Obszerna lista Gothic 3 kody – złoto, broń, zbroje, przepisy

gothic 3 kody lista

Gothic 3 to ta część, która zamyka trylogię niezwykle popularnej gry wydaną przez studio Piranha Bytes.  Trzecia część jest najczęściej kojarzona z ostatnią dobrą odsłoną całego cyklu gier.  Oczywiście, wbrew powszechnej opinii Gothic 3 został wydany w 2003 roku i jak na tamte czasy, był to niezwykle skomplikowany oraz rozbudowany projekt. Na gracza czekało mnóstwo przygód, oczywiście sama gra pochłaniała na długie godziny, z kolei dodatkowym elementem, który pomagał nam podczas eksploracji tego olbrzymiego uniwersum były właśnie Gothic 3 kody.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

W świecie Gothic 3 kody, mogły w znaczący sposób przyczynić się do płynniejszej rozgrywki, tym samym w znaczący sposób usprawniały i upraszczały grę. W tym przypadku warto zaznajomić się z przydatnymi komendami na Gothic 3 kody na złoto czy na punkty nauki, które pomogą w przypadku pojawiających się trudności podczas kolejnych poziomów. W poniższym wpisie przygotowaliśmy obszerną listę Gothic 3 kody, wyjaśnimy również jak wpisywać i czy działają kody  do rozszerzenia Zmierzch Bogów.

Gothic 3 kody jak wpisywać/włączyć?

W takim jak wpisywać kody do gry Gothic 3?  Jeżeli chcesz aktywować kody do Gothic 3 to można to zrobić za pomocą dwóch, dość prostych metod. W tym przypadku, jeżeli mamy zamiar wpisać czy włączyć kody, wszystko zależy od tego jaka jest aktualna wersja gry. Posiadając wersję gry nowszą niż 1.7 to wystarczy wcisnąć klawisz tzw. tyldy (znak tyldy to charakterystyczna fala, która znajduje się pod „esc” i wygląda tak „~”). Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, wyświetli się konsola, w której należy wpisać „marvin”. W ten sposób aktywujemy Gothic 3 kody.

Sprawa wygląda całkiem inaczej, w przypadku wersji 1.7 lub starszych. W tym przypadku sprawa się komplikuje. Jeżeli chcemy aktywować do tych wersji Gothic 3 kody, to należy w pierwszej kolejności odnaleźć główny folder z grą Gothic, i wyszukać plik pod nazwą „Ini”. Jeżeli udało nam się go odnaleźć, w kolejnej części szukamy pliku „g3.ini”, należy otworzyć ten plik i znaleźć linijkę „Testmode=false”, oczywiście istnieje szybki sposób na to aby odnaleźć ten fragment, wystarczy wcisnąć kombinację „ctrl+f” i wpisać frazę.  W momencie, kiedy udało nam się dotrzeć do tego fragmentu zmieniamy ją na „Testmode=true”. W ten sposób wiesz już jak wpisywać/włączyć kody do Gothic 3. W dalszej części wpisu znajduje się lista Gothic 3 kody.

Gothic 3 kody lista

Tworzenie gier wbrew pozorom, to niezwykle czasochłonne, wymagające i trudne zajęcie.  Tak naprawdę stworzenie gry zajmuje nawet kilka lat, a nad takim projektem czuwa mnóstwo specjalistów oraz informatyków. Takie środki przekazu medialnego, zazwyczaj są różnorodne i bardziej skomplikowane niż wszystkie inne. W związku z tym,  nie powinno dziwić graczy to, że w zdecydowanej większości gier występują pewne niedociągnięcia. W takich grach najczęściej wymienia się takie błędy jak doczytywanie się tekstur, dziwne zachowania NPC, spadek fpsów, czy różne inne błędy. Wymienia się również takie gry, w których bugi występują na każdym kroku, zwłaszcza we wczesnej fazie gry, a niektóry z takich błędów przyczyniają się do utraty zapisuj gry czy nawet powodują blue-screena. Z takimi błędami zmagał się Gothic 3 zaraz po premierze, dlatego w tym przypadku kody do Gothic 3 ratowały grę.

gothic 3 kody lista

Raz na jakiś czas mogą pojawiać się takie błędy systemowe, gry takie jak Gothic 3, mimo że posiadały ogrom błędów czy bugów, zyskała olbrzymią popularność, w tym przypadku gracze przymykali na takie błędy oko czy na inne niedociągnięcia, po to aby móc zachwycać się tym co oferuje gra Gothic 3. Ta pozycja zachwyciła swoich fanów swoją grywalnością, grafiką jak na tamte czasy oraz całą historią.

gothic 3 kody lista

Przechodząc dalej, Gothic 3 kody udostępniają nam pewną przewagę nad czyhającym niebezpieczeństwem świata gry. Kody na złoto, na punkty nauki, na przedmioty i ekwipunek czy na stawanie się nieśmiertelnym, wszystko to ma wpływ na całą rozgrywkę. Poniżej znajduje się  lista Gothic 3 kody.

Gothic 3 kody na złoto

Seria Gothic zawsze charakteryzowała się swoim, niezwykle trudnym poziomem trudności. Oczywiście idąc na skróty wystarczyły kody na złoto, ale w jaki sposób można było, poza wpisaniem komendy, zdobyć złoto? W związku z tym przygotowaliśmy kilka metod na to, jak zdobyć złoto w Gothic 3. Oczywiście tak, jak w każdej innej grze, podstawową czynnością jest to, aby zbierać wszystko, co znajdziemy na swojej drodze, nawet to co wydaje się być mało wartościowe.  Dzięki temu, po uzbieraniu pewnej ilości takich przedmiotów, może się okazać w dalszej fazie rozgrywki Gothic 3, że będzie można takie mało wartościowe rzeczy, przekształcić w coś wartościowego i zamienić to u handlarza na złoto.

Odpowiedni plan to również klucz do sukcesu i sposób na zaoszczędzenie złota, w tym przypadku warto od początku wiedzieć jakie umiejętności chce się rozwijać, ponieważ rozwijanie niepotrzebnych umiejętności to strata złota. W Gothic 3 poza kodami na złoto, można również próbować swoich sił jako uliczny kieszonkowiec.  W tym przypadku rozwijając tę umiejętność, istnieje szansa na udany łup, która przyniesie dużą ilość złota.

Gothic 3 kod na punkty nauki

System rozwijania umiejętności Bezimiennego i punkty nauki przyznawane po każdym zdobytym poziomie to nowość jaką wprowadził Piranha Bytes w serii Gothic. Oczywiście możesz szybko tworzyć nieśmiertelnego bohatera korzystając z Gothic 3 kody na punkty nauki, jednak jeżeli preferujesz grę bez takich wspomagaczy to Gothic 3 oferuje szereg możliwości, tym samym Ty jako gracz, sam decydujesz w co chcesz inwestować punkty nauki i w jakim kierunku chcesz rozwijać swoją postać. Na początku rozgrywki zaczynasz od zera, możesz zasadniczo stworzyć cztery typy.

gothic 3 kody lista

Pierwszą z nich jest najpopularniejsza klasa, czyli wojownik, w tym przypadku warto inwestować punkty nauki w siłę oraz wytrzymałość. Ta klasa posługuje się bronią jednoręczną i dwu. Ta klasa jest rekomendowana dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Gothic 3 bez kodów. Łucznik to klasa, które charakteryzuje się walką na odległość, jej główną bronią są łuki oraz kusze. Wybierając tę klasę należy punkty nauki inwestować przede wszystkim w zręczność i szybkość. Warto również rozwijać umiejętność skradania się. Mag posiada zaklęcia bojowe i przynależy do odpowiednich kręgów magicznych. W Gothic 3 jest to najtrudniejsza klasa, dlatego dużo osób wykorzystuje kody na punkty nauki by szybko rozwijać swoją postać. W tym przypadku warto inwestować w manę i naukę magicznych kręgów. Wyróżnia się również klasę mieszańca, czyli bohater, które para się każdą umiejętnością po trochu.

Bez względu na to jaką klasę wybierzesz w Gothic 3 możesz skorzystać z kodów na punkty nauki, jednak pamiętaj, że gra bez kodów jest o wiele przyjemniejsza, bowiem aby zdobyć punkty nauki musisz się trochę napracować. Przede wszystkim musisz eksplorować cały świat, zbaczać z głównych ścieżek, w celu zdobywania doświadczenia i rozwijania kolejnych umiejętności. Oczywiście taka gra jest warta świeczki, choć czasami bywa irytująca, mimo wszystko przynosi satysfakcję, kiedy osiągnie się wysoki poziom, bez wspomagaczy w postaci kodów.

Gothic 3 Zmierzch Bogów kody

Fabularnie edycja rozszerzona Gothic 3 Zmierzch Bogów, jest pewnego rodzaju pomostem pomiędzy trzecią częścią a Arcania. Czym jest Zmierzch Bogów? Cała rozgrywka toczy się po dwóch latach od wydarzeń, które miały miejsce w podstawowej wersji Gothic 3. Przechodząc do dodatku, kontynent Myrtana została rozwarstwiona na cztery różne części. Przede wszystkim MPC włada twierdzą paladynów czyli Gothą. Thorus, niegdyś najemnik, teraz władca Trelis, który sprzymierzył się z orkami. Lee zajmuje całą wschodnią część kontynentu, włada również stolicą – Vengardem. Z kolei bliźniacy Anog i Inog wycofali się z konfliktu i władają Silden i Geldern. Gothic 3 Zmierzch Bogów to przede wszystkim walka pomiędzy MPC a Thorusem. Zadaniem gracza jest ponownie zjednoczyć cały kontynent. Przed rozpoczęciem rozgrywki często pada pytanie o to, czy w Gothic 3 Zmierzch Bogów kody działają?

gothic 3 kody lista

Tak jak w przypadku podstawowej wersji kody do edycji rozszerzonej Zmierzch Bogów działają, w takim razie jak wpisać je i aktywować? Należy zacząć w pierwszej kolejności od znalezienia pliku „ge3.ini” w folderze „ForsakenGods.ini”. Otwierając plik należy odnaleźć linijkę „Testmode=false” i dokonać zmiany na „Testmode=true”. W tym przypadku kody aktywujemy analogicznie jak w wersji podstawowej. Ogólnie do edycji rozszerzonej kody są takie same jak do zwykłej wersji Gothic 3.

Reklama