Jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda?

Jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda?

Fortnite to tytuł gry, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych gier na świecie. W ostatnich latach inne przedsiębiorstwa ostatnio zaczęły wprowadzać pewne abonamenty w swoich sklepach z aplikacjami, w ten sposób Epic Games nie mógł być wobec tego obojętny. Fenomenem Fortnite jest to, że jest on darmowy i powszechnie dostępny na całym globie. Dodatkowo nie ma zbyt wygórowanych wymagań co do samego uruchomienia gry. Ostatnio miała miejsce premiera konsoli Xbox One, i tutaj pojawia się pytanie od zagorzałych fanów i nowych właścicieli tej konsoli, jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda w 2021?

Xbox One Gold – co to jest?

Przede wszystkim warto sobie na wstępie zadać pytanie czym jest subskrypcja na Xbox One Live Gold. Jest to płatny abonament-subskrypcja do gry, która jest dostępna w ofercie Microsoft. Subskrypcja ta została stworzona z myślą dla konsoli Xbox One i 360 i stanowi ona wersję standardową, płatną, rozszerzoną wersję bezpłatnego konta oraz usługi Xbox Live. Co uzyskujemy poprzez zakup takiej subskrypcji Gold? Przede wszystkim otrzymujemy dostęp do rozgrywki wieloosobowej online – multiplayer, w tym do Fortnite, mamy dostęp do darmowych gier, dodatkowo otrzymuje informacje, jak grać w demo oraz wiele innych udogodnień i bonusów.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Będąc w posiadaniu na Xbox One wersję Live Gold, wpływa ona istotnie na stan naszej rozrywki, które właśnie oferuję te konsole. Mimo wszystko, zdecydowana większość gier to tytuły Singleplayer (czyli samodzielna rozgrywka offline, w której gracza sam pokonuje kolejne etapy gry). Oczywiście istnieją gry, które oferuje wiele rozwiniętych rozszerzeń i rozwiązań, które wymagają dostępu do Internetu, w tym przypadku jest ono kluczowe.

Jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda?

W takim razie, jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda? Jakiś czas temu spółka Microsoft udostępniła wszystkim graczom całkiem fajną opcję, w której mają możliwość przetestować rozgrywkę wieloosobową – Multiplayer. W ten sposób można grać w Fortnite na Xbox One bez konieczności kupna Golda. Obecnie chodzi o gry free-to-play, firma zapowiedziała, że zostanie to udostępnione w niedalekiej przyszłości.

Na początku roku Microsoft zapowiedziało, że wycofuje się z decyzji, która miała na celu podwyżkę cen za subskrypcję Xbox One Live Gold, podwyżka miała być dwukrotnie wyższa. Można w ten sposób wywnioskować, że Microsoft miało zamiar w pewnym sensie przekonać graczy do tego, aby dalej opłacali dany droższy pakiet, czyli Xbox Game Pass Ultimate. Z kolei w tym pakiecie wchodzi już zawartość Xbox One Live Gold. Po rozpowszechnieniu tej informacji, gracze Xbox wyrazili swoje niezadowolenie na forum wyrażając sprzeciw.

Cała próba podwyżki cen abonamentu Xbox One Live Gold, w której jest ona niezbędna do grania w gry online, przyczyniła się do tego, że pojawiły się negatywne opinie o tym, że spółka Microsoft pobiera od wielu lat opłatę za funkcję, które inne firmy oferują za darmo. Porównując Microsoft do Sony i Nintendo, to te usługi PlayStation i Nintendo Switch Online, owszem są wymagane do gry, jednak tylko w przypadku pozycji komercyjnych, z kolei jak grać w Fortnite na tych konsolach? Na PS i Nintendo Switch można grać za darmo bez jakichkolwiek opłat.

Fortnite bez Golda 2021

Tak, jak wyżej można grać w Fortnite bez Golda w 2021 roku. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że w przypadku gier, które są płatne, powinno się mieć aktywowany Xbox One Live Gold. W tym przypadku można śmiało pochwalić Microsoft za wykonanie tego ruchu. Tym bardziej, że gry free-to-play zyskują z roku na rok coraz to większą popularność. W takim razie wiemy, jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda. Jeżeli jednak jesteś zainteresowany zakupem subskrypcji to Microsoft oferuje swoim graczom za kwotę 29 złotych – jeden miesiąc abonamentu, z kolei za 79 zł – otrzymujemy trzy miesiące abonamentu w Xbox Live Gold. Poza tymi dwoma pakietami mamy również możliwość zakupu korzystnego pakietu na cały rok – za kwotę 200 złotych. Będąc w posiadaniu subskrypcji, co miesiąc gracze otrzymują zestaw gier, które zostają przypisane na stałe do naszego profilu.

Reklama