Jak pobrać gry na Xbox 360 za darmo?

W aktualnych czasach, rzadkością jest to, aby dostać cokolwiek za darmo, tym bardziej jeżeli w grę wchodzą gry z dość popularnej konsoli. Mowa o tutaj o spółkę Microsoft i konsolę Xbox. Jakiś czas temu firma ta, zakomunikowała graczom, że dojdzie do podwyżek cen za subskrypcję Xbox Game Pass. W ten sposób miała zamiar wyjść z inicjatywą, aby udostępnić swoim klientom całkowicie za darmo gry typu free- to-play. Jak wiadomo, aby móc wcześniej zagrać w te pozycje online, należało wykupić abonament od Microsoftu. Oczywiście warto wspomnieć o tym, że zabieg ten spotkał się z negatywnymi komentarzami i sprzeciwem. Ostatecznie do podwyżki cen nie doszło, a użytkownicy Microsoft otrzymało darmowe dostęp do gier free-to-play. Jednak mimo wszystko, aby pograć w większość tytułów, należy mieć wykupiony abonament, w takim razie pojawia się pytanie, czy istnieje sposób na to jak pobrać gry na Xbox 360 za darmo? W dalszej części wpisu przygotowaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Pobieranie gier na Xbox 360

W takim razie jak pobrać gry na Xbox 360 za darmo? Przede wszystkim warto wymienić to, że lista gier typu free-to-play jest obszerna, bo aż mamy dostępnych 70 gier, które tak naprawdę możemy grać bez wykupionej subskrypcji Xbox Live Gold. W skład tej listy wchodzą m.in. takie tytuły jak Apex Legends, Destiny, Call of Duty, czy Fortnite – tutaj wyjaśniliśmy jak w Fortnite grać bez Golda. Oczywiście ciężko jakkolwiek chwalić Microsoft, ponieważ udostępnił on graczom coś, co powinno być zawsze dostępne za darmo. Całą dostępna listę gier znaleźć można na stronie głównej producenta.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Innym łatwiejszym, a zarazem kosztowniejszym sposobem na pobieranie gier „za darmo” na Xbox 360 jest po prostu wykupienie Xbox Game Pass, w ten sposób uzyskujemy dostęp do wszystkich pozycji z oferty. Oczywiście pojawią się też takie gry, które będą oznaczone pewnym symbolem, i są to:

  • With Gold: symbol ten oznacza, że dana gra jest dedykowaną ofertą skierowana dla abonentów pakietu Xbox Live/Pass Ultimate.
  • Wit Game Pass: symbol ten oznacza, że dana gra jest możliwa do pobrania, zainstalowania, albo kupienia w specjalnej cenie.

W takim razie jak pobrać gry na Xbox 360 za darmo? Instalacja gier przede wszystkim odbywa się zawsze w taki sam sposób. Wybieramy kolejno grę dostępna z listy, po czym przystępujemy do jej instalacji.

Jak pobrać gry na Xbox 360 za darmo?

Przechodząc dalej do instrukcji instalacji gry, wyskakuje nam komunikat o identyfikacji pozycji, która jest oznaczona symbolem „With Game Pass” czyli gra, która jest za darmo, oczywiście w ramach wykupionego abonamentu. Uruchamiamy konsolę i przechodzimy do zakładki logowania i postępujemy według instrukcji, która nam się pojawi. Warto pamiętać o tym, że po wygaśnięciu abonamentu Game Pass, gry nie będą możliwy do uruchomienia, dlatego należy pamiętać o tym, aby systematycznie przedłużać subskrypcję. Pewnym wyjątkiem są gry, które zostały zakupione poprzez specjalną ofertę „Deals With Gold”.

W takim razie czy jest jakaś inna możliwość na to, jak pobrać gry na Xbox 360 za darmo? Odpowiadając na to pytanie, niestety nie ma takiej możliwości, aby legalnie pobrać gry na Xbox 360 za darmo. Oczywiście w sieci pojawiają się pewne informacje o tym, że można przerobić konsolę, jednak odradzamy taką myśl, ponieważ RGH to to elementy, które są niezwykle wrażliwe na jakość montażu oraz inne aspekty. W związku z tym, jeżeli wykona się taką przeróbkę w nieodpowiedni sposób możemy uszkodzić konsolę Xbox 360, a tego chcielibyśmy uniknąć.

Reklama