Jak miłe powitania na dzień dobry wpływają na resztę dnia?

Miłe powitania na dzień dobry

To jak rozpoczynamy nasz poranek, ma wpływ na resztę dnia. Każdy się z tym zgodzi, że przysłowie “wstałeś lewą nogą” chociaż raz w życiu mu się sprawdziło. To od czego rozpoczniemy dzień, ma wpływ na nasz stan emocjonalny, samopoczucie, czy po prostu humor. Zacznijmy dbać o innych, traktować ich tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani i pomyślmy o małych błahostkach, które mogą sprawdzić, że czyjś dzień będzie wspaniały. W związku z tym miłe powitania na dzień dobry to niezwykle przyjemna forma na początek dnia. Najprostszym sposobem jest powiedzenie drugiej osobie miłego słowa na dzień dobry. Ten mały, dobry uczynek jest w stanie poprawić humor drugiej osobie.

Jeżeli z rana mamy więcej czasu niż zazwyczaj, możemy wysłać SMS z wierszykiem, komplementem, bądź obrazkiem z uśmiechniętą buźką. Obrazy i gify znajdziemy w Internecie. Jest ich masa, do wyboru do koloru. W dzisiejszych czasach Internet, bądź telefon jest nieodłączną częścią każdego człowieka. Możemy być pewni, że odbiorca na pewno odbierze od nas wiadomość, która wywoła uśmiech na jego twarzy. Dzięki korzystaniu z social mediów, możemy dbać o naszych najbliższych, którzy mieszkają daleko od nas, miłym powitaniem na dzień dobry. W dalszej części wpisu podamy gotowe przykłady na miłe powitania na dzień dobry!

Miłe powitania na dzień dobry

W takim razie, jakie pojawiają się miłe powitania na dzień dobry? Odróżnijmy na początku słowo od powitania. Miłe powitanie na dzień dobry to niekoniecznie słowa kierowane do drugiej osoby, które mają na celu poprawić jej humor. Powitanie może opierać się na jedynie na uśmiechu. Uwierzcie, że piękny i przede wszystkim szczery uśmiech może diametralnie zmienić nastawienie. Do powitania możemy również zaliczyć przywitanie się fizyczne z drugą osobą, tak jak np. przytulenie się, przybicie piątki, buziak, bądź sekwencja wcześniej ułożona.

Sprawdź również – Wymień swoje wady i zalety – rozmowa kwalifikacyjna, gotowe przykłady i lista, co mówić?

Takie powitania możemy często zauważyć u dzieci, które je wymyślają. Każdy dzień sprawia im przyjemność i cieszy tym, że mogą rozpocząć go witając się ze swoim kolegą lub koleżanką. Fajnym rozpoczęciem dnia, jeżeli mieszkamy z drugą osobą, jest wykonanie danej rzeczy za nią. Przykładem może być zrobienie śniadania. Zapewniamy, że druga osoba na pewno się ucieszy oraz doceni ten mały gest, tym bardziej jeżeli wykonacie go bez okazji! W dalszej części wpisu znajdziesz gotowe przykłady na miłe powitania na dzień dobry!

Miłe powitania na dzień dobry

Miłe słowa na dzień dobry – przykłady

Teraz przejdźmy do miłych słów na dzień dobry. Musimy pamiętać o tym, aby umieć dopasować odpowiednie słowa do osoby, do której się zwracamy. Jeżeli dziecko zwraca się do nauczyciela, wypada powiedzieć “dzień dobry”, bądź “Życzę Panu miłego dnia!”. Starsze osoby bardzo cenią sobie, gdy dziecko oficjalnie zwraca się do nich. Jeżeli natomiast zwracamy się do znajomego, nie musimy stosować form formalnych. Tak jak wspominaliśmy wyżej, możemy wyróżnić kilka możliwości miłych słów na dzień dobry. Podamy kilka przykładów, które może akurat spodobają Wam się i będziecie mogli ich użyć w celu poprawienia dnia drugiej osobie. Opieramy się na wierszykach, jednak każdy z nich jest przypisany innej sytuacji lub innej osobie. Poniżej przygotowaliśmy przykłady miłych powitań w formie wierszyków na dzień dobry.

  1. Optymistyczne rozpoczęcie poranka. Wierszyk na poprawę humoru o to przykłady na miłe powitania na dzień dobry:

“Uśmiechaj się milutko do wszystkich ludzi,

bo z uśmiechem jest znacznie lepiej .

Uśmiechaj się milutko bez względu na porę dnia,

wtedy kiedy pojawi się idealna okazja

Uśmiechaj się zawsze

nawet w niezwykle ciężkie dni,

bo życie jest bwyjątkowo krótkie

Szkoda więc cennej siły na łzy.”

  1. Wierszyki pochodzące od naszych rodziców lub dziadków do swojej pociechy lub wnuka:

“Krówka, kotek i koziołek,

Lew i krokodylek,

Jeże liski oraz myszki,

Ja Ci mówię na miłe powitanie dziś DZIEŃ DOBRY!”

  1. Wierszyk dla ukochanej osoby lub ukochanego:

“Cześć milutki, pomyśl o tym, co zaraz się stanie,

powiem Ci na miłe powitanie,,

dodaj mleczka i popij pyszną kawą

i nie mów co będzie dnia dzisiejszego!

a co się stało? domyśl się,

że ja BARDZO uwielbiam Cię, to właśnie miłe powitanie na dzień dobry ode mnie”

  1. Żartobliwe słowa na miłe powitanie dzień dobry:

“W sobotę planujemy i mamy dłuższą chwile,

Jutro niedziela więc pospać będzie milej,

ale teraz wstawaj szybciutko z naszego łóżka

i do pracki pędź szybciutko.”

  1. Krótkie, ale szczere i miłe powitania na dzień dobry:

“Na powitanie tego, jakże wyjątkowego i pięknego dnia – dzień dobry!”

“Wystarczy malutki kubeczek pysznej kawy, a dzień staje się piękniejszy”

“Smacznej i nieskazitelnej Kawusi!”

“Życzę Ci pięknej pogody tym niezwykłym powitaniem na dzień dobry.”

“Milutkie dzień dobry. To ja. Życzę Tobie pięknego i uroczego dnia.”

Jak sami widzicie wystarczy jedno słowo, które może komuś sprawić radość na dzień dobry. Mamy nadzieję, że w tym artykule zachęciliśmy Cię do rozpoczynania dnia myśląc o innych, najbliższych osobach. Pamiętaj, że dobro zawsze wraca, dlatego po wysłaniu kilku takich miłych powitań na dzień dobry i wiadomości spodziewaj się tego, że jeżeli Ty będziesz miał gorszy dzień, na pewno ktoś Ci go poprawi miłym słowem lub przywitaniem na dzień dobry.

Reklama