Jacek Borkowski – kim jest, wiek, Paulina Koziejowska, Elżbieta Jasińska, Wikipedia

Jacek Borkowski - kim jest, wiek, Paulina Koziejowska, Elżbieta Jasińska, Wikipedia

Życie, życie jest nowelą…każdy z nas chociaż raz słyszał tę piosenkę, gdy mama lub babcia zasiadały przed telewizorem, dlatego dzisiaj opowiemy wam o aktorze Jacku Borkowskim kultowej postaci wspomnianego serialu. Dowiecie się, jaki jest jego dorobek artystyczny i fakty z życia prywatnego. 

Jacek Borkowski – kim jest? 

Najszerzej znany publiczności z roli Piotra Rafalskiego w polskim serialu Klan, ale kim jeszcze jest Jacek Borkowski? To polski aktor telewizyjny i teatralny i dubbingowy. W liceum został laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, jednak pomimo zamiłowania do muzyki rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i w 1980 po uzyskaniu dyplomu rozpoczął karierę aktorską. Jeszcze na studiach związał się z Teatrem Ateneum. 

Na dużym ekranie zadebiutował w 1978 roku w serialu „Rodzina Połanieckich” i tak rozpoczęła się jego wieloletnia kariera aktorska. Jacek Borkowski najczęściej pojawiał się w serialach poza Klanem, który przyniósł mu popularność, występował również w innych kultowych serialach np. Na Wspólnej, Pierwsza miłość czy Na dobre i złe. Po latach wrócił także do swojej pasji, która było śpiewanie i wydał swój pierwszy album z kolędami i pieśniami świątecznymi. Ponadto Jacka Borkowskiego można było usłyszeć w polskich wersjach bajek Pocahontas czy Pinokio, gdyż użyczył swojego głosu. 

Sprawdź również – Rafał Kwietniewski – kim jest, Dorothy Łukasiewicz, wiek, wzrost, żona, dzieci, gdzie mieszka?

Jacek Borkowski – wiek 

Jacek Borkowski urodził się 16 kwietnia 1959 roku w Warszawie. 61-letni aktor nadal jest aktywny zawodowo oraz w mediach społecznościowych. Jego dorobek artystyczny jest imponujący, bo w 1978 roku pierwszy raz wystąpił na szklanym ekranie, a czytając jego filmografię, rzuca się w oczy fakt, że od początku kariery w każdym roku występował w produkcji filmowej lub teatralnej nieprzerwanie od 45 lat. 

Paulina Koziejowska i Jacek Borkowski

O związku Jacka Borkowskiego i Pauliny Koziejowskiej było głośno w mediach pewnie ze względu na dużą różnicę wieku pomiędzy partnerami. Paulina Koziejowska to dziennikarka i prezenterka telewizyjna od lat związana z mediami. W 2018 roku pojawiły się plotki o związku Jacka Borkowskiego z młodszą o 23 lata Pauliną Koziejowskiej, które okazały się prawdą. Na łamach kolorowej prasy, a nawet w telewizji opowiadali o łączącym ich uczuciu, które jednak nie trwało długo, bo po zaledwie 3 miesiącach para rozstała się, twierdząc, że ze względu na różne oczekiwania i plany życiowe nie widzą możliwości kontynuowania związku. 

 Elżbieta Jasińska – żona Jacka Borkowskiego

 Aktor Jacek Borkowski niewątpliwie często się zakochuje, o czym może świadczyć fakt, że był aż 3 razy żonaty. Jego pierwszą żoną była Elżbieta Jasińska para poznała się w latach młodości i wzięła ślub jeszcze na studiach. Jacek Borkowski niewiele mówi o pierwszej żonie może dlatego, że małżeństwo pary nie trwało długo. W jednym z wywiadów aktor wspomniał, że ich przygoda miłosna trwała zaledwie 8 miesięcy i teraz po latach uważa, że zdecydowanie za szybko podjęli decyzję o ślubie. Jak sam wspomina, właśnie skończył studia, a Elżbieta Jasińska jeszcze była w trakcie. 

Sprawdź również – Pascal Brodnicki – kim jest, wiek, wzrost, żona, przepisy, dzieci, rodzice, Wikipedia

Jacek Borkowski – Klan 

Jacek Borkowski na bogaty dorobek artystyczny jednak największą popularność przyniosła mu rola Piotra Rafalskiego w kultowym serialu TVP „Klan”, który opowiada o perypetiach wielopokoleniowej rodziny Lubiczów. Aktor wciela się w rolę lekarza psychologa, który początkowo związany był z Beatą Lubicz wnuczką nestorki rodu Lubiczów, którą grała Dorota Naruszewicz. Pomimo że w serialu Klan początkowo postać Jacka Borkowskiego nie była pozytywna to urok i elegancja doktora Rafalskiego przyniosła mu rzesze fanek, które zachwycały się mądrym i przystojnym psychologiem. Jacek Borkowski latami grał w serialu Klan, a jego postać dojrzewała i zmieniała się wraz z aktorem. 

Jacek Borkowski – Jaka to melodia

 Z racji zamiłowania Jacka Borkowskiego do muzyki towarzyszy mu ona przez całe życie i poza nagraniem płyty aktor ma swoim koncie także występy w programach muzycznych. Mało kto wie o fakcie, że Jacek Borkowski był pierwszym kandydatem na prowadzącego program Telewizji Publicznej „Jaka to melodia” jednak wtedy muzyczne show nie zostało wyemitowane. Finalnie aktora w roli gospodarza programu zastąpił Robert Janowski, który prowadził program przez lata. W 2001 roku ponownie wcielił się w rolę prowadzącego muzyczny program, gdy podczas choroby Roberta Janowskiego zastąpił go i poprowadził sześć odcinków. W późniejszych latach wielokrotnie także gościł w „Jaka to melodia” w charakterze uczestnika gdzie walczył o pieniądze na cele charytatywne. 

Jacek Borkowski – Wikipedia 

Interesując się postacią Jacka Borkowskiego, bez żadnych przeszkód możemy odnaleźć informacje o nim w Wikipedii, która zawiera dużo informacji. Zarówno życie prywatne, jak i zawodowe Wikipedia opisuje szczegółowo i rzetelnie, więc jeżeli chcecie poznać szczegóły życia aktora Jacka Borkowskiego, to Wikipedia sprawdzi się idealnie.

Reklama