Programy do wystawiania faktur – opinie na forum, darmowy program do wystawiania korekt

Programy do wystawiania faktur - opinie na forum, darmowy program do wystawiania korekt

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą na pewno wiesz, iż ostatnie na co możesz sobie pozwolić to bałagan w papierach. Jeżeli nie zatrudniasz specjalisty czyli księgowego lub nie masz działu w firmie poświęconego księgowości, musisz polegać na profesjonalnych programach do fakturowania, dzięki którym unikniesz stresu spowodowanego częstymi błędami w rachunkowymi i ogólnym chaosem związanym z wystawianiem faktur. 

W poniższym zestawieniu przedstawimy programy do wystawianie faktur idealne dla mniejszych i większych przedsiębiorców. Przedstawimy darmowe programy do wystawiania faktur, a także ich korekt. Wskażemy, które programy są darmowe, a za które przyjdzie przedsiębiorcy zapłacić. Zapraszamy więc do lektury i przechodzimy do prezentacji tematu. 

Programy do wystawiania faktur 

Polski ustawodawca uregulował obowiązek fakturowania, jak i jego zasady w art. 106a – 108 Ustawy o podatku od towarów i usług. Przepisy tej ustawy nakładają na przedsiębiorcę dokonującego sprzedaży z innym podmiotem obowiązek wystawienia dokumentu – faktury. Prawodawca nie pozostawił żadnych złudzeń, obowiązek ten spoczywa na sprzedawcy, nie nabywcy, zatem ten drugi nie musi martwić się o negatywne konsekwencje zaniedbania temu obowiązkowi. Proces fakturowania jest zatem dla wystawiającego bardzo ważny, a nawet doniosły. Podpisana faktura jest przecież dowodem na fakt który opisuje, co do tożsamości przedmiotu, jak i jego ceny. 

Korzystając z profesjonalnych programów dedykowanych fakturowaniu możemy spać spokojnie, gdyż są one zbudowane tak, aby ułatwić ten proces, a także są dostosowane do wszelkich zaleceń oraz regulacji. Odpowiednie funkcje programów wskażą przedsiębiorcy czy i gdzie popełnił błąd, a także zaproponują aktualne wzory sprzedażowe. Dzięki takim, a także innym funkcjom przedsiębiorcy pozostaje jedynie wprowadzenie danych i zaakceptowanie efektu. Poniżej przedstawiamy nasze zestawienie.  

Darmowy program do wystawiania faktur – opinie forum

W takim razie, co wskazują pojawiające się opinie na forum o darmowych programach do wystawiania faktur? Jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych stron do profesjonalnego fakturowania jest FakturaXL. Jest to kompleksowy program w polskim języku, który został skonstruowany do użytku zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorców. Do wyboru mamy kilka dedykowanych wersji, w zależności od ilości generowanych faktur. Dodatkowo, możemy zaznaczyć czy interesuje nas obsługa magazynu. 

Wiele opinii na forum wskazuje, że FakturaXL ma zarówno płatne, jak i darmową wersję. Darmowa wersja umożliwia utworzenie 10 dokumentów na miesiąc. Pakiet płatny gwarantuje nielimitowaną ilość faktur, korzystając z 32 rodzajów dokumentów. Istnieje również pakiet pełny + magazyn, który pozwala nam na korzystanie z większej ilości rodzajów dokumentów. Każda z wersji FakturaXL pozwala przedsiębiorcy na wstawienie własnego logo firmy w pliku, generowanie faktur w dziewięciu językach i walutach obcych, jak również zapis w formacie PDF, wydruk i wysłanie ich na e-mail użytkownika.

Program do wystawiania faktur zaliczkowych za darmo

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest też darmowa strona internetowa Faktura VAT, czyli program dedykowany przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców. Co wyróżnia stroną Faktura Vat to fakt, że nie musimy zakładać nawet konta, aby móc generować dokumenty. System umożliwia dodatkowo inne podstawowe funkcje. Możemy również zarejestrować się i zalogować, aby zapisywać i edytować pliki, uzupełniać naszą bazę klientów, produktów, jak i zlecać raporty oraz wysyłać powyższe dokumenty mailem. 

Nowinką na rynku jest bez wątpienia Chmura Faktur  czyli nowoczesne urządzenie zaprojektowane przez przez Bank Pekao. Chmura powstała z dedykacją dla przedsiębiorców prowadzących małe i średnie firmy. Platforma elektronicznej wymiany faktur pomiędzy firmami pełni takie zadania jak zapewnienie bezpiecznego środowiska do przekazywania dokumentów bez ograniczeń i bez konieczności drukowania plików. Chmura i system w jakim funkcjonuje, pozwala automatycznie rozpoznawać kontrahentów i to, czy są płatnikami VAT. Dzięki Chmurze możemy też monitorować koszty i przychody, nasze rozliczenia z fiskusem. 

Darmowy program do wystawiania korekt faktur

Ostatnim z rozwiązań, które przedstawimy w tym artykule jest program szybkafaktura.pl. Jest to program dostępny w każdej przeglądarce internetowej, a także posiada aplikację mobilną. Producent chwali się, iż program umożliwia szybkie wystawianie faktur nawet w 21 sekund. Tak wygenerowany dokument możemy pobrać na dysk lub wysłać mailowo bezpośrednio do kontrahenta. 

Co odróżnia ten program od innych jest funkcja monitorowania płatności, dzięki czemu użytkownik może oznaczać faktury które zostały już opłacone, jak również generować ponaglenia dla klientów którzy opóźniają się z płatnością. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która zadba o przejrzystość i rzetelność prowadzonych interesów. 

Reklama