Fotowoltaika od firmy JA Solar – opinie użytkowników

ja solar opinie

Fotowoltaika to jedna z prężniej rozwijających się branży w dzisiejszych czasach. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe przedsiębiorstwa oferujące panele fotowoltaiczne. Konkurują między sobą prześcigając się w takich parametrach, jak moc, wydajność i rodzaj ogniw. W poniższej treści poznasz opinie na temat producenta JA Solar, a także paneli, które oferują, dowiesz się, jaka jest cena JA Solar 290 W i JA Solar 340 W.

JA Solar – opinie  

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o fotowoltaice i usługach marki JA Solar? JA Solar to firma mająca swoje korzenie w Chinach. Ich produkty są znane na całym świecie. Ich pozycja ciągle rośnie, tak samo jak opinie. JA Solar powstał w 2005 roku, a od 2007 znajduje się na liście NASDAQ. Wiele pozytywnych opinii wynika z faktu, że są dostawcą świetnej jakości modułów TIER 1. JA Solar ma bardzo dobrze rozwinięty ośrodek badawczy, dzięki czemu ciągle udoskonalają przedmioty zawarte w ofercie i dążą do ich modernizacji oraz osiągania jak najwyższych parametrów, tak jak Columbus Energy. JA SOLAR, jak czytamy w opiniach, wyróżnia się na tle innych firm tym, że jest właścicielem aż ponad 316 patentów. Warto podkreślić, że JA SOLAR jest w stałej współpracy z Szanghajskim Instytutem Fizyki Technicznej Chińskiej Akademii Nauk.

Na ich życzenie powstało specjalnie Centrum Badań nad Innowacyjnością fotowoltaiki. JA Solar współpracuje także z naukowcami z USA, HOLANDII, AUSTRALII. Opinie wskazują, że prężny rozwój pozwolił na budowę aż dziewięciu ogromnych fabryk w Chinach, jedną w Malezji i jedną w Wietnamie. Rocznie każda z fabryk produkuje moc przerobową wynosząca 10, 6 GW. Użytkownicy forów o tematyce związanej z energią fotowoltaiczną, twierdzą, że JA Solar ma w swojej ofercie szeroką gamę paneli fotowoltaicznych do wyboru. Panele są stosowane zarówno na ogromnych farmach fotowoltaicznych, jak i w gospodarstwach domowych. Jaka jest cena fotowoltaiki i usług marki JA Solar?

Fotowoltaika od firmy JA Solar - opinie użytkowników

Pozytywne opinie wynikają z faktu, że producent paneli JA Solar daje 25-letnią gwarancję na swoje produkty. Taka długa gwarancja jest potwierdzeniem świetnej jakości produktów i zapewnieniem producenta o solidności i odporności oferowanych paneli. JA Solar poddaje produkty najtrudniejszym testom jakościowym i wytrzymałościowym. Brak wad produkcyjnych jest potwierdzona 12-letnią gwarancją tylko w tym aspekcie. Pozostałe firmy dają jedynie 10-letnią gwarancję. Świadczy to o tym, że JA Solar jest pewne swojej silnej pozycji. 

Testy niezawodności PVEL 2019 przyznały aż cztery nagrody TOP PERFORMER dla paneli JA Solar. Rok 2020 przyniósł firmie wyróżnienie w testach wilgotnościowych i ciepła. Maksymalny nacisk, który można wywołać na przód paneli fotowoltaicznych JA Solar to aż 5400 Pa, zaś na ty 2000 Pa. Dobrymi opiniami cieszą się zarówno panele fotowoltaiczne premium oraz tradycyjne.  JA Solar ma w ofercie panele dwustronne, cięte na pół panele monokrystaliczne oraz bardziej standardowe panele z całych ogniw mono i polikrystalicznych.

Sprawność paneli z 60 mikrokrystalicznymi ogniwami ciętymi na pół wynosi, aż 20,20%. JA Solar jest cenione w opiniach za dawanie tysiące miejsc pracy. Tak duża liczba pracowników przyczynia się do tego, że praca jest kontrolowana na każdym etapie, co przekłada się na jakość. Przyczynia się to także do tego, że przedsiębiorstwo jest samowystarczalne i ma stabilną pozycję na rynku, która przekłada się bycie w pierwszej piątce na prestiżowej liście Bloomberg’a. Jest to potwierdzenie zaufania w bankach i u inwestorów. W dalszej części wpisu przeanalizujemy modele SOLAR 290 i 340W, a następnie sprawdzimy, jaka jest ich cena.

JA SOLAR 290 i 340W – jaka cena?

Wiele zapytań na forach internetowych o tematyce związanej z energią odnawialną dotyczy ceny JA Solar 290 i 340W. Moduły multibusbarowe z ogniwami PERC ciętymi na pół posiadają panele fotowoltaiczne JA Solar 340 W. Cena za jeden panel JA Solar 340 W wynosi ok 450 zł. Panele te są bardzo odporne i wytrzymałe, dodatkowo cieszą się dobrą opinią. Cena za panel JA Solar 290 W wynosi ok. 1000 zł. Obydwa rodzaje paneli pozytywnie przeszły testy EL – elektroluminescencyjne. Warto wspomnieć, że zarówno JA Solar 290 i 340 W wykazuje liniowy charakter spadkowy wydajności. Nie zawierają PID. Są odporne na obciążenia mechaniczne.

Reklama