Michał Lesień – kim jest, wiek, wzrost, rodzina, dzieci, Wikipedia

Michał Lesień - kim jest, wiek, wzrost, rodzina, dzieci, Wikipedia

Michał Lesień jest znany z wielu ról teatralnych i filmowych. Można było go oglądać m.in. w Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, czy w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Lata 1999 – 2000 obfitowały w występy w Teatrze Polskim w Warszawie. Grał m.in. Piekielnego Piotrusia w Zielonej Gęsi Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Ukończył studia aktorskie i zaraz po nich ruszył rozwój jego kariery. Kojarzony jest także z serialem Barwy szczęścia, czy Lokatorzy. Kim jest, jaki jest jego wiek, ile ma lat, jaki jest jego wzrost, czy ma rodzinę, co mówi o nim Wikipedia – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. 

Michał Lesień – kim jest?

Kim jest Michał Lesień? To polski aktor, którego początek biegu kariery rozpoczął się pod koniec lat 90. Uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Rok po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi dostał jedną z głównych ról w serialu Lokatorzy, gdzie grał u boku m.in. Ewy Szykulskiej, czy Marka Siudyma. Wcielił się w rolę Jacka Przypadka. Wtedy widzowie go pokochali i od tego czasu rozwój jego kariery nabrał tempa. Jest on znanym i cenionym aktorem. Dzięki roli Przypadka zyskał nowe propozycje. Zagrał w Nie ma zmiłuj, M jak miłość, a także w Blondynce. Był prowadzącym programu The Case realizowanego dla Discovery Channel w Holandii, a także był uczestnikiem Tańca z Gwiazdami. Wiesz kim jest Michał Lesień. Dowiedz się, jaki jest jego wiek i wzrost.

Sprawdź również – Dominik Durczok – kim jest, wiek, rodzina, brat Kamila Durczoka, Instagram, Wikipedia

Michał Lesień – wiek, ile ma lat?

Jaki jest wiek Michała Lesienia, ile ma lat – to frazy, o które upominają się użytkownicy naszej strony. Śpieszymy z odpowiedzią! Michał Lesień urodził się 24 grudnia 1974 roku, a więc w 2022 roku skończył 48 lat. Jest synem Zbigniewa Lesienia, który to najprawdopodobniej zaraził go miłością do aktorstwa. Jego ojciec jest aktorem i reżyserem. W 1991 roku objął stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki na deskach teatru jako statysta. Wiesz już, jaki jest wiek Michała Lesienia. Czas zatem poznać jego wzrost.

Michał Lesień – wzrost

Często widzowie przed ekranami telewizorów zastanawiają się, jak aktorzy wyglądają w rzeczywistości. Zdarza się, że prawdziwy wygląd czasem odbiega od tego widzianego w telewizji. Jaki zatem wzrost ma Michał Lesień? Aktor ma 182 wzrostu. 

Sprawdź również – Macaulay Culkin – co się z nim dzieje, wiek, czy nie żyje?

Michał Lesień – rodzina

Z kim Michał Lesień tworzy rodzinę? Od 2005 roku do 2011 roku był mężem Andżeliki Piechowiak. Jest to aktorka teatralna i filmowa. Wraz z Lesieniem stworzyła agencję produkcyjną “Palma”. Znana jest m.in. z roli Ani w Plebani, czy z roli Marty w Pensjonacie pod Różą. W czasie małżeństwa z Piechowiak aktor stał się mniej widoczny w telewizji. Podejrzewano, że chciał się skupić na życiu prywatnym. Po zakończeniu związku związał się z Dorotą Głowacką, którą poślubił w 2012 roku i wtedy oboje małżonkowie przyjęli podwójne nazwisko Lesień – Głowaccy. Małżeństwo z Głowacką było dosyć zastanawiające, ponieważ z oficjalnych informacji wynika, że para znała się przed ślubem zaledwie kilka miesięcy. 

Michał Lesień – dzieci

Czy ich rodzina się powiększy? Niestety nie ma żadnych potwierdzeń odnośnie tego, czy rodzina Lesień- Głowaccy zamierzają mieć dzieci, bądź czy są w ich posiadaniu. Na mediach społecznościowych ani w żadnych wywiadach nie znajdujemy informacji o dzieciach Lesienia. Z artykułu odnośnie ślubu dwojga zakochanych wynika jednak, że małżonka pragnęła mieć dzieci. Nie wiemy jednak, czy to aktualne pragnienie. 

Michał Lesień – wikipedia

Na wikipedii znaleźć można skrócony życiorys aktora. Wynika z niego, iż aktor urodził się we Wrocławiu. Podane są także szkoły, w których uczył się Lesień. Kolejny nagłówek dotyczy kariery Michała Lesienia. Ten akapit jest już dużo bardziej rozbudowany. Krok po kroku opisane jest, jak toczyła się jego kariera zarówno na deskach teatru, jak i również w telewizji. Życie prywatne aktora zostało ujęte zaledwie w jednym zdaniu, które dotyczy tego, z kim był w związku małżeńskim Lesień, a także z kim jest związany obecnie. 

Ostatni akapit to filmografia, która naprawdę robi wrażenie. Znaleźć można tam kilkadziesiąt pozycji, począwszy od roku 1997 (Kroniki domowe, gdzie grał Różyłło), a kończąc w 2019 roku (Ojciec Mateusz, gdzie wcielił się w rolę Roberta). Oczywiście jego kariera toczy się nadal, aczkolwiek dane na Wikipedii te nie zostały uzupełnione. Aktor aktualnie jest kojarzony z rolą Damiana w Barwach szczęścia, który zmaga się z problemem alkoholowym i samotnie wychowuje dwójkę dzieci Luizę i Mirka. Obecnie Damian walczy z nałogiem po odrzuceniu jego miłości przez Renatę, która wybrała innego partnera – komisarza Kodura.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł Cię zaciekawił, a postać Michała Lesienia stała się na tyle barwna i ciekawa, że obejrzysz film, bądź serial z jego udziałem. A może wrócisz pamięcią do kultowego serialu Lokatorzy?

Reklama