Podpowiadamy jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu

jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu

Antena satelitarna jest to dobre rozwiązanie na uzyskanie i poszerzenie listy poszczególnych kanałów, gdyż niektóre z nich działają tylko i wyłącznie dzięki antenie satelitarnej. Antena satelitarna to urządzenie, które niezwykle dobrze sprawdza się podczas wakacji, pobytu na działce, czy nad jeziorem pod campingiem, najczęściej w miejscach, w których nie mamy dostępu do sieci kablowej. Wtedy będąc poza miejscem zamieszkania, możemy bezproblemowo korzystać z telewizji i cieszyć się nią, gdy nie trafimy na złą pogodę w trakcie naszego odpoczynku.

Sprawdź również – Nie ma mnie na Facebooku, a jestem dostępny, co robić?

W tym artykule poznasz, jakie występują rodzaje anten, podpowiemy również, którą najlepiej wybrać, a następnie sprawdzimy, jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu. Pamiętaj jednak, że artykuł ten ma charakter informacyjny. Jeżeli chodzi o dokładną instrukcję mocowania anteny, należy zapoznać się filmami instruktażowymi.

Rodzaje anten satelitarnych – którą wybrać?

W takim razie, jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu? Zamocowanie anteny satelitarnej zależy od jej rodzaju. Główną i najważniejszą zasadą, która tyczy się każdej z nich jest wyznaczenie prawidłowego miejsca, w którym antena satelitarna się znajdzie. Należy ustawić ją w kierunku satelity. Ustawienie talerza ma ogromny wpływ na to, ponieważ jej nieodpowiedni montaż nie przyniesie pożądanych efektów. Zanim więc zdecydujesz się na montowanie anteny satelitarnej, pamiętaj o wyznaczeniu odpowiedniej przestrzeni, która spełni wszelkie wymagania.

Zanim przejdziemy do punktu, w którym przedstawimy sposoby na ustawienie anteny satelitarnej m.in. za pomocą telefonu, musisz wiedzieć, jaką z nich wybrać. Najbardziej znanymi możliwościami są paraboliczne i offsetowe. Najczęściej nabywane są one do użytku domowego. Paraboliczne anteny tracą jednak swoją popularność, ponieważ jest to o wiele starszy model. Jest to spowodowane tym, że talerz jest bardzo głęboki, a konwertor przysłania dostęp do czaszy. Antena offsetowa charakteryzuje się dużym i płaskim talerzem, dlatego najlepiej ją wybrać w celach użytku domowego, na co dzień. Ma zwiększoną sprawność pobierania sygnału. Konwertor nie jest skierowany prosto na satelitę, jednak nie przysłania on czaszy, w porównaniu do anteny parabolicznej.

Kolejnym rodzajem jest antena panelowa, która wyglądem przypomina prostokątne pudełko, wyglądem przypominający router. Jest ona niezwykle prosta w montażu, a największą zaletą jest jej wielkość, ponieważ jest prawie wcale niewidoczna. Jest również bardzo dobrą opcją dla osób, które wynajmują mieszkanie i nie mają możliwości montażu anteny na stałe.

jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu

Najlepszą i najczęściej wybieraną opcją przez klientów jest antena offsetowa, która doskonale odbiera obraz i sygnał z satelity. W tym przypadku jej cena jest bardzo przystępna, w porównaniu do ceny za antenę paraboliczną. Jest to właściwy wybór w przypadku osób, które chcą zamontować antenę permanentnie. Jeżeli natomiast, tak jak wspomnieliśmy wyżej, wynajmujesz mieszkanie, czy potrzebujesz anteny w celach dorywczych, czy w trakcie wyjazdów, delegacji np. campingiem, warto wybrać antenę panelową. Montowanie i demontaż takiej anteny można przeprowadzić w szybki i prosty sposób. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu.

Jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu?

Internet oraz związana z nią technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, a telefon w tym przypadku staje się nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Wprowadzono tym samym możliwość zamontowania anteny satelitarnej za pomocą telefonu, jednak jak to zrobić? Istnieje wiele aplikacji, które nam na to pozwolą, najlepiej wybrać te darmowe, ponieważ nie obciąży nas to kolejnymi kosztami. Po zainstalowaniu podłączamy ją do tunera przez Wi-Fi, wpisujemy IP lub hasło tunera. Następnie ustawiamy telefon w kierunku południowym. Aplikacja powinna wyłapać sygnał SNR.

 Antenę ustawiamy w tę stronę, w którą sygnał jest najsilniejszy. Aplikacja może zaoszczędzić nasz czas, ponieważ po złapaniu sygnału wystarczy jedynie dostroić aplikacje i zająć się nachyleniem czaszy oraz konwertora. Taka czynność przyczyni się do tego, że otrzymamy możliwość na ustawienie wielu parametrów, które byłyby wymagane w przypadku stosowania innych sposobów na zamontowanie anteny satelitarnej. Ta metoda jest głównie skierowana dla osób, które bez problemu posługują się elektroniką, a opanowanie aplikacji nie sprawia im większych problemów.

Zachęcamy, aby wykorzystać tę metodę na ustawienie anteny satelitarnej za pomocą telefonu, ponieważ może być bardzo szybkim rozwiązaniem na złapanie sygnału i bezproblemowe oglądanie telewizji urozmaiconej o kolejne, nowe programy. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak zamontować antenę oraz, który rodzaj tego sprzętu będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Reklama