KFD czy SFD – która marka suplementów lepsza?

[Reklama]
[Reklama]

Suplementy diety są wszechobecne w sporcie. Podczas prowadzenia aktywnego trybu życia zapotrzebowanie na składniki odżywcze się zwiększa. Wiele osób, które intensywnie trenuje zażywa odżywki białkowe, dzięki którym w mięśniach hamuje się katabolizm, a jednocześnie następuje ich regeneracja. Mają także wpływ na budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Rynek suplementów diety jest ogromny, dlatego wybór odpowiedniej odżywki może stanowić spory problem. Jedne z najpopularniejszych odżywek produkuje KFD oraz SFD. Którą markę wybrać? KFD czy SFD? W tym artykule porównamy obydwie. 

KFD czy SFD – która odżywka białkowa jest lepsza?

Zarówno odżywka KFD i SFD cechuje się dobrą przyswajalnością oraz wysoką zawartością białka serwatkowego. Sprawia to, że mięśnie szybciej się regenerują i nabywają beztłuszczową masę. KFD, czy SFD jest stosowane zarówno przez amatorów siłowni, jak i zaawansowanych sportowców. Odżywki białkowe KFD, czy SFD są stosowane także przez osoby, które pragną rozbudować masę mięśniową oraz przez osoby, które podjęły się procesu odchudzania. Producenci twierdzą, że odżywkę białkową najlepiej spożyć jest bezpośrednio po treningu, ponieważ ma ona wtedy największe działanie na mięśnie. Odżywki białkowe KFD, czy SFD nie powodują niestrawności, dlatego zażywanie ich po treningu jest bezpieczne dla przewodu pokarmowego.

Sportowcy mają ogromny wybór w smakach odżywek białkowych, zarówno KFD, czy SFD. Najbardziej popularne smaki to jabłkowy, ciasteczkowy, czekoladowy, arbuzowy, gruszkowy, gumy balonowej. Myślisz, że odżywka białkowa może być spożywana tylko w formie nudnego szejka? Nic bardziej mylnego. Można wykorzystywać ją także do różnych posiłków, a nawet do sporządzania deserów. Odżywki KFD, czy SFD posiadają świetną rozpuszczalność, dlatego można spożywać ją na wiele sposobów. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia. 

Odpowiadając sobie na pytanie, którą odżywkę białkową wybrać KFD, czy SFD w pierwszej kolejności zastanów się, jaki ma być główny cel suplementacji. Inną odżywkę będziesz musiał wybrać, jeśli chcesz rozbudowywać masę mięśniową, a inną w trakcie odchudzania. Odżywki KFD, czy SFD różnią się od siebie na pewno ceną. Zarówno jedna, jak i druga marka ma swoich przeciwników i zwolenników. KFD, czy SFD? To pytanie często nurtuje wielu sportowców. Według opinii SFD wykazuje mniejszą wchłanialność. Niektórzy twierdzą, że smak odżywek białkowych KFD jest dużo lepszy aniżeli SFD. Inni opiniodawcy twierdzą zupełnie odwrotnie. Najlepiej jest wypróbować obydwie odżywki i dokonać samodzielnego wyboru, kierując się swoimi preferencjami. W sklepach dostępne są próbki odżywek białkowych KFD czy SFD. Dzięki temu nie będziesz musiał kupować całych puszek z odżywką, a wybór, KFD, czy SFD, stanie się o wiele prostszy. Taki test rozwieje wszelkie wątpliwości.

Mundial 2022 - wybierz na Ceneo.pl
[Reklama]

Sprawdź również – Mariusz Pudzianowski – czy ma żonę i dzieci? Sprawdzamy kim jest

Podczas wyboru odpowiedniej odżywki białkowej poczytaj w opiniach, czy aby na pewno skład jest zgodny z tym, który widnieje na analizie. Nie raz zdarzyło się, że niektóre marki straciły zaufanie ogromu klientów przez umieszczenie na etykiecie nieprawdziwych informacji. Nie wiemy, czy tak jest z KFD, czy SFD. Producent odżywki białkowej powinien wyróżniać się wiarygodnością, szczerością oraz zbudowaniem zaufania na linii klient – producent. 

Zarówno KFD, czy SFD spełnia swoje zadanie, co do uzupełniania do odpowiedniego poziomu protein w ciągu dnia. Dobra odżywka białkowa powinna wyróżniać się świetnym smakiem i dobrą rozpuszczalnością, tego nie można odmówić KFD, czy SFD. Obydwie marki wyróżniają się w tym aspekcie. Oprócz odżywek białkowych KFD, czy SFD posiada także kremy orzechowe, fit batony i wiele innych produktów, które mogą Cię zainteresować. Wielu opiniodawców daje pozytywne noty temu asortymentowi. 

Pamiętaj, że przy wyborze odżywki białkowej KFD, czy SFD możesz skorzystać z rady trenera personalnego bądź obsługi sklepu. Osoby mające doświadczenie w tej branży z pewnością dobrze Ci doradzą. Znają oni nie tylko swoje opinie, ale opinie swoich podopiecznych i innych trenerów, czy sprzedawców.

Linki dla dzieci - porównaj na Ceneo.pl [Reklama]
[Reklama] Linki dla kobiet na Ceneo

Wojciech Kamiński

Na portalu eFakty24.pl ciągle się rozwija w roli redaktora. Ukończył studia ekonomiczne i budownictwo. Jest na bieżąco z pojawiającymi się nowinkami technologicznymi i trendami modowymi. Poza  rolą redaktora, w wolnym czasie uwielbia spędzać czas na wnikliwej eksploracji Internetu oraz preferuje wymagające gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *