W obecnych czasach do jednych z nielicznych sposobów na to, aby ożywić każde spotkanie towarzyskie odbywające się w domu, czy w mieszkaniu jest zaproponowanie grę w pytania czy wyzwanie. Tego rodzaju aktywność nie wymaga od nas zbyt wielu rzeczy, nie potrzebujemy zasilania elektrycznego, a po prostu do tej gry wystarczy nam zestaw wcześniej przygotowanych pytań, czy chociażby plansza i z góry określone przez na reguły i zasady gry. My w dzisiejszym wpisie sprawdzimy dokładnie, jak wygląda gra prawda czy wyzwanie 18, a następnie przygotowaliśmy z tej okazji obszerny zestaw pytań, które warto zastosować w tej grze.
Sprawdź również – wyzwania do butelki
Zanim w ogóle przejdziemy do omówienia tej kwestii, warto słów kilka poświęcić na omówienie tego, czym dokładnie jest gra prawda czy wyzwanie, na czym polega, dlaczego jest od +18 i jak konstruować pytania do tej gry. Przede wszystkim prawda czy wyzwanie to niezwykle ciekawa i wciągająca gra, która z pewnością spełni preferencje nawet tej najbardziej wymagającej osoby. Oczywiście prawda czy wyzwanie nie ma z góry określonego progu wiekowego, jednak w przypadku tych bardziej pikantnych pytań, warto ustalić limit wiekowy 18 lat.
Przygotowując się do gry w prawda czy wyzwanie, to warto wiedzieć o tym, że nie potrzebujemy do jej realizacji zbyt wielu akcesoriów. Wystarczy w tym celu przygotować dość obszerny zestaw pytań, najlepiej, aby takie pytania były umieszczone na osobnych kartkach. Dodatkowo gra w prawda czy wyzwanie, nie ma również z góry określonych reguł. Można tutaj tak właściwie samemu stworzyć regulamin oraz na tej podstawie określić z góry założone zasady. Wiele osób ceni sobie grę w pytania czy wyzwanie, ponieważ jest to idealna okazja do tego, aby zadać nie tylko śmieszne, mocne i trudne pytanie, ale i również pojawia się możliwość na zadanie przykładowych osobistych pytań. Z pewnością zastanawiasz się nad tym, jakie mogłyby być to pytania? W poniższej treści postanowiliśmy przygotować obszerny zestaw pytań do gry w pytania czy wyzwanie.
Zanim przejdziemy do omówienia szerszej kwestii związanej z tą, jakże niesamowitą grą, warto przyznać to, że jest to gra, w której pojawia się możliwość na to, aby poznać swoją przyjaciółkę, przyjaciela, kolegę, czy dziewczynę jeszcze bliżej. Być może grając w pytania czy wyzwanie odkryjemy pewne skrywane przez te osoby sekrety? Kto wie, to już wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie poprowadzona gra. Zatem zapraszamy do dalszej części wpisu, w którym wyjawimy Wam dokładnie, na czym polega gra w pytania czy wyzwanie, dlaczego jest niekiedy od 18 lat, a następnie przygotowaliśmy z tej okazji TOP100 przykładowe śmieszne i trudne pytania.
Prawda czy wyzwanie – pytania
W takim razie, jak powinny być skonstruowane pytania do gry w prawda czy wyzwanie? Przede wszystkim zasady gry prawda czy wyzwanie są dziecinnie proste. Tak naprawdę to od nas wszystko zależy, czy chcemy aby w grze prawda czy wyzwanie uczestniczyło 2, 4, czy nawet 8 graczy. W rzeczywistości ilość osób nie gra tutaj znaczenia. Choć na własnym przykładzie zdążyliśmy poznać kwestię związaną z tym, że im więcej uczestników gry prawda czy wyzwanie, tym staje się ona znacznie ciekawsza.
Z drugiej strony w przypadku niewielkiej, lecz zaufanej grupy, wszystko przyczynia się do tego, że gra staje się o wiele bardziej intymna, niż w przypadku gry w większej liczbie osób. W ten sposób można nie tylko zadawać pytania osobiste, ale i również te +18, natomiast wszystko to kieruje do zdecydowanie ciekawszej gry.
Jak zacząć grę w pytanie czy wyzwanie, jak dobierać pytania? Czy warto korzystać również przykładowych pytań? W pierwszej kolejności gra rozpoczyna się w momencie w którym wszyscy jednogłośnie podejmą decyzję o tym, kto ma zacząć. Osoba zaczynająca grę w pytanie czy wyzwanie dobiera z dostępnej puli wyzwanie, albo pytanie.
W przypadku wyzwania, jego treść jest wymyślona wspólnie przez resztę ekipy, lub indywidualnie przez jednego gracza. W momencie, w którym poprzednia osoba odpowie na zadane pytanie, albo wykona właściwie wyzwanie, kolejny uczestnik zadaje kluczowe pytanie:
- Prawda czy wyzwanie?
W ten sposób gra toczy się dalej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cała grupa zadecydowała o tym, w jakiej kolejności ma toczyć się gra. Aby ułatwić wszystkim zadanie, przygotowaliśmy przykładowe pytania i wyzwania, które umieszczamy w poniższej treści:
Pytania:
1. Czy lubisz swoich rodziców?
2. Czy lubisz swoją siostrę?
3. W kim podkochiwałeś się w szkole średniej?
4. Czy zrobiłbyś coś mocnego za 100 złotych?
5. Czy lubisz swoją babcię?
6. O czym teraz myślisz?
7. Jak rozwiązałbyś zagadkę Polucciego?
8. Co sądzisz o PIS?
9. Co sądzisz o obecnej sytuacji na bliskim wschodzie?
10. Poszedłbyś do wojska?
11. Ktoś kiedykolwiek złamał Ci serce?
12. O czym marzysz teraz?
13. Wolisz pizzę czy hamburgera?
14. Cola czy Pepsi?
15. KFC czy McDonald?
Wyzwania:
1. Zjedz hamburgera w 10 sekund.
2. Wypij 200ml Coca Coli w 10 sekund.
3. Dotknij językiem nosa, masz na to 10 sekund.
4. Wymień 5 ras psów w 10 sekund.
5. Wymień 5 gatunków roślin w 10 sekund.
6. Zrób 10 pompek w 20 sekund.
7. Zrób 15 przysiadów w 20 sekund.
8. Wymień 5 państw w 10 sekund.
9. Wymień 5 imion żeńskich w 10 sekund.
10. Wymień 5 imion męskich w 10 sekund.
Wskazane wyżej pytania być może wskażą Wam, jaka jest druga osoba i jakie ma preferencje. Oczywiście są to jedynie przykładowe pytania, a cała treść ma na celu wskazanie Wam tego, w jaki sposób układać pytania, czy wyzwania. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy zestaw gotowych pytań i wyzwań, tym razem +18.
Pytanie czy wyzwanie +18
W takim razie przechodzimy do bardziej osobistych i pikantniejszych pytań +18, które wykorzystuje się w grze pytanie czy wyzwanie. Oczywiście nie każdy ma chęć na to, aby odpowiadać na takie mocne pytania, w związku z tym należy przed rozpoczęciem gry pytanie czy wyzwanie +18 poinformować wszystkich uczestników o takich zasadach i o tym, że mogą się w grze pojawić dość trudne, mocne i osobiste pytania. W przypadku, gdy każdy wyraził chęć do gry, możemy kontynuować zabawę.
Z pewnością przed przystąpieniem do zabawy, większość osób zastanawia się nad tym, czy osoba, której ma zadać pytanie, czy wyzwanie ma pewnego rodzaju sekrety, których wyjawić nie chce. W związku z tym pytanie czy wyzwanie +18 pozwoli na odsłonięcie kart drugiej osoby, zatem przechodząc do sedna, poniżej zamieszczamy przykładowe pytania czy wyzwania do gry +18.
1. Co lubisz w trakcie odbywania stosunku?
2. Czy ktokolwiek przyłapał Ciebie podczas zaspokajania potrzeb?
3. Kiedy ostatni raz wykonywałeś stosunek?
4. Czy zdradziłeś kiedyś swoją dziewczynę/chłopaka?
5. Co Cię najbardziej kręci w kobietach?
6. Co Cię najbardziej kręci w mężczyznach?
7. Jaka jest Twoja ulubiona pozycja?
8. Na co w pierwszej kolejności zwracasz uwagę w kobietach?
9. Czy rozmiar ma dla Ciebie znaczenie
10. Czy mówisz swojej partnerce „Kocham Cię”?
Na tym właśnie polega ta niezwykle wciągająca gra w pytanie czy wyzwanie. W ten sposób możemy w dość osobliwy sposób poznać drugą osobę, przyjaciela, przyjaciółkę, czy chociażby drugą połówkę. Oczywiście w trakcie tej gry należy dość mocno uważać na zadawane pytania czy nawet wyzwanie, ponieważ możemy urazić takim pytanie drugą osobę.
Prawda czy wyzwanie – przykładowe pytania
Z własnych doświadczeń wiemy, że prawda czy wyzwanie to gra towarzyska, która potrafi łączyć ludzi, a nawet oddalać. Chodzi tutaj o to w tej grze, że prawda czy wyzwanie sprawia, że dowiadujemy się o skrytych marzeniach, sekretach czy osobistych sprawach określonej osoby. Z kolei w kategorii +18 możemy poznać dość ciekawe preferencje pikantne różnych osób.
Prawda czy wyzwanie ma sens tylko wtedy, gdy zadamy dobrze skonstruowane pytanie, w związku z tym wyręczając Was postanowiliśmy przygotować przykładowe pytania i wyzwania.
Pytania:
1. Chodzisz do kościoła?
2. Gdzie chciałbyś pracować?
3. Wolisz milion dolarów, czy psychiczny spokój?
4. Kawa czy herbata?
5. Zdrowie czy szczęście?
6. Brąz czy złoto?
7. Srebro czy platyna?
8. Która z obecnych osób jest najładniejsza?
9. Włochy czy Grecja?
10. Polska czy Niemcy?
Wyzwania:
1. Zgadnij która godzina?
2. Złap za rękę najbliższą osobę z zamkniętymi oczami.
3. Zdejmij spodnie i złóż w kostkę, masz na to 10 sekund.
4. Zdejmij koszulkę i załóż ją na odwrót, masz na to 15 sekund.
5. Zjedz cokolwiek w 10 sekund.
6. Wymień wszystkie kraje Unii Europejskiej, masz na to 60 sekund.
7. Zaśpiewaj jakąś piosenkę, masz na to 15 sekund.
8. Załóż czapkę bez użycia rąk.
9. Skacz na skakance przez 20 sekund.
10. Podbiegnij do okna i wykrzycz swoje imię.
Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas przykładowe pytania do gry zostaną użyte we właściwy sposób i pozwolą Wam stworzyć całkiem dobrą atmosferę i przyczyni się do tego, że ta zabawa stanie się atrakcyjniejsza.