Krzysztof Stanowski – wiek, wzrost, żona, majątek, ojciec, wykształcenie, szachy

Krzysztof Stanowski - wiek, wzrost, żona, majątek, ojciec, wykształcenie, szachy (1)

Pomimo że od ponad 20 lat związany jest z dziennikarstwem sportowym, to tak naprawdę dopiero w ostatnich latach zyskał popularność. Krzysztof Stanowski, bo o nim mowa jest bohaterem naszego artykułu i dlatego dowiecie się, czy ma rodzinę? Jakie prowadzi biznesy, jakie ma wykształcenie i majątek. 

Sprawdź również – Jacek Braciak – wiek, wzrost, partnerki, żona, dzieci, życie prywatne, Agata Buzek

Krzysztof Stanowski – wiek, wzrost 

Dziennikarz Krzysztof Stanowski rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, dlatego w internecie nie ma za wiele informacji o dziennikarzu. Z oficjalnych danych wiemy, że Krzysztof Stanowski urodził się 21 lipca 1982 roku w Warszawie i w 2020 roku hucznie świętował 40 urodziny. Od najmłodszych lat marzył o dziennikarstwie sportowym i już w wieku 14 lat rozpoczął staż w redakcji Przeglądu Sportowego i od tamtego czasu nieprzerwanie związany jest ze sportem. Krzysztof Stanowski jest średniego wzrostu i mierzy 180 cm. 

Krzysztof Stanowski – żona 

Krzysztof Stanowski w czerwcu 2009 roku poślubił Martę Sosnowską i do dzisiaj tworzą zgrane małżeństwo. Żona dziennikarza z wykształcenia jest dietetykiem i raczej stroni od show-biznesu, dlatego nie znajdziemy o niej za wiele informacji, jednak Krzysztof Stanowski często w mediach społecznościowych publikuje zdjęcia rodziny i stąd wiemy, że jego żona jest piękną, szczupłą brunetką. Para ma dwóch synów Leona i Aleksandra i widać, że są szczęśliwą, kochającą się rodziną. Krzysztof Stanowski pochwali się także w internecie relacją z wyjazdu do Paryża, na który zabrała go żona z okazji jego 40 urodzin. Na zamieszczonych zdjęciach widać, że para doskonale się bawi w swoim towarzystwie i wygląda na bardzo szczęśliwą. 

Krzysztof Stanowski – majątek 

Krzysztof Stanowski prowadzi kilka dochodowych biznesów, jednak nie opowiada o swoich finansach, dlatego ciężko obliczyć, jaki faktycznie Krzysztof Stanowski posiada majątek. Z dostępnych informacji wynika, że jest współwłaścicielem serwisu internetowego weszlo.com oraz radia internetowego. Prowadzi autorski program „Stan Futbolu” na WeszloTV oraz TVP Sport. W 2018 roku założył klub piłkarski KTS Weszło, który ku zdziwieniu niektórych odnosi spore sukcesy, a w 2020 roku wraz z zaprzyjaźnionymi dziennikarzami utworzyli kanał na YouTube. Krzysztof Stanowski posiada także kilka sportowych samochodów oraz duża posiadłość pod Warszawą. Według nieoficjalnych źródeł, jego majątek wyceniany jest na około 6.5 mln zł.

Krzysztof Stanowski – książki 

Dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski jest autorem 3 bestsellerowych książek oczywiście o piłce nożnej. Jako pierwsza w 2003 roku wydana została biografia legendy polskiego futbolu „Kowal. Prawdziwa historia”. Kolejną propozycją Krzysztofa Stanowskiego jest książka „Andrzej Iwan Spalony” opowiadająca o największych sukcesach i porażkach znanego sportowca następnie w 2013 roku biograficzna książka o Grzegorzu Szamotulskim. Póki co ostatnią pozycją jest książka „Stan futbolu”, w której Krzysztof Stanowski opisuje blaski i cienie futbolu. Dziennikarz bez wątpienia odniósł spory sukces jako pisarz, bowiem wznowiony nakład jego książek sprzedał się zaledwie w 2 tygodnie w nakładzie ponad 28 tysięcy egzemplarzy. Wszystkie książki Krzysztofa Stanowskiego dostępne są także w wersji audio. 

Krzysztof Stanowski – ojciec

Krzysztof Stanowski nie opowiada dużo o życiu prywatnym, choć często publikuje na swoich social mediach zdjęcia prywatne. Zapytany o dzieciństwo w jednym z wywiadów wyznał, że w wieku 14 lat stracił ojca, co bardzo mocno ukształtowało jego charakter. Krzysztof Stanowski wspomina, że po tej tragedii obiecał sobie, że przestaje przejmować się śmiercią innych ludzi. Dziś sam Krzysztof Stanowski jest ojcem i doskonale wie, jak obecność rodzica w życiu dziecka jest ważna, dlatego stara się spędzać z synami każdą wolną chwilę. 

Krzysztof Stanowski – wykształcenie 

Krzysztof Stanowski urodził i wychował się w Warszawie. Ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Rozpoczął także studia na wydziale dziennikarstwa, jednak kolidowało to z intensywną pracą w redakcji sportowej, wiec Krzysztof Stanowski postanowił rzucić studia i całkowicie oddać się wymarzonej pracy dziennikarza. Zapytany o wykształcenie Krzysztof Stanowski odpowiada, że nie przywiązuje do niego dużej wagi i nigdy nie patrzy na ludzi przez pryzmat wykształcenia ani pochodzenia, bo jego zdaniem najważniejsza w życiu jest wiedza praktyczna. 

Sprawdź również – Dominik Abus – kim jest, wzrost, wiek, pochodzenie, firma, dzieci, rodzice, Wikipedia

Krzysztof Stanowski – szachy

„Kanał Sportowy” to program na YouTube i  jednym z właścicieli jest Krzysztof Stanowski, który właśnie zaprosił fanów na nowy program Hejt Park, który ku zdziwieniu obserwatorów porusza tematy szachowe. Krzysztof Stanowski do odcinków zaprasza arcymistrzów szachowych i przy okazji gry w szachy porusza różne tematy. Co ciekawe format programu bardzo spodobał się obserwatorom kanału, który dzięki zabawnej formule ukazał szachy w inny spojrzeniu. Krzysztof Stanowski zadowolony z sukcesu postanowił, że od nowego roku na kanale YouTube powstał nowy cykl programu szachowego Królewska Gra.

Reklama