Poradnik – jak zrobić siodło w Minecraft? Sprawdź!

Jak zrobić siodło w Minecraft?

Przede wszystkim Minecraft od jedenastu lat podbija serca graczy na całym globie ziemskim. To co znajdziecie w tej grze, to niezwykle rozwinięty proces tworzenia różnych przedmiotów, nieograniczone możliwości polegające na swobodnym przemieszczaniu się, czy też wypełnianiu i realizowaniu swoich niebanalnych pomysłów. Cały ten unikalny, kwadratowy świat oferuje niezliczoną ilość możliwości, które porywa miliony graczy. Oczywiście poza budowaniem Minecraft kładzie duży nacisk na RPG, czyli na rozgrywce polegające na wcielaniu się w bohatera i jednocześnie przeżywania wyjątkowych przygód. W związku z tym Twój bohater może zająć się nie tylko Tworzeniem różnych budowli, ale i również polować i oswajać dzikie zwierzęta. Do tego wszystkie przydaje się niezwykle cenny przedmiot – siodło. W związku z tym pojawia się pytania, jak zrobić siodło w Minecrafcie?

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Jeżeli zależy Tobie na tym, aby panować nad światem Minecraft, wszystkie zwierzęta i fauna powinna być Tobie posłuszna, oczywiście zdarzają się sytuację, w których zwierzęta stawiają opór, w ten sposób potrzebne siodło. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy poradnik, jak zrobić siodło w Minecraft.

Jak zrobić siodło w Minecraft?

W takim razie, jak zrobić tarcze i siodło w Minecraft? W tej grze, do jazdy na dzikich zwierzętach potrzebujesz właśnie siodła, oczywiście w Minecraft nie istnieje żadna receptura, ani przepis, na to jak zrobić siodło. W tym przypadku cała zabawa polega na tym, aby samemu odnaleźć siodło podczas eksploracji lochów , dungeonów, czy też pozyskać przedmiot z pokonanych wrogów.

Przede wszystkim największa szansa na zdobycie siodła w Minecraft jest w lochach, w posiadłościach Netheru, czy też w piramidach, w dalszej części wpisu, jak zrobić siodło w Minecraft przedstawimy dokładne dane i szanse na loot. Dodatkowo siodło pomogą nam zrobić osadnicy w napotkanych wioskach, czy też kupić od nich. Najczęściej takie NPC rozpoznamy po białym ubiorze. Oczywiście będąc w takiej wiosce, warto przeszukać wszystkie dostępne skrzynki, być może znajdziesz w niej siodło do Minecraft. Inna opcją jest wyłowienie siodła z rzeki. Z kolei Dewastatorzy to przeciwnicy, którzy zajmują się najazdami na wioski, to właśnie ten rodzaj moba ma przy sobie siodło.

Oczywiście tak, jak już wcześniej odpowiedzieliśmy na to, jak zrobić siodło w Minecraft, możemy zająć się poszukiwaniami tego przedmiotu w różnych lokalizacjach . Poniżej znajduje się szczegółowa rozpiska, gdzie można dokładnie znaleźć siodło w Minecraft, dodatkowo jakie istnieją szanse na loot siodła ze skrzynki:

·        Lochy – około 30% szansy.

·        W twierdzach warownych – około 3% szansy.

·        W fortecach Netheru – około 36% szansy.

·        W piramidach – około 24% szansy.

·        W miasteczkach Endu –około 14% szansy.

·        W kuźniach rzemieślniczych – około 17% szansy.

·        W świątyniach – około 16% szansy.

Poza wyżej wymienionymi sposobami na to, jak zrobić siodło w Minecraft, istnieje inna metoda. Na mapie możemy się natknąć na stwory – Magmołazy, często zdarzają się sytuacje, że te stwory posiadają na swoim grzbiecie siodło, dodatkowo po pokonaniu takiego stwora, można zdobyć to siodło.

Jak się robi siodło w Minecrafcie?

Poza odpowiedzią na pytanie, jak się robi siodło w Minecrafcie, warto sprawdzić do czego tak naprawdę się ono przyda. Przede wszystkim siodło jest niezbędnym przedmiotem, do ujeżdżania dzikich zwierząt. Wyróżnia się kilka z nich m.in. konie, świnie, muły, osły, Magmołązy. Należy pamiętać o tym, że w momencie, gdy założymy siodło na świnię i Magmołaza, nie będzie można już jej zdjąć, warto pamiętać o tym w trakcie zakładania. Istotną kwestią podczas ujeżdżania świni jest to, że musimy mieć przy sobie marchewkę na kiju, w ten sposób mamy możliwość sterowania zwierzętami siedząc na siodle w Minecraft. Dość podobnie wygląda to u stwora Magmołaza, choć tutaj należy mieć spaczony grzyb na patyku. W przypadku koni, jak się to robi? Oczywiście u koni istnieje możliwość ściągania i zakładania w dowolnym momencie, oczywiście przed tym należy oswoić zwierzę, to samo tyczy się osłów i mułów.

Jak zrobić siodło w Minecraft

Przede wszystkim siodło w znaczny sposób ułatwia rozgrywkę w Minecraft, dzięki temu można to wykorzystać w trakcie pokonywania olbrzymi odległości zimowych w Minecraft. Istnieje pewien błąd tego, jak zrobić siodło w Minecraft. Błąd ten polega na tym, że dolna część zbroi, dokładnie nogawice, nie są widoczne w trakcie jazdy świnką, w ten sposób gracz nie traci tego przedmiotu, a po skończonej jeździe są ponownie dostępne. Czy istnieje jakiś inny sposób na to jak zrobić siodło w Minecraft? Niestety nie ma innego sposobu. Pamiętaj o tym, że siodła nie można grupować w ekwipunku. Dodatkowo nie ma również możliwości farbowania siodła. Siodło ma uniwersalny kolor – jasnobrązowy. Mamy nadzieję, że powyższy poradnik i odpowiedzi na pytanie jak zrobić siodło w Minecraft ułatwią Tobie rozgrywkę.

Reklama