Jan Monczka – kim jest, wiek, żona, rodzina, dzieci, Wikipedia

Jan Monczka - kim jest, wiek, żona, rodzina, dzieci, Wikipedia (1)

Wszyscy oglądali chociaż raz film z jego udziałem, choć to serial „Tulipan” sprawił, że był w centrum uwagi mowa o Janie Monczka. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jego historii, dowiemy się, czy ma rodzinę, ile ma lat? Czy znajdziecie go na Wikipedii? 

Jan Monczka – kim jest? 

Jan Monczka znany jest głównie z roli Kalibabki w serialu Tulipan opartej na faktach historii słynnego oszusta matrymonialnego. Jak sam mówi popularna produkcja stała się dla niego przekleństwem, gdyż został zaszufladkowany jako aktor jednej roli i w późniejszych latach nie dostała ciekawych propozycji, pomimo że Jan Monczka jest doskonale przygotowany do roli aktora, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i występował w filmach oraz teatrze. 

Swoją karierę aktorską rozpoczął w 1980 występując ponad trzy lata na Scenie Polskiej w Czeskim Cieszynie. Od pamiętnej roli bawidamka Jan Monczka nie zagrał już nigdy dużej roli w kinie i obecnie występuje raczej w rolach drugoplanowych. Obecnie nieliczni pamiętają Jana Monczka z dawnych ról co wpływa na różnorodność propozycji filmowych tak więc zobaczyć go możemy w serialach takich jak „Klan”, „Pierwsza miłość” czy „Przyjaciółki”, „Pitt bull”, ale nie tylko, bo dorobek artystyczny Jan Monczka ma naprawdę imponujący, wystąpił w ponad 100 serialach i licznych produkcjach filmowych. 

Sprawdź również – Kamerzysta Łukasz Wawrzyniak – kim jest, wiek, wzrost, zarzuty, majątek, zarzuty, Wikipedia

Jan Monczka – wiek

Aktor Jan Monczka urodził się 17 maja 1956 roku w Karwinie ówczesnym terenie Czechosłowacji i w związku z tym posiada podwójne obywatelstwo. Jan Monczka pochodzi z wielodzietnej rodziny, był najmłodszym dzieckiem, ma dwie siostry i brata. Największy sukces aktorowi przyniosła rola w serialu „Tulipan” w 1986 i miała wielki wpływ na całe życie zawodowe Jana Monczka. Dziś 67-letni aktor nadal cieszy się urokiem osobistym i jest w doskonałej formie. Fanki Jana Monczka twierdzą, że aktor niewątpliwie zyskuje z wiekiem i staje się coraz bardziej przystojny i dystyngowany. Znajomi natomiast podkreślają, że Jan od zawsze był dżentelmenem i człowiekiem honoru. Doskonałą formę fizyczną aktora można podziwiać w licznych produkcjach filmowych, ponieważ Jan Monczka nadal jest aktywny zawodowo i od ponad 40 lat występuje na deskach teatru. 

Jan Monczka – żona 

Rola amanta w serialu „Tulipan” przyniosła Janowi Monczce ogromna popularność i uwielbienie kobiet, jednak stała się także jego przekleństwem, bo od tamtego czasu postrzegany był jako amant i nie otrzymywał innych ról. Pomimo że aktor idealnie wcielił się w graną postać, to okazuje się, że w życiu prywatnym jest całkowitym przeciwieństwem Kalibabki. Jan Monczka od lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim i jak sam podkreśla nie mia zamiaru nic zmieniać, bo kocha swoją żonę i życie, jakie ma. Aktor nigdy nie wykorzystywał powodzenia u pań ani nie korzystał ze sławy. Jan Monczka nie opowiada za dużo o żonie, w internecie znaleźć można kilka zdjęć pary przy okazji premier filmowych, jednak jak mówi aktor, kobieta nie lubi show-biznesu i tego zamieszania medialnego a jego popularność bardziej ją bawi, niż wzbudza zazdrość. 

Jan Monczka – rodzina 

Jan Monczka w związku z dużą popularnością w latach 80 tych zadbał o prywatność rodziny. Aktor w wywiadach co prawda często wspomina o rodzinie, ale nigdy nie mówi o szczegółach ich życia. Wiemy jednak, że Jan Mroczek ma szczęśliwe życie prywatne i jak sam mówi, są zżytą kochającą się rodzinę. Podkreśla zawsze, że w trudnych chwilach to właśnie ukochana żona i córki są dla niego największym wsparciem i pomimo że Jan Monczka pojawia się z żoną na imprezach branżowych to kobieta nigdy ani ubiorem, ani zachowaniem nie prowokuje dziennikarzy. Aktor wielokrotnie podkreślał, że oddziela życie zawodowe od prywatnego, a dom jest dla niego oazą spokoju i relaksu i zawsze chętnie do niego wraca. 

Sprawdź również – Justyna Łuszcz – żona „Magika”, wiek, zdjęcia, dzieci, Instagram, Wikipedia

Jan Monczka – dzieci 

Jan Monczka nie upublicznia swojego życia prywatnego i podobnie jak żonę także swoje dzieci chroni przed mediami. Jan Monczka ma dwie córki, które obok żony są dla niego najważniejsze, a z racji tego, że dba o ich spokój, niewiele wiemy o nich. Pewne jest, że są już dorosłe i nie mają nic wspólnego z mediami jedyne sytuacje, w których możemy zobaczyć wizerunek kobiet to sporadyczne wspólne zdjęcia z Janem Monczką przy okazji dużych wydarzeń publicznych. Sam nie raz podkreślał, że ma udane życie prywatne i niczego mu do szczęścia nie brakuje i bardzo szanuje prywatność i przestrzeń swoich córek i zawsze akceptował ich wybory. 

Jan Monczka – Wikipedia 

Zainteresowani osobą Jana Monczki mogą zerknąć do Wikipedii, która udzieli im podstawowych informacji o aktorze. Poznają jego pochodzenie oraz dorobek artystyczny jednak bardziej dociekliwi mogą poczuć się rozczarowani, bo Wikipedia nie udziela żadnych informacji co do życia prywatnego Jana Monczki. Ponieważ Jan Monczka bardzo dba o prywatność, nie znamy imion ani jego żony, ani córek i Wikipedia też nam nie pomoże.

Reklama