Każdy uwielbia większe lub mniejsze zmiany w naszych domach, choć kojarzą się one z ciężką i trudną pracą. Remonty są dla nas ekscytującym momentem, ponieważ możemy wprowadzić planowane zmiany w naszych pomieszczeniach. Uwielbiamy przebywać w naszych, idealnie wykończonych pokojach i pomieszczeniach. Moment, w którym kończymy pracę, jest dla nas największym wytchnieniem. Możemy wtedy podziwiać efekty naszej pracy. Zaproszenie znajomych oraz rodziny sprawia nam przyjemność, ponieważ możemy pochwalić się zmianami, jakie wprowadziliśmy. Jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę, że remonty związane są z tym, że dość często w wyniku takich czynności pojawiają się plamy i zabrudzenia i w ten sposób powstają pytania, czym umyć podłogę po remoncie?
Sprawdź również – dodatek do betonu zwiększający wytrzymałość
Zakończony remont to ogromna radość, jednak nie wszystko nas cieszy. Każdy wie, że po remoncie należy posprzątać. Ten moment niejednokrotnie przyprawia nas o zawrót głowy.
Jeśli jednak odnowiliśmy ściany, zmienialiśmy kafelki czy zmieniliśmy całkowicie wygląd pomieszczeń poprzez wyburzenie ścianek, takie porządki wymagają większego wysiłku. Wszędobylski kurz osiada wszędzie. Nawet, jak zabezpieczymy pozostałe pomieszczenia folią, on i tak się tam dostaje. Biały nalot na podłogach po kilku myciach dalej jest widoczny. Pojawiające się smugi na podłodze dosłownie odbierają nam radość z poczynionej pracy.
Pragnąc idealnie wyczyścić naszą podłogę po remoncie, wykonując prace raz lub dwa powinniśmy sprawdzić, jak przygotować się do tego zadania. Mycie naszych powierzchni po kilkanaście razy może doprowadzić do niekontrolowanych emocji, ponieważ, jeżeli robimy coś któryś raz i dalej nie widać efektów, nie jest dla nas to zbyt komfortowe.
Z tego powodu w dzisiejszym artykule przedstawiamy skuteczne sposoby, czym umyć podłogę po remoncie, jak usunąć biały pył po remoncie oraz czym umyć panele podłogowe po remoncie.
Czym umyć podłogę po remoncie?
Zakończony remont to ogromna radość dla każdego. Oczywiście, dopiero po wykonaniu wszystkich prac, również po skutecznym posprzątaniu. Doskonale wiemy, że umycie podłogi po remoncie nie jest najprostszym zadaniem. Smugi, jakie się pojawiają na naszych podłogach, mogą się wydawać nie do usunięcia.
Podczas planowania remontu, w sklepach, w których dokonujemy zakupów niezbędnych materiałów, możemy zauważyć środki czystości, służące do efektywnego umycia podłogi po remoncie, czy do skutecznego usunięcia kurzu poremontowego z naszych ścian.
Niejednokrotnie takie środki mogą być bardzo drogie, dlatego sprawdźcie wszystkie możliwe rozwiązania, czym umyć podłogę po remoncie.
Skuteczne umycie podłogi po remoncie, tak samo, jak remont wymaga pewnego zaplanowania. Utrzymana kolejność prac jest dla nas ogromnym ułatwieniem. Ważne, aby pamiętać o najmniejszych elementach oraz zakamarkach, które najczęściej podczas zwykłych porządków omijamy.
Po remoncie na naszej podłodze zostają pozostałości po farbach, pył z cementu czy gładzi, którą należy przetrzeć papierem ściernym. Powoduje to ogromne zapylenie w pomieszczeniu.
Jak już wspominaliśmy, sklepy oferują nam wiele środków chemicznych do umycia podłogi po remoncie. Jednak nie zawsze chcemy korzystać z takich rozwiązań, ponieważ koszt takich środków jest wysoki lub nie chcemy używać chemii w naszym domu.
Dlatego pojawia się pytanie, czym umyć podłogę po remoncie?
Możemy zastosować fachowe środki czystości, które z łatwością rozpuszczą pozostałe na podłodze materiały budowlane. Ważne jest, aby w takich momentach zapewnić odpowiednią wentylację, poprzez otwarte okna. Środki chemiczne nigdy nie są bezpieczne.
Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie odkurzacza na mokro. Urządzenie działa w podwójnym trybie. Jednocześnie wysysa osady po remoncie oraz czyści na mokro.
Jednak takie rozwiązanie wiąże się z kosztem zakupu odkurzacza.
Domowy sposób na umycie podłogi po remoncie jest niezwykle prosty, dostępny dla każdego oraz tani. Niesamowite właściwości octu zna chyba każdy. Woda z octem fantastycznie poradzi sobie z tym zadaniem.
Proporcja użycia octu jest dowolna. Możemy dodać go więcej do wody, ponieważ ocet nie zaszkodzi naszym podłogom. Zapach również szybko zniknie, a nasza podłoga będzie czysta. Oczywiście nie mówimy o całej butelce octu jednak, użycie do 100 ml octu do 5 l wody będzie dobrą proporcją.
Z wymienionymi wyżej środkami, nasza podłoga będzie doskonale umyta po remoncie. Zastanawiamy się jeszcze, czym umyć panele podłogowe po remoncie.
Czym umyć panele podłogowe po remoncie?
Z myciem podłogi już będziemy wiedzieli, jak sobie poradzić. Jednak czy tak samo poradzimy sobie z umyciem paneli podłogowych po remoncie?
Panele podłogowe często mają różną strukturę. Oczywiście większość dostępnych modeli posiadają gładką powierzchnię, choć dostępne są również panele podłogowe ze strukturą niejednolitą, przypominającą wygląd drzewa. Wcięcia oraz rowki w panelach podłogowych mogą powodować problem, podczas mycia paneli podłogowych po remoncie.
Aby szybko oraz sprawnie umyć panele podłogowe po remoncie warto sięgać po naturalne metody. Środki chemiczne mogą zniszczyć naszą podłogę.
Czym umyć panele podłogowe po remoncie?
Pierwszym sposobem jest użycie płynu do mycia naczyń. Przygotowana mieszanka ciepłej wody z płynem do naczyń doskonale umyje nasze panele podłogowe po remoncie.
Proporcje to 10 ml płynu na 5 litrów wody. Ważna informacja, nie przesadzajcie z płynem do naczyń. Powstała piana może pozostać na podłodze. Opisana przez nas ilość płynu i wody zapewni oczekiwany efekt.
Możemy również użyć wody z octem. Ta mieszanka sprawdza się w przypadku wszystkich powierzchni.
Wiemy już, jak umyć podłogi po remoncie oraz czym umyć panele podłogowe po remoncie. Jednak czym usunąć biały pył po remoncie?
Jak usunąć biały pył po remoncie?
Jedną z najbardziej uciążliwych pozostałości po remoncie jest biały pył osadzający się dosłownie wszędzie. Mimo ścierania czy odkurzania pył pojawia się ponownie. Niestety, poremontowy kurz wchodzi głęboko pod panele, w szczeliny naszych mebli czy drzwi.
Biały pył po remoncie, czasami wydaje się już nie do usunięcia. Jednak my mamy na to znakomity pomysł.
Jak usunąć biały pył po remoncie? Bardzo proste. Z każdej powierzchni w naszym domu bez żadnych zahamować możemy stosować wodę z octem. Ten środek jest bezpieczny oraz skuteczny.
Możemy również zastosować wodę z odrobiną olejki eterycznego. Biały pył pozostały po remoncie zostanie usunięty, a pozostała struktura uniemożliwia ponowne osadzanie.
Jak widzicie poremontowe porządki, nie są trudne ani uciążliwe. Jedynie musimy wiedzieć, jak się do tego zabrać.