Tomasz Beksiński – choroba, przyczyny śmierci, Wywiad z wampirem, filmy

Tomasz Beksiński - choroba, przyczyny śmierci, Wywiad z wampirem, filmy

Minęło ponad 20 lat od tragicznej śmierci Tomasza Beksińskiego, jednak nie ustają pytania o dziennikarza i dlatego opowiemy wam co łączyło go z Anją Orthodox, czy chorował? Co mówił o sobie w wywiadzie.

Sprawdź również – Michał „Boxdel” Baron – wiek, wzrost, waga, gdzie mieszka, dziewczyna, Wikipedia

Tomasz Beksiński – Anja Orthodox

Tomasz Beksiński nazywany był jednym z najlepszych dziennikarzy radiowych i tłumaczy języka angielskiego. Kochał muzykę i zatracał się w niej bez reszty. Tomasz Beksiński był niezwykle lubiany i szanowany w mediach oraz miał duże grono przyjaciół. Jedną z jego najlepszych i wieloletnich przyjaciółek była Anja Orthodox i, pomimo że wszyscy podejrzewali ich o płomienny romans, oni zgodnie twierdzili, że ich miłość jest przyjacielska. Anja Orthodox bez wątpienia była ważną osobą w życiu Tomasza Beksińskiego, gdyż przed śmiercią to właśnie z nią jako jedyna i ostatnia rozmawiał dziennikarz. Po latach w jednym z wywiadów wokalistka przyznała, że razem z ojcem Tomasza Beksińskiego wiedzieli, co się stanie i zgodnie pozwolili mu na samobójstwo. 

Tomasz Beksiński choroba 

Dziennikarz czuł się osamotniony i nierozumiany przez otaczający go świat. Tomasz Beksiński całe dorosłe życie miał myśli samobójcze i przekonanie o bezsensowności życia. Jego nastrój zmieniał się falami, raz tryskał optymizmem, innym razem zamykał się w pokoju z ukochaną muzyką. Takie zachowanie świadczy o jednym o depresji i dzisiaj już to wiemy, ale w latach 90. to nie było takie oczywiste. Tomasz Beksiński nie leczył się, nie szukał pomocy nigdzie, po prostu jak sam twierdził, cierpiał na chorobę zwaną życiem.

Myśli samobójcze i chęć śmierci pojawiały się u Tomasza Beksińskiego wiele razy. Po raz pierwszy w wieku 18 lat zamówił i ogłosił swój nekrolog, który wywołał spore zamieszanie. Następnie w wieku 20 lat odkręcił gaz i w wyniku eksplozji trafił do szpitala to jednak nie zniechęciło Tomasza Beksińskiego do odebrania sobie życia i kolejnym razem postanowił się otruć, jednak znalazł go jego ojciec. To była ostatnia próba odebrania sobie życia i gdy po latach wydawało się, że dziennikarz porzucił plany śmierci, on popełnił samobójstwo. 

Tomasz Beksiński – przyczyny śmierci 

Tomasz Beksiński był tak bardzo nietuzinkową i oderwaną od rzeczywistości osobą, że wydaje się bohaterem jakiegoś filmu, a nie prawdziwym człowiekiem. Był synem znanego malarza Zdzisława Beksińskiego i od już od dzieciństwa był inny niż wszystkie dzieci. Jak wspominał ojciec zmarłego dziennikarza, Tomasz w dzieciństwie nie lubił obecności innych, zawsze bawił się sam, a od 12 roku życia fascynowała go śmierć i uwielbiał oglądać horrory. Tomasz Beksiński 24 grudnia 1999 roku popełnił samobójstwo, jednak dzień swojej śmierci dokładnie zaplanował. Do najbliższych napisał bardzo osobiste listy opisujące jego miłość do nich oraz jego mękę na tym świecie. Swoje ulubione rzeczy zwłaszcza płyty porozrzucał po pokoju i wziął silne antydepresanty. Pewne jest, że Tomasz Beksiński nie umiał odnaleźć się w teraźniejszym życiu. 

Tomasz Beksiński obrazy 

Tomasz Beksiński był synem znanego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego, jednak nie odziedziczył talent po ojcu i do malowania było mu daleko, choć niewątpliwie obaj byli nietuzinkowymi postaciami. Tomasz Beksiński często opowiadał o twórczości swojego ojca, jednak podkreślał, że osobiście lubi jego twórczość z lat 70 i 80 kiedy to Zdzisław Beksiński malował pejzaże i jego obrazy były łagodne i melancholijne i właśnie takie obrazy ma w swoim domu. Tomasz Beksiński wspomniał kiedyś, że obecna twórczość jego ojca czasami ukazuje jego wewnętrzne demony i dlatego tak go przeraża. 

Tomasz Beksiński – Wywiad z wampirem 

Tomasz Beksiński był gościem Wojciecha Jagielskiego w bardzo popularnym w latach 90 talk-show „Wywiad z wampirem”. Tomasz Beksiński pokazał się wtedy jako sympatyczny bardzo miły i ciepły człowiek. Opowiadał o swojej pracy zawodowej oraz o relacjach z ojcem i nic nie wskazywało na to, że w niedalekiej przyszłości dziennikarz popełni samobójstwo, a mało tego zapytany o wcześniejsze próby odebrania sobie życia Tomasz Beksiński odpowiedział, że już z tego wyrósł. Prowadzący pytał także o twórczość jego ojca oraz oryginalne felietony pisane właśnie przez dziennikarza. Rozmowa przebiegała w spokojnej i miłej atmosferze, a widać było, że Tomasz Beksiński czuł się swobodnie i komfortowo.

Tomasz Beksiński – filmy

Dziennikarz był wielkim fanem filmów o Jamesie Bondzie oraz Monty Python i właśnie dlatego, gdy pojawiła się propozycja przetłumaczenia tego serialu komediowego, Tomasz Beksiński nie zastanawiał się ani chwili. Tłumaczenie ponad 40 odcinków serialu Latający cyrk Monty Phytona zajęło mu około 9 miesięcy. W jednym z wywiadów Tomasz Beksiński przyznał, że jest zadowolony ze swojej pracy, jednak faktycznie niektóre dialogi by zmienił i gdy parę lat później pojawił się film na postawie  odcinków serialu i zwrócono się ponownie do Tomasza Beksińskiego o tłumaczenie nie zastanawiał się ani chwili.

Reklama