ABW praca – jak się dostać, opinie na forum, zarobki, ile zarabia początkujący funkcjonariusz?

ABW praca - jak się dostać, opinie na forum, zarobki, ile zarabia początkujący funkcjonariusz

Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią w każdym środowisku. Nie ma miejsca, w którym ludzie nie kładą ogromnego nacisku na spokój oraz zabezpieczenie wszystkich przestrzeni, w których przebywają. 

Nikt nie może sobie pozwolić na najmniejsze uchybienie, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich jest kluczowe. Nie tylko osoby indywidualne chronią siebie oraz swoje rodziny, w każdym kraju działają specjalne instytucje, które czuwają nad bezpieczeństwem oraz porządkiem w każdym miejscu. 

W naszym kraju takie obowiązki spoczywają na policji oraz ABW. Rozwinięcie tego skrótu nie zawsze jest jasne dla wszystkich osób, a co dopiero wiedza o obowiązkach służby ABW. Z tego względu wokół tego zawodu pojawia się wiele pytań, na które postanowiliśmy Wam odpowiedzieć. 

Na początku wyjaśniamy, co to jest ABW. Zdradzamy, jak dostać się do ABW oraz jakie są zarobki i praca w ABW. Sprawdzamy, ile zarabia początkujący funkcjonariusz ABW oraz ile zarabia pracownik cywilny w ABW. Na zakończenie przybliżamy opinie na forum o pracy w ABW. 

ABW – co to jest?

Wiele instytucji krajowych obecnych w naszym świecie jest dla nas niewiadomą, ponieważ nie mamy z nimi bezpośredniego kontaktu. W przypadku komórek państwowych szczegółowe zadania nie są ujawniane, ponieważ objęte są tajemnicą państwową. 

Do państwowych jednostek, które działają w ścisłej tajemnicy, należy ABW. Ta jednostka nigdy nie ujawnia prowadzonych działań. W sieci spotykamy coraz więcej pytań, co to jest ABW, ponieważ zmieniające się czasy udostępniają więcej informacji o przeprowadzonych akcjach i wtedy często pada słowo ABW. 

Z tego powodu ludzie wyszukują, co to jest ABW, wiedza oraz pełna świadomość jest ważna, z tego powodu postanowiliśmy Wam wyjaśnić, co to jest ABW oraz czym się zajmują. 

ABW to Agencja Biura Bezpieczeństwa. Jednostka jest organem państwowym, który podlega kontroli premiera oraz wyznaczonych osób z sejmu. Wszystkie działania ABW są tajne dla ogółu, operacje specjalne prowadzone przez ABW są ujawniane jedynie premierowi oraz osobom, które kontrolują ten organ. 

ABW zajmuje się kontrolowaniem, zapewnieniem bezpieczeństwa oraz dbaniem o porządek zgodny z zapisem w konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w całym kraju.

Poprzez tajemniczość oraz dosyć ciekawą pracę, ludzie sprawdzają, jak dostać się do pracy w ABW, dlatego tę informację umieszczamy w dalszej części naszego wpisu. 

Sprawdź również – Ile zarabia neurochirurg w Polsce, USA, Norwegii i w Niemczech?

Jak dostać się do pracy w ABW?

Zadania ABW już poznaliście, teraz sprawdzamy, jak dostać się do pracy w ABW, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych służbą w tej jednostce. Wszystkie operacje specjalne prowadzone przez ABW są tajne, skupiają się na najtrudniejszych zadaniach w służbach pilnujących porządku w naszym kraju i to z tego powodu tak wielu obywateli chce podjąć taką pracę. 

To, jak dostać się do pracy w ABW jest określone specjalnymi wymaganiami. Każdy kandydat musi spełniać sztywne kryteria tj. obywatelstwo polskie, wykazywać wzorową postawę polityczną, obywatelską oraz moralną, mieć wykształcenie minimum średnie, móc korzystać z wszystkich praw publicznych. 

Jeżeli spełniacie te wymagania, możecie aplikować do służby w ABW, jednak aby dostać się do pracy w ABW, musicie przejść przez dwa etapy rekrutacji, pierwszy polega na rozmowie z funkcjonariuszem, badaniach psychologicznych, psychotechnicznych i psychofizjologicznych, sprawdzeniu wszystkich danych kandydata, przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, badaniach lekarskich, egzaminowi sprawnościowemu.

Drugi etap to kolejna rozmowa kwalifikacyjna, kolejne badania oraz sprawdzenie, czy osoba ubiegająca się o pracę w ABW daje gwarancję zachowania tajemnicy.

Sprawdź również – Ile zarabia górnik netto w Polsce? Analizujemy raporty z 2020, 2021 i 2022

ABW – zarobki

W takim razie, jakie są zarobki w ABW? Zarobki ABW są kolejnym interesującym punktem, z tego powodu kandydaci sprawdzają, jakie są realne zarobki w ABW. Oczywiście ta kwestia nie jest ujednolicona, ponieważ zarobki w ABW są zależne od stopnia oraz przepracowanych lat. 

Pracownik początkujący będzie miał niższe zarobki, niż doświadczony funkcjonariusz, pracownik cywilny ABW również będzie otrzymywał inne zarobki. 

Ile zarabia początkujący funkcjonariusz ABW?

Początkujący funkcjonariusz ABW przez fakt, że zaczyna pracę i nie jest samodzielny oraz decyzyjny zarabia trochę mniej od doświadczonego pracownika specjalnego. Sprawdzając, ile zarabia początkujący funkcjonariusz ABW, to kwota nie jest najniższa, co może zaspokoić oczekiwania zaczynających pracę osób. Jak udało się nam ustalić, początkujący funkcjonariusz ABW zarabia od 3400 do 3800 zł plus premie i dodatki. Oczywiście w 2023 roku kwota zapewne ulegnie zmianie.

Ile zarabia pracownik cywilny w ABW?

Interesujące są jeszcze zarobki pracownika cywilnego ABW, to ile zarabia pracownik cywilny ABW, może zaskoczyć, ponieważ w zależności od stanowiska zarobki pracownika cywilnego ABW będą inne, oczywiście im wyższe tym wynagrodzenie lepsze. 

Ile zarabia pracownik cywilny w ABW? Otóż podstawowe wynagrodzenie to ok. 3000 zł. Najwyższe zarobki pracownika cywilnego w ABW to nawet ok. 14 000 zł. 

ABW praca – opinie forum

Sprawdzamy jeszcze opinie na forum o pracy w ABW. Tutaj ciężko jest uzyskać rzetelne informacje od funkcjonariuszy, ponieważ są objęci tajemnicą. Dostępne opinie na forum o pracy w ABW są pisane przez osoby niezwiązane ze służbą, które krytykują początkowe zarobki. Oczywiście osoby piszące opinie na forum o pracy w ABW wspominają o dodatkach oraz dietach, ale jak to w naszym społeczeństwie wolą z góry skrytykować. 

Opinie zaczerpnięte z forum Gowork pl.

Reklama