Sprawdzamy dlaczego Netflix nie chce się włączyć na tv?

dlaczego netflix nie chce się włączyć na tv

Netflix to niezwykle popularna platforma streamingowa, która oferuje wiele wyjątkowych seriali i filmów, a to wszystko można wykupić poprzez abonament. Dzięki tej platformie, otrzymujemy dostęp do najlepszych filmów, programów czy seriali. Netflix jest dostępny tylko i wyłącznie przy połączeniu z Internetem, jednak pojawia się możliwość pobrania filmów, bądź odcinków serialu, które chcemy obejrzeć w trybie offline. Materiały można pobierać na urządzenia z systemem Windows 10, iOS lub Android. Dużym plusem tego serwisu jest to, że nie znajdziemy w niej żadnych reklam, w ten sposób można spokojnie obejrzeć cały seans bez przerw. Netflix i HBO GO dzieli swoje materiały na kategorie.

Dzięki temu użytkownicy bez problemowo mogą odnaleźć film, bądź serial, który ich interesuje. Wyróżniane są m.in.: filmy polskie, komedie, dramaty, dokumenty, programy, seriale, Netflix Originals i wiele innych. Netflix tworzy również rankingi, dzięki czemu możemy wybrać najpopularniejsze TOP dziesięć materiałów oglądanych przez Polaków w ostatnim czasie. Nie wszystkie filmy i seriale są transmitowane we wszystkich regionach w tym samym czasie. W niektórych krajach takie programy mają swoją premierę szybciej, np. niż w Polsce i na odwrót.

Oprócz wyżej wymienionych zalet Netflixa, użytkownicy otrzymują dodatkowo w bibliotece materiałów zakładkę, w której generowane są propozycje typowo dostosowane pod danego użytkownika, na podstawie tego, co najczęściej się oglądało. W dalszej części wpisu sprawdzimy, dlaczego Netflix nie chce się włączyć na TV?

Netflix nie chce się włączyć na TV

W takim razie, dlaczego Netflix nie chce się włączyć na TV? Do korzystania z Netflixa na smartfonach, telewizorach, tabletach lub na innym wybranym urządzeniu potrzebna jest do tego celu aplikacja. Można również korzystać ze standardowej przeglądarki internetowej, jednak wtedy połączenie musi być zgodne z wymaganiami systemowymi. Najczęściej Netflix jest używany na telewizorach Smart TV, w szczególności przez rodziny, czy osoby dzielące z kimś mieszkanie. Jest to dobry sposób na wieczorny odpoczynek, jednak czasami pojawiają się problemy, które uniemożliwiają korzystanie z materiałów, oferowanych przez Netflix. Dlaczego Netflix nie chce się włączyć na TV? Na te pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej!

dlaczego netflix nie chce się włączyć na tv

Netflix nie chce włączyć się na TV, to częste zażalenia klientów, które są kierowane w stronę serwisu. W momencie, gdy pojawi się komunika o tym, że Netflix nie chce się włączyć na TV, należy niezwłocznie podjąć odpowiednie kroki, a następnie upewnić się, czy jest aktywne połączenie z siecią Internetową. Jeżeli połączenie jest niedostępne, to warto połączyć się ze swoim telefonem. Pomimo wykonanych kroków, Netflix nadal nie działa, co w takim razie zrobić? Spróbuj wylogować się i odświeżyć stronę lub ponownie uruchom aplikacje. Jeżeli te dwa sposoby nie pomogą, będzie konieczny kontakt z dostawcą Internetu.

Netflix nie działa na TV Samsung

Aktywując aplikację na TV pojawia się czarny ekran i problemy z UPC Dekoderem 4K? Pojawia się niezwykle prosty sposób, aby temu zaradzić. W pierwszej kolejności, należy cofnąć się do menu, uruchomić jeszcze raz Smart TV Samsung oraz zainstalować ponownie aplikację serwisu Netflix. Jeżeli ten sposób nie zadziała, warto w tym przypadku skontaktować się z przedstawicielem firmy Samsung, ponieważ dużym prawdopodobieństwem w takiej sytuacji będzie to, że wina czarnego ekranu podczas uruchamiania telewizora jest wadą techniczną produktu.

Jeżeli natomiast aplikacja zadziała, ale podczas próby odtwarzania filmu pojawia się czarny ekran, rozwiązania są całkiem inne. W takiej sytuacji należy cofnąć się do menu, uruchomić ponownie telewizor Smart Tv Samsung,  wylogować się z serwisu, uruchomić sieć internetową , podłączyć telewizor do modemu, a następnie przywrócić domyślne ustawienia i sprawdzić połączenie WiFi, zwiększając tym samym jego siłę. Ta czynność powinna zadziałać, jeżeli Netflix nie działa na TV Samsung, bądź Samsung Smart TV. Jeżeli dochodzi do przerwania seansu, podczas oglądania filmu, w takiej sytuacji sam nic nie zrobisz. Należy skontaktować się z obsługą klienta Netflix.

LG Smart TV – nie działają aplikacje

Jeżeli aplikacje nie działają na LG Smart TV, warto przeprowadzić reset telewizora. Jest to jedna z możliwych opcji, które mogą zaradzić na pojawiający się problem. W tym przypadku należy odłączyć telewizor od gniazda sieciowego, pozostawić go tak na około 20 minut, a następnie podłączyć LG Smart TV z powrotem. Jeżeli to rozwiązanie nie zadziałało, sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania. Jeżeli aktualizacja będzie dostępna, należy ją pobrać. Taką możliwość znajdziesz na pewno w ustawieniach swojego telewizora.

Reklama