Ile zarabia Karol Strasburger za Familiadę? Analizujemy zarobki 2022

Ile zarabia Karol Strasburger za familiadę Analizujemy zarobki 2022 (1)

W świecie Show businessu wyróżnia się wiele niezwykle popularnych gwiazd i celebrytów, którzy już od wielu lat zajmują się prowadzeniem różnych znanych programów. Do jednych z takich gwiazd z pewnością zaliczyć można Karola Strasburgera, który jest wszystkim znany z programu „Familiada” i nie tylko, bo ten 73 letni mężczyzna ma na swoim koncie olbrzymi dorobek w postaci licznych występów w znanych serialach i filmach.

Przede wszystkim Karol Strasburger plasuje się wysoko w rankingu najlepiej zarabiających Polskich celebrytów, nic w tym dziwnego nie ma, ponieważ trzeba przyznać, że jest to prezenter telewizyjny na naprawdę wysokim poziomie. Choć mimo licznych ekscesów w życiu prywatnym jest wciąż docenianym, dobrze zarabiającym aktorem i popularny wśród fanów. W dzisiejszym wpisie skupimy swoją uwagę wokół tematu zarobków za 2021 i 2022 i odpowiedzi na pytanie, Ile zarabia Karol Strasburger za „Familiadę”?

Zanim przejdziemy do dalszej części wpisu, warto wspomnieć o tym, że Karol Strasburger pochodzi ze stolicy Polski – Warszawy i to właśnie tam rozwijał i zdobywał doświadczenie. Ciekawostką jest również fakt, że 31 lata temu, dokładnie w 1991 roku Karol Strasburger wystartował z listy „Polska Partia Przyjaciół Piwa” jako kandydat na Posła Sejmu. Poza tym Karol Strasburger był aż trzykrotnie żonaty, występował w licznych serialach i filmach, wydał również swoją autorską książkę poświęconą tematyce kulinarnej.

Karol Strasburger – Familiada

Karola Strasburgera każdy zna z coniedzielnej „Familiady” i jego oryginalnego poczucia humoru i wypowiadanych co odcinek ciekawych i bezsensownych sucharów. Nie każdy jednak wie o tym, że Karol Strasburger związany jest z programem „Familiada” od samego początku – czyli pracuje on tam od ponad 28 lat. „Familiada” swój pierwszy odcinek wyemitowała 17 września 1994 i od tamtej pory zyskiwała tylko i wyłącznie na coraz to większej popularności. Tak duży staż w jednym programie rodzi wiele pytań o zarobki i o to, ile Karol Strasburger zarabia za „Familiadę”?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, poświęcimy chwilę na omówienie tego, czym dokładnie jest „Familiada”. Przede wszystkim program ten powstał w oparciu o inny, popularny program amerykański o nazwie „Family Feud”. Tym samym już od pierwszego odcinka, aż do dnia dzisiejszego Karol Strasburger prowadzi ten program bez żadnych zmian. Choć na początku głównym prowadzącym miał został Paweł Wawrzecki, tak losy potoczyły się inaczej. Program „Familiada” nagrywana jest na ul. Inżynierska 4 w Warszawie.

Ile zarabia Karol Strasburger za familiadę Analizujemy zarobki 2022 (1)

Karol Strasburger – zarobki

Jakie są zarobki Karola Strasburgera jako aktor i prowadzący w programie „Familiada”? Nie od dziś wiadomo, że tematyka związana z zarobkami celebrytów i gwiazd telewizyjnych jest tematem tabu. Niby gdzieś na forach internetowych pojawiają się informacje o takowych zarobkach jednak nikt nie potrafi dokładnie sprecyzować i wskazać szczegółowe liczby.

Wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę o zarobki Karola Strasburgera nie znajdziemy nigdzie dokładnych cyfr, jedynie pewne informacje, które odnoszą się do tego, ile konkretne programy telewizyjne osiągnęły zyski i na jakim poziomie oraz za jaki okres. Natomiast możemy przypuszczać, że mowa tutaj o sporych sumach. Praktycznie rok w rok Karol Strasburger występuje w pełnometrażowych filmach i serialach, dodatkowo notował on wiele występów gościnnych, podkładał swój głos pod różne filmy.  W związku z tym jego zarobki z pewnością mogły przekraczać 1 000 000 złotych rocznie.

Inną kwestią związaną z zarobkami tego artysty jest to, że jest on już emerytem. Choć w tym przypadku może Was zszokować fakt, że jego emerytura nie jest wcale tak wysoka, jak mogłaby się wszystkim wydawać. Mówi się, że emerytura Karola Strasburgera oscyluje w okolicach 1500-2500 złotych. Choć z pewnością należy mieć na uwadze fakt, że Karol Strasburger zgromadził w swojej kilkudziesięcioletniej karierze telewizyjnej spory majątek.

Sprawdź również – Ile zarabia Robert Lewandowski na sekundę, minutę, dziennie i miesięcznie?

Ile zarabia Karol Strasburger za Familiadę?

Zatem przechodząc do pytania, ile zarabia Karol Strasburger za „Familiadę”, należy na wstępie zaznaczyć fakt, że takie dane nie są nigdzie udostępniane, w związku z tym w sieci pojawiają się jedynie medialne przypuszczenia. Dotychczas wiemy jedynie to, że Karol Strasburger zarobił dla Telewizji Polskiej około 15 milionów złotych, a jest to raport których pochodzi z 2011 roku, w związku z tym minęło 11 lat. Na podstawie takich danych możemy jedynie wysnuć pewne obliczenia. Skoro w 2011 TVP zarobiła na „Familiadzie” 15 milionów złotych, natomiast w sezonie było około 83 odcinków to za jeden odcinek TVP zarobiło około 180 000 złotych.

Ile zarabia Karol Strasburger za familiadę?

  • Można przyjąć, że TVP przyznaje 10% z zysków dla prowadzących, w związku z tym na podstawie takich obliczeń, wskazuje się, że Karol Strasburger może zarabiać około 18000-22000 złotych za odcinek.

Oczywiście są to tylko i wyłącznie nasze przypuszczenia i wyliczenia, które mogą nie być zgodne z prawdą, natomiast staraliśmy się, aby te obliczenia były jak najdokładniejsze. Być może w najbliższej przyszłości uda nam się odkryć tajemnicę zarobkową Karola Strasburgera.

Reklama