrostu alabastrową cerę, nienaganną figurę i piękne długie rude włosy. 

Katarzyna Wajda – mąż 

Wiele osób interesuje fakt czy Katarzyna Wajda spokrewniona jest ze słynnym reżyserem, odpowiedź brzmi tak i to za sprawą swojego męża Mateusza Wajdy. Mężczyzna jest wnukiem brata Andrzeja Wajdy. Jego ojciec Leszek Wajda jest plastykiem i scenografem. Okazuje się, że cała rodzina Wajda związana jest z filmem i sztuką. Mąż Katarzyny Wajdy także z zawodu jest filmowcem i fotografem. Na planach filmowych jako operator kamery, fotograf lub koproducent pracuje od 2007 roku. Niewątpliwie ma duszę artysty. Katarzyna Wajda podkreśla, że są zwariowaną zżytą rodziną a z racji tego, że mąż ma liczną rodzinę, spotkania zawsze są pełne radości i śmiechu i właśnie przy okazji jednego z nich poznała wuja męża Andrzeja Wajdę. 

Sprawdź również – Kamerzysta Łukasz Wawrzyniak – kim jest, wiek, wzrost, zarzuty, majątek, zarzuty, Wikipedia

Katarzyna Wajda – Matthew Wajda 

Katarzyna Wajda jest żoną producenta i operatora filmowego Mateusza Wajdy. Para wzięła ślub w 2009 roku. Mateusz Wajda urodził się w 1983 roku w Warszawie. Ukończył Łódzką Filmówkę oraz studia licencjackie z fotografii. Współpracował przy takich produkcjach jak „Porady na zdrady” czy „Mowa ptaków”. Mateusz lub bardziej światowo Matthew Wajda jest aktywny w social mediach i na Instagramie publikuje kadry z planów filmowych oraz fotografie swojego autorstwa i można tam także zobaczyć sporo zdjęć Katarzyny Wajdy, która to zresztą podczas jednego z wywiadów zażartowała, że na szczęście nadal jest męża ulubioną modelką. 

Katarzyna Wajda – rodzice 

Katarzyna Wajda dorastała w Stanach Zjednoczonych w Seattle i pewnie dlatego w internecie nie ma żadnych informacji o rodzicach aktorki. Nie wiemy nic ani o mamie, ani o ojcu. Katarzyna Wajda, opowiadając o młodości w Stanach Zjednoczonych, wspomina, że wraz z kuzynami założyła kółko muzyczne przy polskim domu kultury, więc można wywnioskować, że w Seattle mieszka rodzina Katarzyny Wajdy. Pomimo że aktorka opowiada o dzieciństwie, to nie zdradza szczegółów z życia swoich rodziców ani rodziny więc nie wiemy także, czy Katarzyna Wajda ma rodzeństwo i czy cała rodzina mieszka za granicą. 

Katarzyna Wajda – dzieci 

Katarzyna Wajda ma trzech synów. Najstarszy Tobiasz urodził się w 2010 roku, jest jeszcze Tadeusz i Wawrzyniec, ale nie wiadomo, ile mają lat. Aktorka doskonale odnajduje się w roli matki i nie raz podkreśla, że macierzyństwo to najpiękniejsza przygoda życia i uwielbia swoją rodzinę. Podkreśla, że to właśnie oni dają jej energię do życia i uczą cierpliwości i pokory. Katarzyna Wajda nie często opowiada o życiu prywatnym, jednak na swoim koncie instagramowym publikuje zdjęcia swojej rodziny. Widać, że doskonale bawią się w swoim towarzystwie i lubią aktywnie spędzać czas.

Reklama