Jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

[Reklama]
[Reklama]

Gry na konsole najnowszej generacji nie zaliczają się do tanich pozycji. Oczywiście nikt nie powiedział, że należy grać tylko i wyłącznie w płatne tytuły. Na oficjalnej stronie Xbox One można znaleźć pełną listę gier za darmo, które zawierają dość ciekawe tytuły. Na stronie znaleźć można ponad 70 takich pozycji warte uwagi. W takim razie, jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Obecnie Microsoft jest w trakcie trwania testów, które mają na celu zniesienie wymogu posiadania płatnej subskrypcji w grach za darmo. Dodatkowo istotne jest to, że taki abonament nie będzie również potrzebny do użytkowania pozostałych funkcji, które będą dostępne. W związku z tym na konsolach Xbox One wystartowały testy, które mają za zadanie udostępnić tytuły darmowych gier bez posiadania płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Często pojawia się pytanie o to, jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

Na chwilę obecną Xbox Live Gold jest wymagane do grania w pozycje w trybach multiplayer we wszystkich dostępnych pozycjach. To samo tyczy się również gier Free–to-play, w tym np.: Fortnite, w tej części wpisu wyjaśniliśmy, jak grać w Fortnite na Xbox One bez Golda.

Mundial 2022 - wybierz na Ceneo.pl
[Reklama]

Jak pobrać gry na Xbox One za darmo?

W takim razie, jak pobrać gry na Xbox One za darmo? Na wstępie warto zaznaczyć fakt, że informacja o tym, że zostanie zniesiona konieczność posiadania płatnej subskrypcji Xbox One Live Gold odnośnie darmowych pozycji pojawiła się już parę miesięcy temu. Aktualnie funkcja ta jest dostępna tylko i wyłącznie dla testerów Xbox Insiders. Czym jest dokładnie Xbox Insiders? Jest to program, który jest przeznaczony do testowania rozwiązań oraz nowych funkcji, które mają dopiero wejść w życie.

Testerzy opisują nam sytuację, w której nie mogą zagrać we wszystkie tytuły, które są dostępne na free-to-play bez aktywnej płatnej subskrypcji. W tym przypadku zablokowane są takie gry jak Destiny 2, czy dość popularna gra Call of Duty: Warzone. Microsoft informuje swoich graczy, że dołoży wszelkich starań, aby ta lista poszerzała się. Oczywiście to nie wszystko, pojawiła się również myśl o tym, aby zlikwidować konieczność posiadania abonamentu do tego, aby móc skorzystać z grupowego czatu.

W takim razie, jak pobrać gry na Xbox One za darmo? Odpowiadając dokładnie na to pytanie, nie ma takiej możliwości. Wszystkie legalne gry są dostępne tylko i wyłącznie na oficjalnej stronie. Oczywiście pojawiają się sytuacje nielegalnych kopii i ingerowania w system i przerabiania konsoli, jednak należy uważać na tego rodzaju sytuacje, dlatego że konsola może ulec uszkodzeniu. Dodatkowo branża gier na konsole i komputery jest stale naznaczona piractwem. To najczęściej sprawia, że Twórcy dokładają wszelkich starań, aby zabezpieczyć w odpowiedni sposób gry.

Oczywiście najczęściej wyszukując takie frazy typu „jak pobrać gry na Xbox One za darmo” możemy trafić na różne nielegalne strony pirackie, które zachęcają i kuszą propozycją ściągnięcia za darmo gier na Xbox One, jeśli wypełni się jakieś formularze, albo uiści opłatę. Przestrzegamy przed takimi praktykami, bowiem najczęściej takie coś kończy się oszustwem i wykradaniem danych.

Linki dla dzieci - porównaj na Ceneo.pl [Reklama]
[Reklama] Linki dla kobiet na Ceneo

Wojciech Kamiński

Na portalu eFakty24.pl ciągle się rozwija w roli redaktora. Ukończył studia ekonomiczne i budownictwo. Jest na bieżąco z pojawiającymi się nowinkami technologicznymi i trendami modowymi. Poza  rolą redaktora, w wolnym czasie uwielbia spędzać czas na wnikliwej eksploracji Internetu oraz preferuje wymagające gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *