Od ilu lat można pracować w Glovo? Sprawdzamy wymagania wiekowe

Od ilu lat można pracować w Glovo Sprawdzamy wymagania wiekowe (1)

To, ile podniosła się jakość i wygoda życia przez ostatnie kilkadziesiąt lat, wydaje się być niemal niemożliwe. Jesteśmy teraz przyzwyczajeni do usług i udogodnień, które nawet nie śniły się ludziom zaledwie kilka pokoleń starszym od nas. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najbardziej rewolucyjnych wynalazków w historii jest Internet, a to, jakie niesie za sobą pomoce i udogodnienia, jest nieocenione. Nawet czynności, które proste były jeszcze przed powstaniem Internetu, są teraz o wiele łatwiejsze, szybsze i często wymagają od nas o wiele mniej pracy i zaangażowania. Jednym z biznesów, które bardzo zyskały na rozwoju sieci, jest przemysł restauracyjny, zwłaszcza kiedy mowa o restauracjach, które oferują dostawy żywności do domów. 

Sprawdź również – od ilu lat można pracować w Uber Eats?

Podobną drogą poszły niektóre sklepy, dlatego konieczne stało się to, by powstały odpowiednie firmy kurierskie, które szybko i sprawnie dostarczą nam nasze zamówienia. Na ten moment, w biznesie działa wiele firm o takich właśnie funkcjach, a niektóre z nich stały się prawdziwymi gigantami i zatrudniają dziesiątki, bądź też setki tysięcy pracowników. Rozwożenie zamówień, czy to z restauracji czy z marketów, jest bardzo popularną pracą, zwłaszcza w większych miastach, gdzie ten przemysł działa bardzo sprawnie, a ilość dostępnych stanowisk nigdy się nie zmniejsza. Rozwozić możemy w jaki sposób tylko zapragniemy; możemy robić to samochodami, motocyklami, rowerami, czy też nawet hulajnogami i nie musimy się martwić, że zabraknie dla nas zleceń. Jedną z największych firm, które rozwożą zamówienia, jest Glovo. Jest to firma popularna zarówno wśród osób korzystających z takich usług, jak i wśród ludzi, którzy szukają pracy w tej branży. Jednymi z najczęściej zadawanych pytań, które dotyczą pracy w tej firmie, jest to, ile trzeba mieć lat, by móc pracować w Glovo oraz czy trzeba mieć skończonych 18 lat. W Internecie nietrudno jest znaleźć informacje na ten temat, warto się im więc przyjrzeć.

Glovo – co to za firma?

To, czym jest Glovo i co to za firma, to jedne z najczęściej zadawanych pytań, które dotyczą tego podmiotu. Glovo to firma, która została założona w hiszpańskiej Barcelonie, w 2015 roku. Zajmuje się ona tzw. szybkim handlem, a jej usługi to przede wszystkim zakup, odbiór i dostarczenie zamówionych przez nas produktów, czy to ze sklepów, czy to z restauracji. To, czym jest Glovo i co to za firma, definiuje głównie fakt, że to korzystania z jej usług potrzebna jest nam aplikacja mobilna, co dla wielu jest z pewnością największą jej zaletą. To właśnie w aplikacji zamawiamy nasze produkty oraz poznajemy wszystkie szczegółowe informacje na temat ich dostawy.

Od ilu lat można pracować w Glovo Sprawdzamy wymagania wiekowe (1)

Czy można pracować w Glovo bez 18?

 To, czy można pracować w Glovo bez 18 lat, jest bardzo ważnym aspektem, zwłaszcza dla osób młodszych, które poszukują dobrej, zazwyczaj sezonowej pracy. Niewiele firm chętnie zatrudnia osoby niepełnoletnie, toteż liczba stanowisk dla nich jest bardzo ograniczona i często próbują one swoich sił w coraz to nowszych zawodach. Niestety, odpowiedź na to czy można pracować w Glovo bez 18 lat, nie zadowoli zbyt wielu czytelników tego artykułu. Jeżeli chcemy pracować w Glovo, musimy być pełnoletni, ponieważ praca ta wiąże się z pewnymi czynnościami, które nieodpowiednie są dla osób poniżej 18 roku życia. Wiele osób mogłoby się kłócić o to, że do pracy w tego typu firmie kurierskiej niepotrzebne jest prawo jazdy, ponieważ zamówienia można rozwozić również rowerem, lub po prostu roznosić na nogach. Niestety, problem tkwi w czymś zupełnie innym. Klienci tej aplikacji mają możliwość, by zamawiać produkty tylko dla osób powyżej 18 roku życia, w tym produkty alkoholowe i wyroby tytoniowe, które nie mogą być ani kupione, ani to dostarczone przez osoby poniżej tego wieku, jako że zabrania tego polskie prawo.

Ile lat trzeba mieć na to, by można było pracować w Glovo?

 To, ile lat trzeba mieć na to, by można było pracować w Glovo, jest kluczowym aspektem, jeżeli planujemy spróbować swoich sił w tej branży. Wielu kurierów tej firmy rozwozi swoje zamówienia za pomocą samochodów, jednak jest o wiele więcej opcji, które nie wymagają od nas prawa jazdy, byśmy mogli je realizować. Spora część pracowników Glovo korzysta z rowerów, czy też skuterów, a nawet elektrycznych hulajnóg, do których nie potrzeba żadnych uprawnień. Sprawia to, że wydaje nam się, że jest to praca, która powinna być dostępna dla każdego, bez względu na wiek. Niestety, sedno problemu nie tkwi w tym, w jaki sposób rozwozimy zamówienia, a w tym, co takie zamówienia mogą w sobie zawierać. Glovo oferuje opcje, dzięki którym możemy zamawiać towary dostępne tylko dla osób powyżej 18 roku życia, a towary te kupują ci sami kurierzy, którzy je nam potem dostarczają, tak więc zatrudnienie osoby niepełnoletniej może być nielegalne. Pojawia się więc pytanie, ile lat trzeba mieć na to, by można było pracować w Glovo. Odpowiedź na to jest prosta, a mianowicie potrzebujemy być pełnoletni, czyli mieć ukończone 18 lat.

Reklama