Scenograf i aktor Jerzy Trela – na co zmarł? Jaki nowotwór wykryto?

Scenograf i aktor Jerzy Trela - na co zmarł Jaki nowotwór wykryto

W polsce wyróżnia się wielu ciekawych i niezwykle doświadczonych aktorów filmowych i tych, którzy odgrywają imponujące role w teatrze. Do takich osób, które zyskały sporą popularność i szacunek zaliczyć można z pewnością Piotra Adamczyka, Marka Kondrata, czy chociażby Janusza Gajosa. 

My w dzisiejszym wpisie poświęcimy swoją uwagę wokół Jerzego Treli, którego niestety już ma wśród nas, natomiast jest on stale wspominany jako jeden z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych na polskiej scenie. Przykrą informacją jest to, że Jerzy Trela zmarł kilka miesięcy temu, a dokładnie 15 maja 2022 roku. Wiele osób ubolewa nad jego stratą, z kolei osoby, które nie znają przyczyn śmierci, zadają pytania, które odnoszą się do tego, na co zmarł Jerzy Trela. W związku z tym postanowiliśmy dokładnie opisać twórczość i sylwetkę tego wspaniałego aktora, i wyjaśnić przyczynę śmierci.

Jerzy Trela – twórczość

Zanim przejdziemy do omówienia ważnej kwestii odnoszącej się do tego, na co zmarł Jerzy Trela, w pierwszej kolejności opiszemy życiorys i twórczość Jerzego Treli. Przede wszystkim Jerzy Trela urodził się 14 marca 1942 roku w miejscowości o nazwie Leńcze w województwie małopolski. Miejscowość ta zlokalizowana jest nieopodal Krakowa. Jerzy Trela uczęszczał do Liceum Plastycznego zlokalizowanej w stolicy małopolski – w Krakowie. Po ukończeniu nauki postanowił spróbować swoich sił w Teatrze Lalek, a dokładnie w Teatrze Ludowym. Do jego głównych zadaniach należała scenografia, dodatkowo zajmował się pracą aktora-lalkarza. 

Można powiedzieć, że Teatr Lalek to było pewnego rodzaju otwarcie do jego kariery aktorskiej w filmach i teatrze, ponieważ zyskiwał on w tym miejscu dość spore doświadczenie, by w końcu dostać się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, tam natomiast otwarły mu się drogi do dalszej kariery. Warto tutaj dodać, że Jerzy Trela posiada wiele licznych występów w ciekawych filmach i występach teatralnych. Wiele osób kojarzy go również z tego, że stworzył niezwykle sporo dość inspirujących kreacji m.in. do “Dziadów” czy chociażby “Wyzwoleniu”.

Kariera aktorska Jerzego Treli zarówno w  filmach i w teatrze trwała kilkadziesiąt lat, niestety zakończyła się ona wraz z jego śmiercią. Posiadał on szereg fanów, natomiast nie każdy jest w posiadaniu informacji, które odnoszą się do tego, na co zmarł. Postanowiliśmy Wam przedstawić przyczynę śmierci w dalszej części wpisu.

Sprawdź również – Jak wygląda córka księżnej Diany? Oto szokująca prawda!

Jerzy Trela – na co zmarł? 

W takim razie, na co zmarł Jerzy Trela, ten niezwykle wybitny aktor i scenograf? 15 maja 2022 roku był dla wielu widzów dość przykrym czasem, ponieważ w tym właśnie dniu odszedł z naszego świata Jerzy Trela. Tego dnia wiele osób nie mogło się pogodzić z jego śmiercią i było tym samym bardzo zaskoczone tą informacją, ponieważ jeszcze w tym roku Jerzy Trela pojawiał się i brał czynny udział w takich projektach jak np: “Wielka woda”, czy “Prawdziwe życie aniołów”. Po informacjach o śmierci Jerzego Treli, wiele osób zaczęło zastanawiać się nad tym, na co zmarł. 

To na co zmarł Jerzy Trela to ważna kwestia, ponieważ pomimo wielu udzielonych wywiadach i występach w programach telewizyjnych, Jerzy Trela nie dzielił się ze swoimi widzami informacjami odnoszącymi się do jego kondycji i zdrowia. W związku z tym wiele osób było wprost zaskoczone, gdy dowiedziało się o tym, że Jerzy Trela zmarł na nowotwór i tutaj pojawiają się różne doniesienia, że Jerzy Trela chorował na nowotwór płuc, z kolei inne informacje odnoszą się do tego, że Jerzy Trela zmarł na nowotwór jelita grubego. 

Mimo wszystko warto dodać fakt, że pierwsze przesłanki o chorobie pojawiły się 5 lat temu, a dokładnie w pierwszej połowie 2017 roku, następnie Jerzy Trela podjął się operacji a zaraz po niej udał się na roczną przerwę, w tym samym czasie unikał fleszy i rozgłosu, pozostając w cieniu. Na podstawie zgromadzonych informacji Jerzy Trela w początkowej fazie choroby wygrał z nowotworem, natomiast choroba powróciła w 2022 roku i była ona przyczyną śmierci tego wybitnego i fenomenalnego aktora.

Jerzy Trela pozostałe w pamięci wielu osób, wciąż widzowie mogą podziwiać jego grę aktorską oglądając filmy i seriale z jego udziałem. Wciąż jego znajomi są zszokowani tą całą sytuacją i nie mogą się pogodzić z jego stratą.

Sprawdź również – Wybitny Anthony Hopkins – co się z nim dzieje, choroby, nie żyje?

Jerzy Trela – nowotwór płuc

Tak, jak już wcześniej wspominaliśmy, Jerzy Trela pierwszą walkę z nowotworem podjął się w 2017 roku. Przez cały rok pozostając w ukryciu zmagał się nowotworem, by ostatecznie wygrać walkę z chorobą. Po zaledwie 5 latach choroba wróciła ze zdwojoną siłą, niestety drugiej walki z nowotworem Jerzy Trela nie wygrał. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że do tej pory nie ma konkretnych źródeł odnoszących się do tego, na jaki nowotwór chorował Jerzy Trela. Wiele wskazuje, choć są to niepotwierdzone informacje, że Jerzy Trela chorował na na nowotwór płuc.

Warto dodać, że nowotwór płuc to jeden z cięższych i najgorzej rokujących nowotworów złośliwych. Najczęściej powstaje on w wyniku nadmiernego spalania toksyn i wdychania dymu tytoniowego, a jak wiemy, Jerzy Trela, nawet w sędziwym wieku spalał sporą ilość papierosów. To wszystko mogło sprawić, że nowotwór wrócił, tym jednak ze zdwojoną siłą. 

Reklama