Jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

Jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

Gry na konsole najnowszej generacji nie zaliczają się do tanich pozycji. Oczywiście nikt nie powiedział, że należy grać tylko i wyłącznie w płatne tytuły. Na oficjalnej stronie Xbox One można znaleźć pełną listę gier za darmo, które zawierają dość ciekawe tytuły. Na stronie znaleźć można ponad 70 takich pozycji warte uwagi. W takim razie, jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Obecnie Microsoft jest w trakcie trwania testów, które mają na celu zniesienie wymogu posiadania płatnej subskrypcji w grach za darmo. Dodatkowo istotne jest to, że taki abonament nie będzie również potrzebny do użytkowania pozostałych funkcji, które będą dostępne. W związku z tym na konsolach Xbox One wystartowały testy, które mają za zadanie udostępnić tytuły darmowych gier bez posiadania płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Często pojawia się pytanie o to, jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

Na chwilę obecną Xbox Live Gold jest wymagane do grania w pozycje w trybach multiplayer we wszystkich dostępnych pozycjach. To samo tyczy się również gier Free–to-play, w tym np.: Fortnite, w tej części wpisu wyjaśniliśmy, jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda.

Jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

W takim razie, jak pobrać gry na Xbox One za darmo? Na wstępie warto zaznaczyć fakt, że informacja o tym, że zostanie zniesiona konieczność posiadania płatnej subskrypcji Xbox One Live Gold odnośnie darmowych pozycji pojawiła się już parę miesięcy temu. Aktualnie funkcja ta jest dostępna tylko i wyłącznie dla testerów Xbox Insiders. Czym jest dokładnie Xbox Insiders? Jest to program, który jest przeznaczony do testowania rozwiązań oraz nowych funkcji, które mają dopiero wejść w życie.

Testerzy opisują nam sytuację, w której nie mogą zagrać we wszystkie tytuły, które są dostępne na free-to-play bez aktywnej płatnej subskrypcji. W tym przypadku zablokowane są takie gry jak Destiny 2, czy dość popularna gra Call of Duty: Warzone. Microsoft informuje swoich graczy, że dołoży wszelkich starań, aby ta lista poszerzała się. Oczywiście to nie wszystko, pojawiła się również myśl o tym, aby zlikwidować konieczność posiadania abonamentu do tego, aby móc skorzystać z grupowego czatu.

W takim razie, jak pobrać gry na Xbox One za darmo? Odpowiadając dokładnie na to pytanie, nie ma takiej możliwości. Wszystkie legalne gry są dostępne tylko i wyłącznie na oficjalnej stronie. Oczywiście pojawiają się sytuacje nielegalnych kopii i ingerowania w system i przerabiania konsoli, jednak należy uważać na tego rodzaju sytuacje, dlatego że konsola może ulec uszkodzeniu. Dodatkowo branża gier na konsole i komputery jest stale naznaczona piractwem. To najczęściej sprawia, że Twórcy dokładają wszelkich starań, aby zabezpieczyć w odpowiedni sposób gry.

Oczywiście najczęściej wyszukując takie frazy typu „jak pobrać gry na Xbox One za darmo” możemy trafić na różne nielegalne strony pirackie, które zachęcają i kuszą propozycją ściągnięcia za darmo gier na Xbox One, jeśli wypełni się jakieś formularze, albo uiści opłatę. Przestrzegamy przed takimi praktykami, bowiem najczęściej takie coś kończy się oszustwem i wykradaniem danych.

Reklama