Wiedźmin 3 – poziomy trudności, czym się różnią?

wiedźmin 3 poziomy trudności

Poziomy trudności czy skomplikowania to uniwersalny element każdej gry. Twórcy w tym przypadku najczęściej udostępniają swoim graczom wybór, spośród kilku dostępnych wariantów i poziomów trudności, oczywiście gracz wybiera według osobistych preferencji. Każdy z nas zetknął się z trzema standardowymi opcjami, czyli łatwy, średni i trudny. Poziomy mogą się różnić od siebie, w tym przypadku dobrym przykładem jest Doom 2, który oferuje wykraczającą poza skalę poziom „Nightmare”. Takie poziomy trudności są zależne i wpływają na to ile punktów życia posiada bohater gry, siłę i wytrzymałość przeciwników.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Te najwyższe ustawienia poziomów trudności są skierowane dla tych hardcorowych graczy. W wielu grach wyróżnia się również specjalne poziomy trudności, np.: „Fabularny” i są one skierowane głównie do tych graczy, którzy cenią sam wątek fabularny Z kolei w innych pozycjach znajdują się postępujące wraz z rozgrywką poziomy trudności, w ten sposób można dopasować się do stopnia zaawansowania gracza. W dalszej części wpisu, opisze wszystkie poziomy trudności występujące w Wiedźmin 3.

Wiedźmin 3 – poziomy trudności

W takim razie jakie poziomy trudności oferuje gra Wiedźmin 3? W tej grze wymienia się cztery różne poziomy trudności i skomplikowania. Wszystkie poziomy wyróżnia inne doświadczenie w grze.. W dalszej części wpisu sprawdzimy dokładnie poszczególne fazy. Poziom rozgrywki najlepiej wybierać na samym początku gry, oczywiście istnieje możliwość zmiany poziomy trudności nawet w trakcie zażartej walki. Oczywiście pamiętaj o tym, że kiedy zmienia się poziom, automatycznie zamyka nam się możliwość uzyskania i zdobycia najlepszych trofeów i osiągnięć w grze. W takim razie przejdźmy do omawiania poziomów.

·        Po prostu opowieść. Jest to pierwszy i najłatwiejszy poziom trudności w Wiedźmin 3. Aktywując ten stopień wrogowie będą mieli najniższe z możliwych statystyki wytrzymałość i zadawania obrażeń. W ten sposób przeciwnicy są niezwykle podatni na zadawane przez nas ciosy. Wybierając ten stopień, gra staje się bardzo łatwa i przyjemna, w ten sposób można skupić się na bezstresowej eksploracji i wykonywaniu wszystkich misji. Rekomendujemy na tym poziomie trudności dezaktywować wszystkie elementy interfejsu z poziomu opcji po to, aby w pełni nacieszyć się rozgrywką.

·        Miecz i opowieść. Jest to trudni stopień trudności w Wiedźmin 3. Jest to domyślny stopień, który jest rekomendowany przez Twórców. Tutaj znajdziesz balans i równowagę dla graczy, którzy lubią w niewielkim stopniu wyzwania w walce. Decydując się na ten poziom, podczas medytacji odnawiają się całkowicie punkty życia. W porównaniu do poprzedniego poziomu, Miecz i opowieść powoduje to, że przeciwnicy mają możliwość wyprowadzania kontrataków i stosują specjalne, magiczne efekty.

·        Krew, pot i łzy. Jest to trzeci poziom trudności w Wiedźmin 3. Tutaj kluczową kwestią jest to, że podczas medytacji nie odnawiają się punkty życia, dlatego pojawia się problem w tym temacie. Dodatkowo wszyscy wrogowie mają podwyższoną ilość życia i wytrzymałości, jednak nie zadają więcej obrażeń. Bossowie z wątku fabularnego mają możliwość używania specjalnych umiejętności, w ten sposób otrzymujemy trudniejsze wyzwania. Te poziom trudności jest rekomendowany dla tych wymagających i bardziej doświadczonych graczy . Tutaj trzeba już odpowiednio się przygotować do każdej walki, dodatkowo należy zapoznać się z bestiariuszem, aby móc efektywniej pokonywać przeciwników.

·        Droga ku zagładzie. Jest to czwarty w Wiedźmin 3 poziom trudności. Najwyższy stopień i najtrudniejszy. Rekomendowany tylko dla niezwykle zaawansowanych graczy, którzy znają grę od podszewki i wszystkie słabe strony wrogów. Tak jak w przypadku „Krew, pot i łzy” medytacja nie odnawia punktów życia. W tym poziomie należy podchodzić do każdego aspektu gry, tworzy olbrzymią ilość mikstur, znać potwory i wiedzieć jak z nimi walczyć, dobierać do każdego z nich odpowiednie uzbrojenie, używać mikstur i znaków. Bez tego nawet nie ma co decydować się na ten poziom rozgrywki.

Reklama