Krzysztof Bondaryk – kim jest, wiek, rodzina, ABW, wykształcenie, Wikipedia

Krzysztof Bondaryk - kim jest, wiek, rodzina, ABW, wykształcenie, Wikipedia (1)

Osoby ze środowiska służb specjalnych na wyższych, publicznych stanowiskach narażone są na różne niespodziewane sytuacje oraz oskarżenia. Takie osoby są pracownikami państwowymi, w dodatku publicznymi, dlatego muszą uważać na każdy swój ruch. 

Takie zachowanie jest zauważalne u Krzysztofa Bondaryka, który jest znany jako wysoko nominowany pracownik państwowy. Z całą pewnością każdy z nas choć razy usłyszał nazwisko Bondaryk, dlatego postanowiliśmy szczegółowo zaprezentować tego człowieka.  

W dzisiejszym artykule opisujemy kim jest Krzysztof Bondaryk, jaki jest wiek Krzysztofa Bondaryka, czy Krzysztof Bondary ma rodzinę. Sprawdzamy także, jakie jest wykształcenie Krzysztofa Bondaryka oraz co Krzysztof Bondaryk robił w ABW. 

Na zakończenie naszego wpisu zdradzamy, co o Krzysztofie Bondaryku publikuje Wikipedia. 

Krzysztof Bondaryk – kim jest?

Dobrze znaną osobą w naszym kraju jest Krzysztof Bondaryk, oczywiście nie jest znanym aktorem czy piosenkarzem, ale wiele osób wie kim jest Krzysztof Bondaryk, ponieważ przez kilka lat pracował dla polskich służb specjalnych. 

Krzysztof Bondaryk już od 1980 roku był znany w świecie politycznym, ponieważ w okresie 1980-1986 był silnie związany z antykomunistyczną opozycją. W 1982 roku zakończył swoja działalność w Konfederacji Polski Niepodległej, która była w tamtych latach nielegalna. 

Zasłużył się jako redaktor naczelny w gazecie „Czyn”.

W okresie 1982 Krzysztof Bondaryk przynależał do NZS, pełnił funkcję organizatora Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania. W czasie stanu wojennego Krzysztof Bondaryk uczestniczył w kolportażu oraz publikował dla wydawnictw drugiego obiegu. 

W tym samym roku Krzysztof Bondaryk został aresztowany pod zarzutem prowadzenia nielegalnych działalności politycznych. Areszt był tymczasowy i po sześciu miesiącach Krzysztof Bondaryk wyszedł na wolność. 

Od 1988 do 1990 Krzysztof Bondaryk został zatrudniony jako nauczyciel w Instytucie Historii PAN, pełnił funkcję asystenta. 

W latach 1990-1996 objął stanowisko szefa białostockiej delegaty UOP. 

Rok 1997 był dla Krzysztofa Bondaryka przełomowy, ponieważ otrzymał funkcję dyrektora Departamentu Nadzoru i Kontroli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W późniejszych latach udzielał się jako ekspert do spraw bezpieczeństwa. 

Od 2007 roku Krzysztof Bondaryk był związany ze służbami bezpieczeństwa narodowego. W styczniu 2013 roku Krzysztof Bondaryk zrezygnował z obejmowanego stanowiska, obecnie nie jest związany ze służbami.

Sprawdź również – Michał Lesień – kim jest, wiek, wzrost, rodzina, dzieci, Wikipedia

Krzysztof Bondaryk – wykształcenie

Tak bogata kariera zawodowa nasuwa jedno pytanie, jakie jest wykształcenie Krzysztofa Bondaryka, ponieważ pełniąc różne państwowe funkcje, trzeba mieć dobre rekomendacje. 

Kariera Krzysztofa Bondaryka kilka razy była brana pod lupę dziennikarzy, którzy szczegółowo sprawdzali tego człowieka, dlatego wykształcenie Krzysztofa Bondaryka jest nam znane. 

Jak udało się nam ustalić Krzysztof Bondaryk ma wykształcenie wyższe, w 1983 roku ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. 

Krzysztof Bondaryk – wiek

Data urodzenia Krzysztofa Bondaryka jest informacją jawną, wiek Krzysztofa Bondaryka często jest podawany, ponieważ w sieci możecie znaleźć publikacje o tym mężczyźnie. 

Nie wszystkie dane o Krzysztofie Bondaryku oczywiście będą dostępne, ponieważ ten człowiek był związany przez wiele lat z państwowymi komórkami bezpieczeństwa, ale wiek Krzysztofa Bondaryka jest ujawniony. 

Jak podają oficjalne źródła wiek Krzysztofa Bondaryka to 64 lata. 

Krzysztof Bondaryk – rodzina

Krzysztof Bondaryk jako osoba publiczna bardzo mało informacji ujawnia, ponieważ ma świadomość, że pełniąc tak odpowiedzialne stanowiska, nie może mówić za dużo o swoim życiu prywatnym, dlatego Krzysztof Bondaryk pytany o rodzinę milczy. 

Rodzina Krzysztofa Bondaryka jest dla wielu osób niewiadomą, w sieci znajdziecie wiele wpisów dotyczący osoby Krzysztofa Bondaryka, jednak rodzina nie jest opisywana. 

W niektórych publikacjach możecie przeczytać słowa dawnych przyjaciół Krzysztofa Bondaryka, które potwierdzają, że ten człowiek jest niezwykle nieufny oraz skryty, co może być potwierdzeniem dla braku informacji o rodzinie Krzysztofa Bondaryka. 

Krzysztof Bondaryk – ABW

Krzysztof Bondaryk był związany z ABW przez kilka lat i to na dosyć wysokim stanowisku. 

Od 2007 roku Krzysztof Bondaryk pełnił funkcję szefa ABW. Po dwóch latach w ABW Krzysztof Bondaryk został mianowany na generała brygady w korpusie oficerów ABW. Takie odznaczenie umocniło pozycję Krzysztofa Bondaryka w ABW. 

W 2013 roku Krzysztof Bondaryk wydał oświadczenie, że podaje się do dymisji i zaczął pełnić funkcję doradcy ministra obrony narodowej w sprawach Narodowego Centrum Kryptologii do 2015 roku.

Sprawdź również – ABW praca – jak się dostać, opinie na forum, zarobki, ile zarabia początkujący funkcjonariusz?

Krzysztof Bondaryk – Wikipedia

Na zakończenie sprawdzamy, jakie dane o Krzysztofie Bondaryku dostępne są w Wikipedii. Ten serwis publikuje wiele informacji, dlatego możemy dowiedzieć się czegoś jeszcze o Krzysztofie Bondaryku z Wikipedii. 

Przeglądając stronę Wikipedii o Krzysztofie Bondaryku znajdziecie jeden artykuł opisujący jego karierę zawodową. 

Reklama