Nie ma mnie na facebooku, a jestem dostępny – co jest przyczyną?

go jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messenger?

Facebook i Messenger to zdecydowanie jedne z czołowych aplikacji na świecie. Pozwalają na dzielenie się swoim życiem w internecie, na czerpanie nowych informacji na różne tematy, ale również komunikacji z grupą lub indywidualną osobą. Dziś zajmiemy się aplikacją Messenger, która jest kompatybilna z Facebookiem, czyli najprościej mówiąc – połączona. Te dwa media społecznościowe mają na siebie ogromny wpływ, ponieważ ludzie z którymi możemy pisać na Messengerze, to osoby, które mamy w znajomych na Facebooku. Messenger jest czołową aplikacją, która pozwala na komunikację. Użytkownicy mają możliwość pisania na czacie lub prowadzić wideorozmowy z grupą, bądź pojedynczymi osobami.

Sprawdź również – kim jest Josef Bratan?

Zdanie, które bardzo często pada z ust użytkowników to: “Nie ma mnie na Facebooku, a jestem dostępny”. Facebook i Messenger mają możliwość ukazania aktywności innym użytkownikom. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ możemy zobaczyć, czy dana osoba korzysta w wybranym momencie z social mediów. Czy jednak są to prawdziwe informacje? Zdanie “Nie ma mnie na Facebooku, a jestem dostępny” mówi o wszystkim. Dziś pokażemy Wam co jest przyczyną takich sytuacji oraz jak łatwo można ich uniknąć. Dodatkowo sprawdzimy, dlaczego jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messenger?

Dlaczego jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messenger?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jest to podstawowe pytanie użytkowników. Dlaczego jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messenger? Sytuacja nie wydaje się poważna oraz nie powinna przeszkadzać osobom, które jej doznały, jednak może ona przynieść wiele nieprzyjemnych skutków. Dostępność może wpływać najbardziej na wiadomości, które dostarczają nam znajomi. Jeżeli widzą, że jesteśmy dostępni, piszą do nas wiadomość. My jednak nie odpisujemy, ponieważ nie korzystamy wtedy z Internetu. Znajomy zaczyna uważać nas za osobę olewająca, która unika wiadomości i nie chce na nie odpowiedzieć. Aktywność może być zatem bardzo myląca dla innych użytkowników. Dziś już wiesz, że nie należy brać na poważnie tego, że ktoś nie odpisuje Ci, a jest dostępny. Dlaczego jest się cały czas dostępnym na Facebooku i Messengerze?

Od tego zależy tylko jedna rzecz. Obie aplikacje w połączeniu z Wi-Fi lub transferem danych pokazują dostępność użytkowników, gdyż aplikacje te są tłem. Nawet jeżeli uśpimy telefon, czy zgasimy wyświetlacz – problem nie zniknie. Aplikacje te wciąż pracują i przekazują odbiorcom nowe informacje i powiadomienia. Taki zresztą jest cel tych aplikacji. Jedynym rozwiązaniem na to, jest wylogowanie się z obu aplikacji, jednak skutkuje to tym, że nie będziemy na bieżąco z wiadomościami, które przysyła nam Facebook i Messenger. Teraz już wiesz, jak działa cały mechanizm tych aplikacji, i dlaczego jesteś cały czas dostępny na Facebooku i Messengerze. Poinformuj swoich znajomych, aby byli świadomi, że dostępność użytkownika ukazywana przez te portale, często mija się z prawdą.

Kiedy Messenger pokazuje aktywność?

W takim razie, kiedy Messenger pokazuje aktywność? Przejdźmy już typowo do tematu aktywności na Messengerze. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, to głównie w tej aplikacji może wystąpić problem z przekazywaniem nieprawdziwych informacji. Messenger generuje dymki czatu, w których możemy znaleźć profilowe lub zdjęcie grupy. Przy dymkach ukazuje się aktywność. Jeżeli obok zdjęcia wyświetla się zielona kropka, to znaczy że użytkownik jest dostępny. Dodatkowo Messenger na tyle rozbudował metodę sprawdzania obecności, że możemy zobaczyć dokładnie ile minut temu drugi użytkownik był aktywny. Jeżeli zależy Tobie na tym, aby całkiem zapobiec tym sytuacjom, należy wejść w ustawienia swojego profilu, klikając swój awatar.

Następnie należy odznaczyć opcję “informuj o swojej aktywności”. Wiążę się jednak to z tym, że nie tylko znajomi nie będą widzieć naszej aktywności, ale także my ich. Nie będziemy wiedzieli również, kiedy możemy napisać do drugiej osoby, tak, aby odczytała przekazaną wiadomość, jak najszybciej. Kiedy jednak Messenger pokazuje aktywność? Tak jak Wam wspominaliśmy u góry, zawsze. Często zdarza się, że nasza aktywność, co za tym idzie – aktywność wszystkich użytkowników, w tym naszych przyjaciół, nie jest zgodna z prawdą. Polecamy więc, jeżeli jest to dla Ciebie uciążliwe, zdecydować się na nie aktywacje “statusu aktywnego”. 

Reklama