Minecraft: Java Edition czy Windows 10 – co wybrać?

Minecraft: Java Edition czy Windows 10

Minecraft to niezwykle popularna gra, która w pewnym momencie zawładnęła całym rynkiem. Z jednej strony mamy do czynienia z grą, w której należy przetrwać w sandboksowym świecie, z innej strony możemy również budować co tak naprawdę chcemy, niszczyć co nam stanie na drodze i kreować swój świat według własny osobistych preferencji. Minecraft to marka, która wygenerowała i przyniosła milionowe zyski. Na początku było ono pod władaniem niezależnego studia Mojang, następnie gra została wykupiona przez Microsoft. Na początku gry, wielu graczy ma dylemat odnośnie tego na czym grać, Minecraft: Java Edition czy Windows 10? W dalszej części wpisu postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i dodatkowo opiszemy, czym się różni Minecraft: Windows 10 od Java?

Minecraft: Java Edition czy Windows 10, który lepszy?

W takim razie co wybrać – Minecraft: Java Edition czy Windows 10? To odwieczny dylemat wielu graczy. Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że Minecraft: Java Edition to oryginalna wersja gry Minecraft, która jest cały czas rozwijana od 2009 roku. Przede wszystkim Java Edition to ta wersja gry, która jest oparta na oryginalnym kodzie źródłowym, który w rzeczywistości został opracowany na języku programowania „Java”. Największą zaletą tej edycji jest to, że jest ona stale rozwijana i aktualizowana o nową treść. Podkreślamy to, że Minecraft: Java Edition jest możliwy do uruchomienia na takich systemach operacyjnych jak Windows 7/8/10 oraz na Linux czy macOS.

Przede wszystkim tytuł gry oferuje swoim graczom rozgrywkę multiplayer za pośrednictwem OS (czyli przez sieć LAN albo Internet). W taki sposób gracze mają możliwość zakładania własnych unikalnych serwerów, oczywiście istnieje również możliwość skorzystania z płatnych serwerów Microsoft – czyli inaczej zwane „Realms”. To co charakteryzuje Minecraft: Java Edition to, że jest ono wspierane przez wiele fanowskich modyfikacji, a w tym przypadku takich modów pojawia się olbrzymia ilość. W takim razie co warto wybrać Minecraft: Java Edition czy Windows 10?

Czym się różni Minecraft: Windows 10 od Java? Minecraft: Windows 10 Edition to wyjątkowa wersja, która została opracowana tylko dla najnowszych systemów operacyjnych Windows. Warto wiedzieć to, że jest ona alternatywą Minecraft: Bedrock Edition, ta wersja z kolei ma swoje źródło z pierwszej mobilnej wersji. Dodatkowo została ona opracowana w języku programowania C++. Minecraft: Windows 10 Edition to wersja, która posiada wiele bardziej rozbudowanych funkcji, które nie są dostępne na Minecraft: Java Edition. Przede wszystkim gracze otrzymują dostęp do sklepu premium, tam z kolei mogą nabyć skiny czy różne tekstury, czy nawet modyfikacje, które zawierają pewne mini gry, czy cały wygląd sandboksowego świata. W takim razie co wybrać Minecraft: Java Edition czy Windows 10?

Sprawdź również – Kody promocyjne Coin Master – kody na spiny za darmo, na złote karty i na pieniądze

Czym się różni Minecraft: Windows 10 od Java?

W takim razie czym się różni Minecraft: Windows 10 od Java? Pokrótce, Minecraft: Java Edition to uniwersalna wersja oryginalnej gry, ta umożliwia toczenie rozgrywki w najbardziej popularnych systemach operacyjnych, czyli Windows, Linux i MacOS, dodatkowo otrzymujemy dostęp do skinów i modyfikacji i trainerów, które zostały opracowane przez rzeszę fanów. Z kolei w przypadku Minecraft: Windows 10 Edition mamy do czynienia z wersją, która jest tylko dostępna na najnowsze systemy operacyjne, czyli Windows 10. W tej wersji otrzymuje się dostęp do wielu różnych i niezwykle ciekawych modyfikacji, czyli Starter Pack: Greek Mythology czy Plastic Texture.

Tak więc co wybrać, Minecraft: Java Edition czy Windows 10? Przede wszystkim obie wersje są w bardzo zbliżonej cenie, według nas warto w tym przypadku kupić Minecraft: Windows 10 Edition. Dlaczego? Najczęściej na zakup Minecraft: Java Edition decydują się te osoby, które mają starsze systemy operacyjne, czy też takie osoby, którym nie odpowiadają pewne zmiany i aktualizacje. Oczywiście, jeżeli jesteś osobą, która jest zainteresowana tylko rozbudowywaniem stanu rozgrywki o te elementy, które zostały opracowane przez fanów tej gry, to warto wybrać Minecraft: Java Edition.

Reklama